כיצד למנוע אלרגיות לאבק וקרדית

במאמר זה נשתף את כל הטריקים כיצד למנוע קרדית ולהימנע מאלרגיות
במאמר זה נשתף את כל הטריקים כיצד למנוע קרדית ולהימנע מאלרגיות.

אין מקום בטוח יותר מהבית, ובכל זאת הבית מלא בקרדית, אבק ועובש. אנו מספרים לכם את כל הטיפים כיצד להימנע מאלרגיות ולהילחם בקרדית בבית.

אין כמו החום של הבית שלך... למרות שהוא חי גם עם קרדית, אבק ועובש שעלולים לגרום לסוגים שונים של אלרגיות ומצבים שבהם המערכת החיסונית חייבת להתגונן מפני וירוס.

כדי למנוע הופעת עובש והתפשטות של אלרגנים וקרדיות, נקו היטב את משטחי האמבטיה והמטבח עם טריגר Cif 2-in-1, ניקוי ופעולה אנטיבקטריאלית, אשר עם הנוסחה נטולת הלבנה, מסיר אלרגנים וקרדית ומבטלת 999% מהחיידקים.

במאמר זה נשתף את כל הטריקים כיצד למנוע קרדית ולהימנע מאלרגיות.

יצטרך:

 • בד
 • שואב אבק
 • מים
 • לבנדינה

כיצד למנוע אלרגיות בדרכי הנשימה

קרדית, אבק, עובש ושיער של חיות מחמד הם חלק מהגורמים העיקריים לאלרגיות בתוך הבית. להלן כמה טיפים פשוטים ומעשיים כיצד למנוע אלרגיות:

 1. יוצאים באגים

  קרדית הן חרקים זעירים בלתי נראים לעין האדם בשל גודלם הזעיר, אך הם חיים בביתנו, בעיקר בחדר השינה. מזרונים הם בית הגידול המועדף עליהם, וכדי להילחם בהם צריך להסיר מזרונים ישנים. כמו כן, רצוי לשטוף מצעים מדי שבוע במים חמים ולייבש אותם בשמש או במייבש.

 2. עיצוב נעים, אבל קל לניקוי.

  מניעת אלרגיות בבית היא פשוטה מאוד באמצעות בחירה נכונה של ריהוט ודקורציה בבית. הימנעו משטיחים ובחרו בריהוט מעץ מלא או מתכת על פני דיקט או סיבית. אין להשתמש בטפטים, בד או צבע גס על הקירות. הווילונות שלכם צריכים להיות קלים להסרה ולשטיפה, והתריסים צריכים להיות תמיד מחוץ לבית.

 3. הבית שלך נטול אבק

  איך להימנע מאלרגיה לאבק ולהוציא אותו מהבית בצורה נכונה? נקו את כל הבית מדי שבוע, במיוחד את השטיחים, עם שואב אבק בעל מסנן חלקיקים HEPA יעיל. הסר אבק מרהיטים ומכשירי חשמל בעזרת מטלית לחה מעט. זה יעזור לשמור על הבית שלך נקי מאבק, קרדית ושיער של חיות מחמד.

 4. אין לכלוך או לחות

  שימו עין על הלחות, שכן היא אחראית להופעת עובש ולהתרבות של קרדית. יש לנקות כראוי את חדר האמבטיה והמטבח, תוך שימוש במוצרים כגון אקונומיקה לחיטוי, ולהיות מאווררים כדי למנוע לחות מוגזמת והופעת עובש. ג'ל Cif 2 ב -1 עוזר לך להשיג פעולה ניקוי ואנטיבקטריאלית בחדר האמבטיה ובמטבח.

 5. אוויר צח

  אוורר את הבית שלך במשך 15 עד 30 דקות ביום, במיוחד את חדר השינה. אבל איך להימנע מאבקה בבית? בתקופות של אבקה, תוכלו להשתמש במזגן עם מסנני אוויר שיעזרו לכם לשמור על אוויר נקי כל עוד הם מקבלים את התחזוקה המתאימה למערכות המיזוג. חלופה נוספת היא להשתמש במטהרי אוויר עם מסנני HEPA, למרות שיש להם טווח מוגבל וכנראה שתזדקק לאחד עבור כל חדר.

