כיצד לנקות וילונות ומחיצות למקלחת כדי שיראו כמו חדשים

רוצים לדעת איך מנקים וילונות ומחיצות למקלחת
רוצים לדעת איך מנקים וילונות ומחיצות למקלחת?

רוצים לדעת איך מנקים וילונות ומחיצות למקלחת? תגיד שלום לסיד, פטריות ולכלוך עם הטריקים האלה.

ניקוי המקלחת מעת לעת חיוני. חדר האמבטיה הוא אחת הסביבות בבית שבהן נוצרות יותר לחות וחום, מה שהופך אותו למקום האידיאלי עבור פטריות וחיידקים. וילונות ומחיצות למקלחת חשופים כל הזמן לעוצמת המים, מוצרי מקלחת, סבון, שיער וכדומה ולכן חשוב לנקות אותם בתדירות גבוהה.

במאמר זה, אנו מספרים לכם כיצד לנקות וילונות מקלחת ומחיצות זכוכית כדי להסיר לכלוך אחת ולתמיד ולשמור על חדר האמבטיה שלכם נוצץ ונטול עובש.

יצטרך:

 • אמבטיה (או מיכל גדול)
 • מכונת כביסה
 • מגבות
 • מים
 • סבון נוזלי

ניקיון כללי: איך מנקים וילונות מקלחת ב-5 שלבים

האם אתה רוצה לתת סקירה כללית של וילונות המקלחת שלך? הדבר הראשון שאנחנו הולכים לעשות הוא להסיר את הטבעות והטבעות. עשה את זה:

 1. טבלתי את הווילון

  באמבטיה או במיכל גדול עם מים וסבון כביסה נוזלי. מגוגל, אנו ממליצים לנסות את הסבון הנוזלי החדש לדילול Ala, הנלחם בכל סוגי הכתמים, מותיר ניחוח מעולה וזול עד 20%.

 2. תן לווילון להיספג

  הכי הרבה זמן שאפשר. באופן אידיאלי, השאר אותו למשך הלילה כדי לשחרר לכלוך. כדי להסיר פטריות ולכלוך כללי הנוצרים על התפרים או הקצוות, ניתן להשתמש במברשת שיניים שאינה בשימוש או במברשת זיפים רכה.

 3. שטיפת ידיים

  לאחר זמן ההשריה, יש לך שתי חלופות: לשטוף אותו ביד או לקחת אותו למכונת הכביסה. אם אתם עושים זאת באופן ידני, שפשפו את הבד בעדינות ושטפו בהרבה מים עד להסרה מלאה של הסבון.

 4. או במכונת כביסה

  אם הווילון מתאים למכונות כביסה, הוסף כמה מגבות לכביסה; העובי והמרקם השוחק שלו עוזרים לרפד את הכביסה ולהסיר לכלוך. כמו תמיד, לפני שטיפה, קרא בעיון את ההוראות.

 5. תן לזה להתייבש

  בין אם עשוי מבד או פלסטיק, רצוי להימנע מהמייבש. כדי לייבש אותם האפשרות הטובה ביותר היא לפזר אותם בחוץ.

  אם ברצונכם להעלים ריחות או לחטא את הווילון, הוסיפו מעט חומץ במהלך הכביסה או השטיפה הסופית (תקף גם לכביסה ידנית וגם לכביסה במכונה).

כיצד להלבין וילונות מקלחת

וילונות ומחיצות למקלחת חשופים כל הזמן לעוצמת המים
וילונות ומחיצות למקלחת חשופים כל הזמן לעוצמת המים, מוצרי מקלחת, סבון, שיער וכדומה ולכן חשוב לנקות אותם בתדירות גבוהה.

כמו כל משטח החשוף לגורמים ותנאי אקלים שונים, הווילונות נוטים להתכהות, ומאבדים את הטון המקורי שלהם. איך מנקים וילון בד משעמם משימוש? איך מנקים פלסטיק צהבהב? אם הווילון שלך מלוכלך ואתה רוצה להחזיר לו את הברק, בצע את הפעולות הבאות:

 1. טבלתי את הווילון באמבטיה או במיכל גדול עם מי סבון חמימים (אל תמלאו עד למעלה, מספיק לכסות את הווילון).

