טיפים לשתילת עגבניות: איך לשתול עגבניות בבית

נסביר כיצד לשתול עגבניות בגינה החיצונית שלך וכיצד לגדל עגבניות בתוך הבית להנאת כל המשפחה שלך
במדריך זה, נסביר כיצד לשתול עגבניות בגינה החיצונית שלך וכיצד לגדל עגבניות בתוך הבית להנאת כל המשפחה שלך.

גידול עגבניות מהבית מעולם לא היה קל יותר. מדריך זה מגוגל ידריך אותך דרך הטיפים המובילים לגידול עגבניות כדי שתוכל להתחיל לגדל עגבניות אורגניות עוד היום.

שלבים מרכזיים

הנה איך לגדל עגבניות:

 1. הכן את האדמה שלך לתנאי גידול אופטימליים.
 2. להנביט זרעים בתערובת שתילים מיוחדת במקום חמים ומוגן בתוך הבית.
 3. השקה ביסודיות ובאופן קבוע והשתמש בכלי עץ כדי לתמוך בצמיחת הצמח.
 4. המתינו עד שהעגבניות יבשילו לפני הקטיף.

קצירת העגבנייה הראשונה והטרייה שלך היא משביעה להפליא. אבל איך מתחילים לגדל אותם מלכתחילה? במדריך זה, נסביר כיצד לשתול עגבניות בגינה החיצונית שלך וכיצד לגדל עגבניות בתוך הבית להנאת כל המשפחה שלך. התכוננו להתענג על הריח והטעם של עגבניות שמנמנות בגידול ביתי עם העצות האלה לשתילת עגבניות!

לדעת איך לגדל עגבניות מזרעים זו לא האפשרות היחידה. אפשר גם לגדל עגבניות מיחורים של נצרי צד. מניחים את הייחורים בצנצנת קטנה של מים, מחכים שהשורשים יבקעו, ואז שותלים אותם כמו שתילים.
על אילו נושאים תרצה לקרוא?

איך לגדל עגבניות: תנאי מזג האוויר

התחל מלמד כיצד לשתול עגבניות בעציצים
אם זו הפעם הראשונה שאתה מגדל ירקות, התחל מלמד כיצד לשתול עגבניות בעציצים.

לאקלים תפקיד חשוב בלמידה כיצד לגדל עגבניות בבית. באזורי טמפרטורות חמות, ניתן לגדל עגבניות כל השנה. כאשר מגדלים עגבניות בבית, יש להגן עליהן מפני חום ויובש עד להתבססותן.

איך לגדל עגבניות: עציצים בחוץ

אם זו הפעם הראשונה שאתה מגדל ירקות, התחל מלמד כיצד לשתול עגבניות בעציצים. עקוב אחר הטיפים הבאים לגידול עגבניות למתחילים:

 1. הכנה. אדמה היא אחד הגורמים החשובים ביותר בכל גידול מוצלח. תרצו לכלול כמות נדיבה של זבל וקומפוסט ולהשתמש בדשן מלא - העגבניות פורחות משילוב של זרחן גבוה, אשלגן בינוני וחנקן נמוך.
 2. זרעים מנביטים. שמור את הזרעים בתערובת שתילים מיוחדת למשך 3 עד 5 שבועות. בחר מקום חמים ומוגן - אדן חלון שטוף שמש הוא אידיאלי - וסובב את העציצים מדי יום תוך שמירה על לחות התערובת. כאשר הטמפרטורה של האוויר והאדמה עולות, שותלים אותם.
 3. שותלים החוצה. המתן עד שהצמחים יהיו בגובה 15 עד 20 ס"מ כדי להכין את האדמה בחוץ כך שתתנקז בחופשיות. בחר מקום מוגן מפני הרוח אך מקבל מספר שעות של אור שמש ביום. שתלו כך שהעלים התחתונים שלהם יהיו ממש מעל פני הקרקע והקפידו לבדוק את חבילת הזרעים למרווח מדויק. השאר שבילים ברוחב 1.5 מטר בין כל השורות שאתה שותל.
 4. אכפתיות. השקה את הצמחים שלך באופן עמוק וקבוע, ועזור לאדמה לשמור על לחות על ידי חיפוי עם קומפוסט, גזרי דשא או קש. השתמש בהימור כדי לתמוך בצמחים בזמן שהם גדלים.
 5. קציר. לאחר כ-6 עד 8 שבועות, פרח מופרי יתפתח לפרי בוגר. באופן אידיאלי, עליך לתת לעגבניות שלך להבשיל על הצמח לפני קטיף אותן.

איך לגדל עגבניות בתוך הבית

מלאו את הבית שלכם בעגבניות בעלות טעם וריח טעים על ידי ביצוע הטיפים הבאים לשתילת עגבניות לגידול פנימי:

אם אתה רוצה מידע נוסף על איך ליצור גינה מקורה משלך, המשך לקרוא בגוגל!

 1. שתלו את הזרעים שלכם במגש התחלה עם אדמה לחה והנביטו אותם בחום ומים רגילים.
 2. הנח את השתילים הנבטים שלך באזור שטוף שמש, רצוי ליד חלון (וודא שגם לצמחים שלך יש תנאי אור ליליים לאחר כ-12 עד 16 שעות של אור).
 3. העבר את השתילים שלך לעציצים גדולים יותר ברגע שיגדלו סט אחד עד שניים של עלים. המשך להשקות באופן קבוע כדי לשמור על אדמה לחה.
 4. דשן את הצמחים שלך תוך שבועיים לאחר השתילה מחדש של השתילים שלך לעציצים גדולים יותר.
 5. עודדו האבקה על ידי הפניית מניפה לעבר הצמחים או על ידי הקשה עדינה על הגבעול הראשי.
 6. בחר את העגבנייה הטרייה והבשלה שלך!

עם המדריך שלנו שלב אחר שלב כיצד לגדל עגבניות, אתה יכול לצפות לקטיף היבול האורגני הראשון שלך תוך זמן קצר!