רעיונות לאחסון מטבח: איך לשמור על המטבח נקי ומסודר

לעולם אל תפחד - יש לנו המון רעיונות ופתרונות חכמים לאחסון מטבחים עבור אזורים שונים במטבח שלך
לעולם אל תפחד - יש לנו המון רעיונות ופתרונות חכמים לאחסון מטבחים עבור אזורים שונים במטבח שלך, אפילו עבור שטחי אחסון קטנים במטבח.

האם אתה מתוסכל מאפשרויות האחסון במטבח שלך? לעולם אל תפחד - יש לנו המון רעיונות ופתרונות חכמים לאחסון מטבחים עבור אזורים שונים במטבח שלך, אפילו עבור שטחי אחסון קטנים במטבח. המשך לקרוא לעוד!

שלבים מרכזיים:

 • מדפים מסתובבים עוזרים לך למקסם את השטח ויש להם גישה נוחה לפריטים שבדרך כלל היו נתקעים בחלק האחורי של הארון.
 • הקל על מציאת הכלי שאתה מחפש על ידי שימוש במפרידי מגירות לסידור הכלים בחתכים.
 • אחסון מטבח יכול להיות עיצוב כמו גם פרקטיות, המשך לקרוא לפתרונות אחסון שימושיים שנראים נהדר מדי!

האם זה לא יהיה נחמד לקבל אזור מטבח עצום שבו מקום ואחסון מעולם לא היו בעיה? כמובן שכן, אבל למרבה הצער לרובנו אין את הלוקסוס הזה, ונשארנו לצוד אפילו את המקומות הפנויים הקטנים ביותר לאחסון הצלחות, הסכו"ם, ציוד האפייה והאוכל והשתייה שלנו. עם זאת, פתרונות אחסון למטבח חכמים הם למעשה קל יחסית להשיג, זולים לרכישה ופשוטים להתקנה. רעיונות אחסון אלה יכולים באמת לפנות מקום, להשאיר את משטחי העבודה והדלפקים שלך נקיים ולנקות את המטבח שלך. הנה כמה רעיונות לאחסון מטבח כדי להתחיל:

לא רק שחשוב לשמור על ארונות האחסון, המדפים והמגירות מסודרים אלא חשוב גם לשמור אותם נקיים. בצע ניקוי חודשי באמצעות מוצרי ניקוי למטבח כמו מטלית Cif כדי לנגב את כל הכתמים והלכלוך שהצטברו.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

השתמש בארונות אחסון למטבח

לרוב בעלי הבתים יש ארונות אחסון במטבח שלהם, אך רבים מאיתנו אינם משתמשים בארונות אלו במלוא הפוטנציאל שלהם. תסתכל עכשיו בארונות האחסון במטבח שלך. האם הכל מאורגן היטב ומעורם בצורה מסודרת, או שמא פריטים נזרקו פנימה בצורה מגושמת והדלת נסגרה בחיפזון? הסתכלו גם על הגודל והגובה הממוצעים של הפריטים בארון. האם הם גדולים, מגיעים עד לראש הארון, או שהם בדרך כלל קצרים מאוד ומשאירים רווחים גדולים מעליהם?

להשאיר את משטחי העבודה והדלפקים שלך נקיים ולנקות את המטבח שלך
רעיונות אחסון אלה יכולים באמת לפנות מקום, להשאיר את משטחי העבודה והדלפקים שלך נקיים ולנקות את המטבח שלך.

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לארגן את ארונות האחסון שלך אם עדיין לא עשית זאת:

 • ערימת פריטים באופן מוסדר
 • לאחר מכן, אם אתם מבזבזים חצי מהארון בגלל פריטים קצרים, שקול כמה מדפים בתוך הארון, שיתנו לכם שניים, שלושה או אפילו יותר משטחי אחסון במקום אחד.
 • לבסוף, אל תשכח את החלק הפנימי של דלת הארון! הוספת סלים לדלתות יכולה להיות מצוינת להחזקת חפצים קטנים וקלים.

שים כמה מדפים למטבח

אמנם אמנות קיר עשויה לגרום למטבח שלכם להיראות טוב, אבל אתם צריכים לשאול את עצמכם האם האסתטיקה או הפרקטיות חשובות יותר במטבח. חללי קיר גדולים הם אידיאליים עבור מדפי מטבח, ויש הרבה רעיונות למדפים למטבח לבחירה שישתלבו עם העיצוב הקיים שלך, כגון עץ למטבחים בסגנון בית חווה, פלדה למטבחים תעשייתיים, או פלסטיק צבוע כדי לעמוד בדרישות ערכת הצבעים. באופן אידיאלי, אתה רוצה להוסיף כמה שיותר מדפים שאתה יכול להתחמק מהם בגודל ובסגנון המטבח שלך. הנה כמה הצעות למה לאחסן על מדפי המטבח:

 • ניתן לאחסן סירים ומחבתות עם מכסה על מדפים פתוחים, אם כי עדיף להימנע מלשמור צלחות וקערות בחוץ מכיוון שהם עלולים לצבור אבק ולכלוך יומיומיים.
 • אנשים רבים אוהבים לזרוק את מוצרי המזון היבשים שלהם ופריטים עמידים כמו שמנים וחומצים לתוך מיכלים אטרקטיביים ולהשאיר אותם מוצגים על יחידות המדפים כדרך לשלב ארגון ותפאורה לאחד.

