למד להשתמש בשטחי קפה על צמחים ובדרכים סנסציוניות אחרות בבית שלך

אבל האם אתה יודע איך להשתמש בשטחי קפה על צמחים או להכין דשן עם טחון קפה
אבל האם אתה יודע איך להשתמש בשטחי קפה על צמחים או להכין דשן עם טחון קפה, למשל?

טיפים קלים למיחזור שאריות קפה: השתמש בו כבעל ברית שלך במשימות ביתיות יומיומיות שונות, בנוסף לשימוש בו על הצמחים שלך.

סקר שנערך על ידי איגוד תעשיית הקפה הברזילאי הצביע על כך שזהו המשקה השני הנצרך ביותר במדינה. ברזיל היא המדינה שצורכת הכי הרבה קפה בעולם ובכל בית ברזילאי יום טוב מתחיל בהכנת קפה בבוקר, לא? מי לא זוכר את ריח הקפה שהכינה האם או הסבתא? כל ההשתקפות הזו כדי לומר את הדברים הבאים: יש הרבה שטחי קפה לשימוש בבתים ברזילאים. אבל האם אתה יודע איך להשתמש בשטחי קפה על צמחים או להכין דשן עם טחון קפה, למשל?

הדרך הנכונה להשתמש בשטחי קפה על צמחים
הדרך הנכונה להשתמש בשטחי קפה על צמחים.

עם המודעות האקולוגית הנוכחית והופעת תהליכי המיחזור, אנשים החלו לשאול כיצד לא לבזבז פסולת מזון. אז נכנסו לתמונה דברים כמו שימוש חוזר בשטחי קפה. החומרים האורגניים הנפוצים שאנו מייצרים בבית יכולים להועיל לצמחי הגינה שלנו. קליפות ביצים, קליפות פירות ושאריות מזון יכולות לשמש בקומפוסטר. ולקפה יש תפקיד מפתח בכך: גרגירי קפה מפחיתים את הריח הרע של תסיסת מזון מכיוון שהוא עשיר בפחמן. בדוק להלן כיצד להשתמש בשטחי קפה בחיי היומיום שלך.

אתה תצטרך את זה:

 • מרסס
 • סיר עם מכסה
 • מסננת קפה
 • שטחי קפה
 • מים
 • קפה
 • שמן קוקוס
 • סבון ניטרלי

כיצד להשתמש בשטחי קפה על צמחים

האם תהיתם פעם איך להשתמש בשטחי קפה על צמחים? כשהם מונחים כראוי באדמה, טחון הקפה משרה זרימה נאותה של מים ואוויר בעציצים ובגינות ביתיות, מה שהופך את הניקוז שלהם לאידיאלי. זה עוזר למיקרואורגניזמים האחראים לבריאות הצמחים בבית שלך. אבל יש דרכים טובות יותר לעשות זאת. אז בואו נלמד איך לעשות שימוש חוזר בשטחי קפה על צמחים?

 1. מפזרים קפה על צמחים כדי להזין ולהמריץ את התפתחות הירקות

  הדרך הראשונה לעשות זאת היא פשוטה ומהירה: מערבבים 100 גרם גרגרי קפה עם 1 ליטר מים ומרססים את האדמה והצמחים. החומציות של הקפה מצוינת לסוגים רבים של צמחים וקרקעות.

  הזהירות היחידה שאתה צריך להיזהר היא אם האגרטלים שלך קרובים לקיר לבן. כפי שכולם יודעים, קפה יכול להכתים. אז היזהר בעת ריסוס כדי שלא תפגע בקיר.

 2. הדרך הנכונה להשתמש בשטחי קפה על צמחים

  אנחנו בקושי מסיימים לבשל את הקפה וזורקים את השרירים שעדיין לוהטים על גבי האגרטל. זה יכול אפילו לפגוע בשורשי הצמח! הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לאפשר לשטחי הקפה להתקרר ולשמור במיכל מתאים.

