אסטרטגיית ניקיון בתים שנתית מלאה

למען הנוחות והבטיחות בזמן ניקיון הבית
למען הנוחות והבטיחות בזמן ניקיון הבית, שמרו על זרימת האוויר בצורה חלקה למניעת זיהום אוויר עקב אבק ומוצרי ניקוי.

אתה צריך לתזמן פעילות שנתית לניקיון הבית כדי לברך על התחלה חדשה. עיין בטיפים שלנו כאן כדי להפוך את הפעילות הזו ליעילה וחלקה.

אם תאמצו את ההרגל לנקות את הבית באביב במדינות שיש להן ארבע עונות, תוכלו לקבוע את הפעילות הזו פעם בשנה כדי באמת לנקות ולסדר את הבית. אתם יכולים לקבוע את החודש לעשות את השגרה השנתית הזו שמתאימה לצרכים שלכם, למשל ניקיון לפני החגים, סוף השנה, תחילת השנה או בחופשות ארוכות.

ספק חומרי ניקיון ומוצרי ניקיון ביתיים, כגון Cif, כדי שניתן יהיה להשלים את מטלות הבית במהירות, בקלות ובבטחה.
איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

תכנון פעילות ניקיון בתים שנתית

אין לבצע פעולות שנתיות של ניקיון בתים בפתאומיות. אתה צריך לתכנן מראש כדי ששום חלק מהבית לא יתפספס, זמן יעיל ולעניין.

  1. הקצו יום D כדי להתחיל אותו. קבע את היום הזה כמה שבועות מראש. ככל שתקדימו לבחור יום, כך ייטב כך שתוכלו לקבוע לוח זמנים לפעילויות ופעילויות אחרות מחוץ לבית.
  2. תכנן פעילות זו בכתב. כלול פרטים על מה שצריך לעשות בכל יום נתון. פרסם תוכנית זו במיקום קל לראות בבית. היצמד ללוח הזמנים הזה!
  3. בדוק אספקה של חומרי ניקוי ומוצרי ניקוי. שבוע לפני שמתחילים לנקות את הבית, חשבו על כל צרכי הציוד ומוצרי הניקיון בהם תשתמשו. בדוק מה כבר יש לך וקנה את הפגמים. יש להכין כפפות גומי, מטלית נקייה, ספוג, מברשת, שקית אשפה, אבק ונוזל ניקוי.
  4. ערכו רשימה של מטרות. קבעו את המטרה הסופית שאתם רוצים להשיג לאחר הניקיון השנתי. למשל, הבית הופך מרווח יותר, הבית נקי מבלגן, חדר האמבטיה שוב מאיר וכו'.

איך לסדר את הבית

אתה צריך לתכנן מראש כך שאף חלק מהבית לא תפספס
אתה צריך לתכנן מראש כך שאף חלק מהבית לא תפספס, זמן יעיל ולעניין.

היפטרות מחפצים שכבר אינם בשימוש או זבל הוא צעד ראשון חשוב מאוד. עבור אנשים מסוימים, זה קשה לעשות כי הם מצטערים לזרוק משהו. אם אתה אחד מהם, חשבו על היתרונות והחסרונות של החזקת פריט שאינך משתמש בו יותר בביתך. לפעמים צריך לשחרר דברים חסרי תועלת שתופסים רק מקום לדיירי הבית. נסה את שיטות הניקיון הביתיות האלה כדי להקל על העומס שלך:

  1. מצא מיקום מתאים לפריטים שאתה רוצה לשמור. יש לאחסן אותו ככל האפשר במקום סגור, כמו ארון או מגירה, כדי לא ליצור רושם של מבולגן.
  2. תרמו חפצים שכבר אינכם משתמשים בהם אך עדיין במצב טוב לעמותה. אם יש לך יותר זמן פנוי, מכור אותם באינטרנט או בשווקי פשפשים. הדרך האחרונה היא למחזר אותו או להיפטר מזבל.
  3. אם אינכם יכולים להחליט מיד, אספו אותם במקום ושמרו למשך שישה חודשים. אם אתה צריך פריט מסוים מהערימה בעוד שישה חודשים, אז אתה עדיין צריך אותו. מצד שני, הגיע הזמן להיפטר מזה.

לעשות הכל!

עדיף לך לפצל את הניקיון למספר פגישות במשך חודש מאשר להיות שאפתניים מדי להספיק הכל בכמה ימים ברציפות. ניתן לבצע את חלוקת המפגשים לפי החדר. עליך לנקות כל חדר ביסודיות מהתקרה ועד הרצפה לפני המעבר לחדר אחר בפגישה הבאה. קבעו פגישה מיוחדת לאחר שכל החדרים נוקו כדי לנגב את רצפות הבית כולו.

למען הנוחות והבטיחות בזמן ניקיון הבית, שמרו על זרימת האוויר בצורה חלקה למניעת זיהום אוויר עקב אבק ומוצרי ניקוי. קראו ופעלו לפי הוראות המוצר ולבשו כפפות גומי כדי להגן על העור מפני כימיקלים.

  • ערכו רשימה של דברים שצריך לנקות ולסדר
  • זה לא משנה אם אתה לא יכול לסיים הכל כמעט באותו זמן, אתה יכול לחלק את זה לשלבים בחודש אחד
  • היפטרו מדברים שכבר אינם בשימוש ומזבל לפני שמתחילים לנקות