קבל מחיצות למגירות כדי למקסם את אחסון המטבח

מגירות הן דרך מצוינת לשטוף את המטבח, והן מושלמות להחזקת פריטים קטנים כמו כלים וסכו"ם - אבל אם הן לא מנוצלות במלוא הפוטנציאל שלהן, המגירות האלה יכולות פשוט להסתיר עוד יותר כאוס במטבח. מחיצות למגירות הן הפתרון כאן, והחלק הטוב ביותר הוא שאף אחד לא יראה אותם כך שלא תצטרכו להוציא הון על אחד יקר. מחלק פלסטיק פשוט יעשה את העבודה. זה לא רק חוסך מקום במגירה על ידי שמירת פריטים בצורה מווסתת, זה גם אומר שאתה לא צריך לבזבז זמן בחיטוט אחר הכלי הנכון - אתה אמור מיד לדעת היכן למצוא אותו. אל תשכח, ארגון מטבחים הוא עניין של מקום ייעודי לכל דבר.

הפכו סירים וצנצנות לאחסון במטבח

אחסון מטבח יכול להיות עיצוב כמו גם פרקטיות
אחסון מטבח יכול להיות עיצוב כמו גם פרקטיות, המשך לקרוא לפתרונות אחסון שימושיים שנראים נהדר מדי!

הוצאת פריטים כמו פסטה מיובשת, אורז, דגנים כמו קוסקוס וקינואה, חומץ, שמנים, מלחים וקמחים מהאריזה המקורית שלהם לתוך מיכלים הניתנים לערום לא רק יכולה לחסוך במקום, אלא גם לגרום למטבח שלך להיראות נהדר. יש בעלי בתים שבוחרים לקנות מיכלי פלסטיק מיוחדים בשביל זה, אבל אתה יכול להשתמש בכל מה שאתה רוצה. למעשה, צנצנות ריבה ישנות, בקבוקי זכוכית ומיכלי איסוף מפלסטיק הם אידיאליים. אל תשכח שזוהי גם דרך מצוינת לשמור על טריות מזונות לאורך זמן, כך שהיא יכולה אפילו לחסוך לך כסף בטווח הארוך!

היו ראש פתוח כאשר שוקלים רעיונות לאחסון מטבח!

כשאתם מחפשים פתרונות אחסון למטבח לבית, נסו לחשוב קצת מחוץ לקופסה. אין פתרון אחד שמתאים לכולם מכיוון שזה יהיה תלוי בגודל המטבח, הצורה והעיצוב שלך, אבל יש הרבה מכשירים קטנים וטיפים וטריקים שבהם אתה יכול להשתמש כדי לעזור ליצור יותר מקום, לנקות את משטחי העבודה, ו לארגן את כלי הבישול שלך. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

 • אם חסר לכם שטח רצפה, נסה להתקין פח אשפה נשלף. הוא יושב מתחת לדלפקי המטבח שלך, ומאפשר לך לשמור על ניקיון המטבח שלך מבלי להתפשר על מקום.
 • הרבה מקום בקיר אבל אין מקום למגירות? התקן פס מגנטי על הקיר שלך לאחיזת סכינים. הקפד להרכיב אותו גבוה, הרחק מהישג ידם של ילדים.
 • לאחסון יין ובקבוקים אחרים, חפש מחזיק גבוה המנצל את המקום כלפי מעלה, במקום כזה שתופס כמויות גדולות של שטח רצפה או שטח פנים.
 • מדפים פינתיים מושלמים להחזקת פריטים קטנים. הם תופסים מעט מאוד מקום והם אידיאליים עבור פריטים קטנים אך בשימוש תדיר, כגון תבלינים.
 • הפק יותר שימוש בחלל בארונות הפינתיים שלך על ידי הוספת מדפים מסתובבים. זה מקל עליך על ידי מתן גישה נוחה לפריטים שבדרך כלל יאבדו בחלק האחורי של הארון.

לאחר שסידרת את המטבח, נסה כמה מהרעיונות האלה לאחסון מיחזור!