ניקיון האביב

זכור לשמור על אוורור טוב של חדרים בזמן השימוש במוצרי ניקוי
בעת ניקוי, זכור לשמור על אוורור טוב של חדרים בזמן השימוש במוצרי ניקוי.

הפעילו את עצמכם ואת הבית שלכם עם קצת ניקוי אביב! המשך לקרוא לקבלת רשימת ניקוי אביב כדי לעזור לך לארגן ולסדר את הבית שלך.

המושג 'ניקוי אביב' ממריץ ומעורר מוטיבציה עבור הרבה אנשים. עם מזג אוויר מתון עונתי ושמים בהירים מגיעה התחושה של התחלות רעננות וציפייה לקיץ שבפתח. קשירת הניקיון השנתי שלך לתחילת האביב אפוא מרגישה הגיונית. מאמר זה דן כיצד לנצל את המוטיבציה הרעננה הזו לביצוע ניקיון אביבי יסודי.

זה לא חייב להיות אביב כדי שתבצעו קצת ניקיון אביבי! טיפים אלו יעזרו לכם להתארגן בכל עת של השנה, אם כי הם טובים במיוחד באביב.
האם משטר הניקיון שלך השתנה במהלך הנעילה של קוביד-19?

טיפים לניקוי אביב: התארגנות מראש

אתה לא תעשה כמעט כל כך הרבה אם ניקיון האביב שלך יתחיל כהחלטה מאולתרת. ארגון מחדש וניקיון הבית כולו יצטרך תכנון קפדני כדי לוודא שלא תשאיר שום דבר בחוץ:

  1. הקצו יום ספציפי להתחיל את ניקיון האביב שלכם. עשה זאת כמה שבועות מראש. ככל שתקדימו לשים את הזמן הזה בצד, כך תוכלו לתכנן טוב יותר את היומן שלכם סביב הזמן הזה, כדי להבטיח שמעורבות חברתית ופעילויות לא ישבשו את התוכנית שלכם.
  2. הקדש את התוכנית האביבית שלך לנייר. כתוב רשימת בדיקה ומסלול מפורט (כלומר, יום רביעי אחר הצהריים - חדר אמבטיה ומקלחת נקיים עמוק) והדבק אותו במקום בולט בבית. ההתארגנות הזו אומרת שקשה יותר להתרחק מההתחייבויות שלך!
  3. ערוך מלאי מלא של חומרי הניקוי שלך. שבוע לפני שאתם אמורים להתחיל, חשבו על כל מה שתצטרכו כדי להחזיר את אזורי המגורים שלכם למצב שיא. אם חסר לך מוצר ניקוי מסוים, זה הזמן לקנות עוד כמה - מלאי מחדש את מלאי הכפפות, המטליות, מקרצפות הספוג ושקיות הפלסטיק השחורות שלך.
  4. ערכו רשימה של יעדי ניקיון אביב. חשבו מה אתם צריכים לתעדף השנה – מה אתם רוצים שייצא נקי מהאביב שלכם? נגמר לך המקום לערום ספרים חדשים? אז אחת המטרות שלך צריכה להיות, "לפנות מקום לספרים נוספים בחדר המשרד". באופן דומה, אם אתה חושב שיש לך בית יחסית נקי מבלגן, אבל הניקיון של חדר האמבטיה שלך מבייש אותך, אז תחשוב על לשים, " נקה עמוק את כל הדיוס של המקלחת ".

טיפים יעילים לניקוי העומס שיעזרו לנקות את הארון שלך באביב

טיפים לניקוי האביב - לעשות הכל
טיפים לניקוי האביב - לעשות הכל.

ארגון מחדש של חדרים וניקוי העומס שלהם לפני שתתחיל לנקות הוא רעיון טוב, מכיוון שאבק ולכלוך בהכרח יצטרפו כאשר תעביר פריטים מחדר לחדר. הדרך הפשוטה ביותר להיפטר מהרבה עומס שנצבר היא להשתמש בגישת 'שלוש הקופסאות':

  • מיין את כל הפריטים 'השונים' שלך לשלוש תיבות: 'לשמור', 'להיפטר' ו'מתלבט'.
  • מצאו בתים מתאימים לפריטים שאתם רוצים לשמור.
  • שקול לתרום את הפריטים הלא רצויים שלך לצדקה, למכור אותם באינטרנט או למחזר אותם. גורם האלטרואיזם עשוי להניע אותך להיפטר מהפריטים הסנטימנטליים יותר, בידיעה שהם יקבלו חיים חדשים במקום אחר.
  • עבור אותם פריטים שאתה לא בטוח לגביהם, הכנס אותם לקופסה ואחסן אותם במשך שישה חודשים. אם אתה צריך לפרוץ בחזרה לקופסה כדי להחזיר פריט, זה אומר שאתה צריך אותו - אם, לאחר שישה חודשים, לא נגעת באף אחד מהפריטים, ניתן למסור אותם בבטחה.

חלק מהפריטים מגיעים עם מטען רגשי נסתר - אנחנו לא מוכנים להיפרד מפריטים חסרי תועלת אחרת, כי הם מזכירים לנו משהו מהעבר. היו מוכנים לזהות את הקשרים הרגשיים הבסיסיים, שיהפכו את פינוי העומס להרבה יותר יעיל ומרענן.

טיפים לניקוי האביב - לעשות הכל

אנחנו לא תמיד יכולים למצוא הפסקה גדולה מספיק בלוח הזמנים שלנו כדי לנקות את הבית שלנו מלמעלה למטה, הכל במכה אחת. רבים מאיתנו ייאלצו להסתפק בכמה מפגשי ניקיון רציניים קטנים יותר הפרוסים על פני החודש, במקום זאת. אם אינך יכול להקדיש כמה ימים רצופים לניקיון האביב, חלק את המשימות לקבוצות הגיוניות - תחילה, שחרר את העומס, ולאחר מכן נקה חדר אחד או שניים באופן אינטנסיבי בכל פעם.

בעת ניקוי, זכור לשמור על חדרים מאווררים היטב בזמן השימוש במוצרי ניקוי. קראו את התוויות לפני שאתם מנסים כימיקלים חדשים, והקפידו ללבוש ביגוד מגן מתאים - ובקרוב הניקוי האביבי לא ירגיש כמו מאמץ כלל!