זכור, בעלי הברית העיקריים שלך למניעת אלרגיות ביתיות הם אוורור וניקוי וחיטוי ברמה גבוהה.

כיצד למנוע קרדית

זכרו שניקוי הוא הדרך הטובה ביותר למנוע ולהרוג את קרדית האבק בביתכם
זכרו שניקוי הוא הדרך הטובה ביותר למנוע ולהרוג את קרדית האבק בביתכם.

קרדית הן חרקים מיקרוסקופיים שחיים באבק; המקומות האהובים עליו הם מזרונים, כריות ושאר טקסטיל בבית. כדי להילחם בהם, מומלץ להשתמש בבגדים ומצעים סינתטיים או כותנה ואנטי אלרגיים. ההחלפה השבועית של המצעים מעדיפה הגנה.

ולמרות שאלרגיה לאבק בית לא קיימת ככזו, אנשים רבים אומרים שיש להם את זה. זוהי למעשה תגובה לקרדית שכמו שאמרנו חיה באבק. כדי להסיר אותו, השתמשו במטליות לחות כמו בלרינה רב-תכליתית אנטיבקטריאלית Cif ושואב אבק, במקום באבק, שכן אלו רק מפזרים אותו.

זכרו שניקוי הוא הדרך הטובה ביותר למנוע ולהרוג את קרדית האבק בביתכם. בשנת פתק זה, אתה יכול למצוא מידע נוסף על אופן הלחימה אבק הבית.

איך לדעת אם יש קרדית במיטה שלי

אם חלק כלשהו בגוף שלך מגרד יותר מדי, יכול להיות שיש קרדית במיטה שלך. אך אם מדובר באלרגיה למזרן, יופיעו תסמינים נוספים כמו התעטשות ו/או ריר.

המקום המועדף על קרדית הוא כל חפץ מרופד בבד, הנפוצים ביותר הם כורסאות, פוחלצים, וילונות, כריות או מזרונים. במיוחד, נפוץ מאוד למצוא קרדית במזרן, מאחר שהן מייצרות עבורן בית גידול מושלם להתפתח ולחיות.

אם אתם רוצים ללמוד כיצד להעלים קרדית מהמזרן או מכל חלק אחר בביתכם, אנו ממליצים לכם לקרוא את הטיפים והטריקים שאנו משאירים לכם למטה:

 • מזרון: אם אתם תוהים כיצד לנקות את המזרון מקרדית בצורה היעילה ביותר, עדיף לשאוב אותו 10 דקות פעם בחודש, ולחשוף אותו לשמש למשך 30 דקות 2 או 3 פעמים בשנה.

 • סדינים - קרדית מיטה זה ממש מגעיל. כדי להילחם בהם, רצוי לשטוף את הסדינים לפחות פעם בשבוע. נסו לעשות זאת בטמפרטורה גבוהה, מעל 60 מעלות. אנו ממליצים על אבקת סבון אנטי בקטריאלית עלא, הנוסחה שלה בעלת פעולה אנטיבקטריאלית מסירה 999% מהחיידקים ואף מסירה את הכתמים הקשים ביותר.

 • כיסויים: ישנם כיסויים נגד קרדית למזרן וכריות שמונעים מהם להישאר שם.

 • אבק: אנו ממליצים לנקות את המשטחים במטלית לחה. כך מונעים ממנו להתפשט באוויר ולהתמקם על משטחים אחרים.

 • שטיחים: הימנעו משטיחים ומעודפי קישוטים שיגדילו את גדילת הקרדית בחדרכם.

 • כימיקלים: ניתן להשתמש בכימיקלים כמו תרסיסים נגד קרדית כדי לחסל אותם כדי שלא ימשיכו להתרבות.

 • לחות נמוכה: השתדלו לשמור על לחות נמוכה בחדר בעזרת מזגן או מסיר לחות.