 2. הוסף 0.5 כוס סודה לשתייה או אחת, בהתאם לגודל הווילון, כדי להרוג פטריות וחיידקים. כמו כן, ניתן לבחור במוצר המיועד במיוחד לחיטוי וילונות מקלחת או מניעת עובש או בחיטוי מתקדם של Vim.

 3. לשפשף ולהשרות שפשפו אזורים מוכתמים עם מברשת זיפים רכה והניחו לזה לשבת במשך שעה.

 4. לשטוף ולייבש לשטוף במים נקיים ולאפשר להתייבש באוויר או בסביבה מאווררת. אם אתם רואים שעדיין יש כתמים, תנו עליהם סקירה עם מברשת טבולה במים ובחומץ. שוטפים ונותנים לו להתייבש.

אם אתה מעדיף לשטוף אותו במכונת הכביסה, הוסף 0.5 או 1 כוס ביקרבונט לסבון הנוזלי הרגיל יחד עם 0.5 כוס חומץ לבן. אם מדובר על בד, יש לכבס תמיד במים חמימים (לא יותר מ-40 מעלות) כדי שלא יתקלקל. אם הווילון עשוי מפלסטיק, הגדר מחזור מים קרים קצר.

כיצד להסיר כתמי עובש מווילונות

עובש הוא האויב העיקרי של וילונות המקלחת. החום, הלחות והכליאה גורמים לו להתחדש במהירות, ולפלוש לווילונות היקרים שלנו שוב ושוב. איך להילחם בזה? נסה את הפעולות הבאות:

 1. צור תמיסת סודה לשתיה / מים המסתי כף אחת של סודה לשתייה בשלושה חלקים מים ושפכתי את התערובת לבקבוק ספריי טריגר. מקציפים לאיחוד שני המרכיבים.

 2. רססו את הכתם. תן לתמיסה לעבוד במשך 10-20 דקות. כמה שיותר זמן יותר טוב.

 3. שפשפו שפשפו את הכתם בעזרת מברשת שיניים או מברשת זיפים רכה.

 4. שטיפה הסר את הסודה לשתייה עם ספוג לח ומים קרים.

 5. תן להתייבש הכל מוכן! אם אתה רואה שהכתמים נמשכים, חזור על התהליך.

כיצד להסיר כתמים צהובים

בעל ברית נהדר נגד כתמים הוא אלכוהול אתילי. להסרת כתמים צהובים מבד וווילונות פלסטיק, הרטבתי מברשת שיניים במעט אלכוהול אתילי (אפשר גם ליצור תמיסה ביתית בשילוב של 30% אלכוהול עם 70% מים). שפשפו את הכתם בתנועות סיבוביות והניחו לו להתאדות.

כיצד לנקות מחיצות

לכלוך שהצטבר על מחיצות זכוכית נוטה להיות גלוי יותר מסיבות ברורות. לאחר מכן, אנו אגיד לך כיצד לנקות את מחיצות הזכוכית והפלסטיק שלך כדי לא לשרוט או להרוס את פני השטח שלהן.

ניקיון כללי: איך מנקים מסך מקלחת ב-4 שלבים

 1. השאר את המסך פתוח. כשתסיים להתקלח, השאר את המסך פתוח כדי להכניס קצת אוויר. כך המקלחון מתייבש מהר יותר ומפחית את צמיחת העובש.

 2. מריחת חומר ניקוי לזכוכית להסרת כתמי סבון ושאריות, עדיף להשתמש בחומר ניקוי לזכוכית ובמטלית רכה שלא תשרוט את פני השטח. אלטרנטיבה טובה? ה- Cif בלרינה אנטיבקטריאלי רב תכליתי; מטלית רכה שאינה סופגת ריחות, אינה מתעוותת וקלה לשטיפה.

 3. או פתרון תוצרת בית. אפשר להשתמש גם בחומץ לבן. כל שעליך לעשות הוא לכסות את הכתם, לתת לו לשבת במשך 5 דקות ולשטוף במים פושרים.

טיפ עליון: ניתן להסיר פטריות בעזרת חומר ניקוי נפוץ על בסיס כלור או מי חמצן. פשוט רססו אותו על האזור הפגוע ושטפו עם מטלית לחה נקייה.