  כדי שלא יאבד את תפקודי הדישון שלו, מתבקש לשים את השרירים בסיר (של גלידה או חמאה, למשל) ולהשאיר שם כמה ימים לפני שיכניסו ישירות לסיר (5 או 6). ימים זה מספיק). כך מתחיל השחרור הכימי של חומרים מזינים הדרושים לבריאות הצמחים.

 3. כיצד להשתמש בשטחי קפה על צמחים כדי להרחיק חלזונות ושבלולים

  שבלולים, חלזונות וזחלים מהווים איום על הצמחים. אם אתה רוצה לחסל אותם בצורה טבעית, טחון הקפה עוזר במשימה זו. דווקא בגלל שהוא חומר אורגני הוא לא פוגע בגינה או בצמח. פשוט הנח את שאריות הקפה מסביב לעציץ או בכל מקום שתרצה ליצור מחסום כדי שהשבלול והחלזונות לא יוכלו לעבור.

איך מכינים דשן עם שאריות קפה

טחון הקפה עוזר במשימה זו
אם אתה רוצה לחסל אותם בצורה טבעית, טחון הקפה עוזר במשימה זו.

בדיוק: טחון הקפה משמש כדשן לצמחים. אבל האם יש דרך נכונה לעשות זאת? בדוק את זה למטה.

 1. שטחי קפה על צמחים כדי להפוך אותם בריאים

  גרגרי קפה עשירים בחומרים מזינים כמו מגנזיום, אשלגן ונחושת. ידוע שקפה משחרר חנקן בתהליך הפירוק שלו, מה שהופך אותו נהדר להכנת דשן לצמחים שלך. בין אם בצמחים שיקשטו את ביתכם ובין אם בגינות הירק בהן אנו שותלים תבלינים טריים לבישול בחיי היום יום.

 2. דשן עם טחון קפה: צעד אחר צעד

  תהליך יצירת קומפוסט משטחי קפה הוא באמת פשוט מאוד. אפשר לערבב את שארית הקפה עם סוגי דשנים אחרים: קליפות ביצים, עלים יבשים שאנו מוצאים בגינה שלנו, זבל בעלי חיים, קליפות פירות, שאריות ירקות, גבעולים שלא נשתמש בהם בהכנת מתכונים.

  לאחר חיבור הכל, מערבבים וטוחנים, משאירים אותו לנוח בצורה אידיאלית במשך שישים יום לפני המריחה על האדמה. דעו שיהיה לכם דשן באיכות מעולה להפרות הצמחים שלכם.

 3. המלצת מומחה

  גננים ממליצים לא לזרוק את שאריות הקפה ישירות לאדמה מיד לאחר הצריכה. כאשר הוא מתחיל להתפרק, הוא מתחיל לצרוך הרבה חנקן ומאבד את תפקיד הדישון שלו.

שברי קפה: למה זה נועד ואיך משתמשים בו בבית

 1. אבקת קפה במקרר להסרת ריחות רעים

  זה הטיפ של אמא שלעולם לא נכשל! כדי להסיר את הריח הרע מהמקרר, הניחו את שאריות הקפה בשקיק או בסיר קטן (אפילו הגישו סיר מרגרינה). פשוט הנח אותו בתוך המכשיר, בתחתית ובמגירות והחלף אותו כל 30 יום.

 2. כדי להפחיד נמלה

  רוצים לדעת איך לחסל נמלים? גרסת קפה יכולה לעזור לך. פשוט שים את השרירים על השבילים שהנמלה עוברת. אם תרצה, שים אותו בתוך מיכל. כדי לסיים תל נמלים, הטיפ הוא לשים את כל שאריות הקפה בתוכו.

  אם אתה חושב שלהרחיק נמלים זה לא מספיק, דמיינו לעצמכם מלכודת לתפוס ג'וקים עם שאריות קפה?