בנוסף לעצות שנתנו לכם להעלים קרדית בבית, כמו במיטה או בחדר השינה, אנו ממליצים ליישם אותן גם בשאר חלקי הבית. בתורו, אתה יכול להוסיף:

 • אווררו היטב את הבית: עשו זאת מדי יום, השאירו את החלונות פתוחים לפחות שעה ביום כדי שהאוויר יתחדש לחלוטין.

 • ניקוי רהיטים: מנקים מעת לעת כורסאות, שטיחים ושאר אלמנטים בבית שעלולים להכיל קרדית.

 • לחות: בדקו שאין בבית בעיות לחות ושמרו על יציבותו בעזרת מזגנים או מסיר לחות.

עכשיו, כשאתה יודע איך לחסל קרדית מהמזרן ומכל הבית שלך, תוך שמירה על בריאותך ושל המשפחה שלך, למדתי גם כיצד להעלים פשפשים מהבית שלך.

אלרגיות ללחות

לחות יוצרת עובש, אשר בתורו עוזר לקרדית להתרבות. זה מקל על הופעת אלרגיות. איך לרפא אלרגיות באופן טבעי? אנו משאירים לך כמה דרכים:

 • חומץ תפוחים: יש בו חומרים אנטי דלקתיים ואנטי היסטמינים.

 • ויטמין C: יעיל מאוד לאלרגיות, יש הרבה מזונות ותוספי מזון המכילים ויטמין C כמו תפוזים ואשכוליות.

 • תה סרפד: מכיל תכונות המפחיתות אלרגנים בדרכי הנשימה וגם מקל על גודש באף.

אל תשכחו לאוורר היטב את החדרים או להשתמש במסיר לחות באותם חדרים המרכזים לחות או שיש בהם מיזוג אוויר, תמיד כשהפילטרים נקיים מאוד כדי למנוע התפשטות מיקרואורגניזמים.

באשר לאלרגיה לעובש, הנבגים שהוא מכיל יכולים לגרום לשיעול ולגירוד בעיניים אצל אנשים מסוימים, בין היתר. כדי למנוע את הופעתו, נקו היטב את משטחי חדר האמבטיה ובשלו אותו באמצעות Cif ultra gloss. ניתן גם לשאוב אבק כל שלושה או ארבעה ימים, ובכך להעלים אבק ולמנוע את התפשטותו בסביבה.

שאלות נפוצות

מהם התסמינים של אלרגיה לאבק?

עובש ושיער של חיות מחמד הם חלק מהגורמים העיקריים לאלרגיות בתוך הבית
קרדית, אבק, עובש ושיער של חיות מחמד הם חלק מהגורמים העיקריים לאלרגיות בתוך הבית.

חלק מהתסמינים של אלרגיה לאבק הם התעטשות, גודש באף, שיעול, נזלת וגרד באף.

מהן קרדית ולמה הן יוצאות?

קרדית היא תת-מעמד של עכבישנים שאינם גלויים לעין האנושית. הם נמצאים במקומות לחים ועל חפצים מכוסים בד, במיוחד בחדרי שינה, כמו מצעים ומזרנים.

איך להיפטר מקרדית המיטה?

חשוב לנקות את המזרון בתדירות גבוהה על ידי שאיבת אבק אחת לחודש. בנוסף, מומלץ לכבס את הסדינים פעם בשבוע. נסה לשטוף אותם במים חמים כדי להיפטר מהקרדיות.

מה מייצרת קרדית באנשים?

קרדית מייצרת אלרגיות אצל הסובלים מהן. בנוסף, עקיצות קרדית גורמות לגירוד עז של העור, המוביל לגרדת.

איך לרפא את עקיצת הקרדית על העור?

ישנן תרופות לריפוי עקיצת הקרדית בעור, כגון קורטיקוסטרואידים מקומיים. אבל אנחנו תמיד ממליצים להתייעץ עם רופא לטיפול באלרגיה הנגרמת על ידי קרדית.

איך קרדית מתה?

אם תאווררו היטב את הבית ותנקו את האבק בתדירות גבוהה, בנוסף לשטיפת המזרון והסדינים, תחסל את הקרדיות. אל תשכח כי הלחות מקדמת את התפשטות הקרדית, ולכן השימוש במסירי לחות או מיזוג אוויר מסייע בחיסולן.