כיצד לנקות מחיצת זכוכית

אפשרות שימושית ופרקטית היא לעשות זאת לאחר המקלחת, כאשר חדר האמבטיה עדיין אדים. החום מהקיטור עוזר ללכלוך הספוג להתרכך ביתר קלות. איך מנקים מסך שקוף למקלחת?

אנו מספרים לכם כיצד לנקות וילונות מקלחת ומחיצות זכוכית כדי להסיר לכלוך אחת ולתמיד ולשמור על חדר האמבטיה שלכם
במאמר זה, אנו מספרים לכם כיצד לנקות וילונות מקלחת ומחיצות זכוכית כדי להסיר לכלוך אחת ולתמיד ולשמור על חדר האמבטיה שלכם נוצץ ונטול עובש.

עבור מחיצות זכוכית, אנו ממליצים להשתמש במטלית מיקרופייבר ובמוצר ניקוי איכותי, כמו מנקה הדק Cif לזכוכית ומשטחים עדינים, שבזכות הנוסחה שלו משאיר את המשטחים ללא דופי, ללא פסים וסימני מים.. אם אתה מעדיף שיטה ביתית ובוודאי זולה יותר:

 1. הכן פתרון חלקים שווים של חומץ לבן ומים חמים.

 2. נקה את המשטח. הרטיבו ספוג או מטלית רכה בתמיסה והעבירו אותה על כל המסך, תוך שימת לב לכתמים, עובש ושאריות סבון.

 3. שטיפה שטפו את המסך והניחו לו להתייבש.

טיפ עליון: אם אתה רוצה להפוך את הכוסות שלך לבהירות מאי פעם, הוסף מיץ לימון לתערובת.

כיצד לנקות מסך פלסטיק למקלחת

עבור משטחי פלסטיק מלוכלכים מאוד אתה יכול להשתמש גם בניקוי זכוכית וגם בחלופות תוצרת בית אחרות, כולל אמוניה או אמוניום הידרוקסיד. בשביל זה:

 1. מערבבים מים ואמוניה בבקבוק ספריי מערבבים חלק אחד אמוניה לשני חלקים מים (1 כף אמוניה לשלושה מים). זכור להשתמש בהגנה הדרושה ולעולם אל תערבב אמוניה עם מוצרי ניקוי אחרים.

 2. רססו את פני המסך תוך שימת לב לכתמים.

 3. תן לזה לפעול תן לזה לנוח 10-15 דקות.

 4. לשטוף הסר את האמוניה במים ויבש עם מטלית כותנה או מיקרופייבר כדי למנוע פסים.

חשוב: הרחק אמוניה מהישג ידם של ילדים באזור קריר, הרחק מחום ולחות.

שאלות נפוצות בנושא וילון מקלחת וטיפול בווילונות מקלחת

 • איך אני יודע אם מוצר ניקוי תואם לוילון או למסך שלי? קרא תמיד את ההוראות עבור כל מוצר ובדוק אותו על משטח קטן יותר או פחות גלוי תחילה כדי לוודא שהוא לא הורס את החומר.

 • איך להגן על העור שלי ולדאוג למוצרי הניקוי השוחקים ביותר? באמצעות שימוש בכפפות ומסכה במידת הצורך.

 • איך להימנע מעובש על וילונות מקלחת? אווררו את האווירה לאחר כל מקלחת. כך תפחיתו את הופעת הפטריות.

 • איך מנקים עובש מווילון המקלחת? כדי להסיר עובש ממחיצות, השתמש באקונומיקה או בחומר ניקוי המבוסס על כלור או מי חמצן.

 • איך לשטוף וילונות בד נכון? באמצעות כביסה עדינה, כאשר הטמפרטורה אינה עולה על 40° מעלות.

 • איך מנקים את וילון הפלסטיק בחדר האמבטיה? באמצעות מחזורים קצרים של מים קרים, כדי שהחום לא יהרוס את החומר.

 • האם הווילונות מסובבים? הכוח והחום של הצנטריפוגה עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך לווילונות שלנו. כדי לייבש אותם, האפשרות הבטוחה והמעשית ביותר היא לפזר אותם בחוץ.

זהו זה! אם רציתם לדעת יותר על ניקוי חדר האמבטיה שלכם, אנו ממליצים לקרוא כיצד לנקות חדר אמבטיה ביסודיות, כיצד להסיר פטריות מחדר האמבטיה וכיצד להסיר אבנית מהמקלחת וכתמי סיד.