מה זה תקציב? טיפים לתקציב למשק הבית שלך

אתה מוציא על הוצאות משק הבית בניגוד להוצאות סוציאליות
כמה אחוז מהשכר שלך, למשל, אתה מוציא על הוצאות משק הבית בניגוד להוצאות סוציאליות?

קרא את הטיפים והטכניקות האלה כיצד להכין תקציב ולעמוד בו - ניהול הכספים שלך לעולם לא ייראה שוב מרתיע!

תקצוב חשוב מאוד, אבל הטיפול הכספי שלך יכול להיראות קשה אם אין לך ניסיון רב בניהול הכסף שלך. מאמר זה יספק טיפים וטכניקות שתוכלו להשתמש בהן כדי לוודא שאתם עומדים על התקציב הביתי או המשפחתי שלכם. בדרך זו, תוכל ליהנות מחייך ולחיות במסגרת האמצעים שלך.

תקציבי הבית טובים יותר ככל שתכלול בהם יותר פרטים. הקדשת זמן לחודש כדי לשים לב היטב לכמה אתה מוציא יכול לעזור לך לזהות מגמות ולהתכוונן בהתאם. לדוגמה, בעוד שחנות גדולה למשק בית והחטיפים הטעימים שאתה אוסף בזמן בחוץ כרוכים שניהם באוכל, התנגדות לדחף להתיז את החטיפים עשויה לחסוך לך הרבה יותר זמן וכסף מאשר לצמצם את החפצים החודשיים שלך.
האם משטר הניקיון שלך השתנה במהלך הנעילה של קוביד-19?

איך מכינים תקציב

הכנת תקציב בית כוללת לדעת בדיוק כמה כסף אתה מרוויח, רישום איך אתה מוציא אותו, ולדעת מה נשאר לך בסוף החודש. כל תקצוב טוב מתחיל בניהול רישום קפדני. צור גיליון אלקטרוני, השתמש במחברת או הורד מארגן תקציב אישי דיגיטלי למחשב או לסמארטפון שלך כדי לתעד את כל החשבונות וההוצאות שלך בכל חודש.

תקציב הבית או המשפחה שלך צריך לכלול את הקטגוריות הבאות:

  • הוצאות משק הבית: אלה כוללות שכר דירה, משכנתא, חשבונות מים, חום וחשמל, מיסי דיור ועבודות תיקונים. למעט עבודות תיקון, אלו נקראות בדרך כלל הוצאות קבועות, שכן הן אינן משתנות מחודש לחודש.
  • הוצאות מחיה: אלה כוללות מזון, תחבורה, מוצרי טיפוח ורכישת בגדים.
  • הוצאות סוציאליות: אלה כוללות חשבונות למסעדות, כרטיסים לקולנוע, חגים וכל שאר הפעילויות החברתיות. הוצאות מחיה וסוציאליות הן הוצאות משתנות שניתן לשנות בהתאם לאורח החיים שלך.
  • חיסכון: עליך לרשום גם כסף שאתה מכניס לחשבון חיסכון נפרד למקרי חירום או הוצאות עתידיות.

עמודה נפרדת של מתכנן הכסף שלך צריכה לשקף את כל הכסף שהרווחת באותו חודש באמצעות משכורת, הלוואות והלוואות.

  • זכור לכלול את ההכנסה נטו שלך לאחר מסים, בניגוד להכנסה ברוטו לפני מסים והפחתות, שכן הדבר עלול להטות את החישובים שלך.
  • ספר את כל ההוצאות שלך בעמודה ליד הרווחים שלך; כך תוכל לראות אם אתה מוציא יותר כסף ממה שאתה מרוויח.

איך לגרום לתקציב לעבוד

מאמר זה יספק טיפים וטכניקות שתוכלו להשתמש בהן כדי לוודא שאתם עומדים על התקציב הביתי או המשפחתי שלכם
מאמר זה יספק טיפים וטכניקות שתוכלו להשתמש בהן כדי לוודא שאתם עומדים על התקציב הביתי או המשפחתי שלכם.

כעת, כשיש לך את כל המידע הפיננסי שלך במקום אחד, קל להסתכל על תקציב הבית שלך ולבצע את כל השינויים הדרושים בשגרה שלך. זה הזמן לבחון היטב אילו דפוסים עשויים להופיע.

כמה אחוז מהשכר שלך, למשל, אתה מוציא על הוצאות משק הבית בניגוד להוצאות סוציאליות? האם אתה מוציא יותר מדי על מסעות קניות או ארוחות? האם נשאר לך כסף בסוף החודש, או שאתה מוציא יותר ממה שאתה מרוויח ונשען על אשראי? שאלות אלו יכולות לעזור לך להבין כיצד לתקצב ביעילות. אולי הגיע הזמן לעשות כמה שינויים.

אחת הדרכים לתמרץ את עצמך לשנות את השגרה שלך במובנים קטנים היא על ידי חיבור העלות של הוצאות יומיות קטנות על פני חודש או שנה. קפה, גלידה או מגזין אולי לא יעלו הרבה, אבל ההוצאה הזו תצטבר במהלך החודש או השנה. אולי תוכל להשתמש בכסף הזה כדי להרשות לעצמך דירה יפה יותר, חופשה ארוכה יותר או פריט לבוש חדש?

הגדרת יעדים לעצמך היא דרך נוספת להקל על חיסכון בכסף. יעדים ארוכי טווח - כמו רכישת בית, שדרוג המכונית שלך או חיסכון לפנסיה - צריכות להשלים יעדים לטווח קצר כמו הפחתת חשבון המסעדה שלך לסכום מסוים בכל חודש.

השלבים האלה יעזרו לך לאזן את תקציב הבית שלך. על ידי איסוף כל המידע הפיננסי של משק הבית שלך במקום אחד, תוכל לשמור על שליטה מלאה על הכספים שלך.