 3. כדי להדוף פרעושים

  אם אתם רוצים לדעת דרך טבעית להדוף את הפרעושים של הגור מבלי להשתמש בהכרח במוצרים כימיים הנמכרים בחנויות וטרינריות, הנה פתרון ביתי עם שאריות קפה: פשוט שפשפו את שאריות הקפה על כל עור חיית המחמד שלכם. לשם כך, הזיזו את הפרווה בעדינות ופזרו את השרירים בין החריצים. נסו לעשות זאת מיד לאחר המקלחת, תנו לו להתייבש עם הקפה על המעיל.

 4. לניקוי אפר מקמינים או מנגלים

  שאריות קפה עוזרות להסיר לכלוך מהאח ומהברביקיו. שים את שאריות הקפה על אפר האח או פסולת ברביקיו. זה יידבק ללכלוך הזה ויסיר אותו יהיה קל יותר. אז פשוט עקוב אחר הניקוי כרגיל.

 5. לניקוי משטחי מטבח ומחבתות

  שארית קפה יכולה גם לעזור להסיר לכלוך שהצטבר על משטחי המטבח או המחבתות בביתך. זכור שקפה יכול לשרוט מחבתות נירוסטה, בהתאם לאופן היישום שלו. זה ממש טוב לנקות את מגשי האפייה המלוכלכים ביותר, להבריק תבניות ברזל, או לתת לו ניקוי נקי בעת קרצוף משטחי המטבח שלך. יש לקרצף את הקפה על כל המשטח לפני כביסה רגילה במים וסבון.

  זה יכול לשמש גם לניקוי יומי. קפה שוחק ובעל מעט חומציות, מה שהופך את השימוש בו לטובה לניקוי. אפילו בתערובת עם סבון מטבח לשימוש במקרר. אם רוצים, אפשר להשתמש בבוצה מבלי לערבב אותה עם הסבון. כאמור לעיל, זה עוזר להעלים ריחות בנוסף לניקוי.

 6. לשבור את ההרגל הרע של חתולים

  אם במקרה החתול שלכם לא משתמש בארגז החול ומתעקש לעשות פיפי במקום אחר בבית, שימו את שאריות הקפה במיכל והשאירו אותו בדיוק במקום שחיית המחמד בחרה להיות חדר האמבטיה שלו. הגרגיר הסניטרי של קו cafuné brasil הוא גם דרך מצוינת למשוך את החיה למקום הנכון!

 7. להכנת קרצוף פנים תוצרת בית עם קפה

  קפה נטחן לפני צריכתו. זה הופך אותו לחלקיקי פילינג לעור. על ידי ערבוב שלו עם שמן קוקוס ומריחתו בתנועות עדינות ומעגליות, אתה מסיר תאי עור מתים בצורה טבעית, ומעדיפה את זרימת הדם.

  למען בטיחותך, הישאר מעודכן. למרות שהוא טבעי, טחון קפה יכול לגרום לתגובות. לא כל העור מסתדר עם קפה. סוג זה של תגובת נגד יכולה לקרות גם לחיות בית. בכל מצב, נכון להפסיק את השימוש.

 8. כדי לפתוח את הכיור

  למרות שאין לזה הוכחה, החוכמה הרווחת אומרת שגם אבקת קפה פותחת סתימות כיורים (האם זה או לא אלף שימושים?). השיטה פשוטה: מניחים את שאריות הקפה בביוב הסתום ופותחים את הברז או מוזגים מים. מוכן! זוכרים שהתוצאה לא מובטחת, בסדר?

 9. ניקיון עם קפה בשאר הבית

  לא רק שארית הקפה בתוך המקרר יכולה לעזור לך לחסל ריחות לא רצויים. אם שמים את אבקת הקפה בשקיות בד ומחלקים אותה ברחבי הבית, זה עוזר לשמור על מראה הבית נעים. עכשיו הטיפ מגיע למי שאוהב לבשל: מכירים את הריח העז הזה אחרי שאנחנו קוצצים שום ובצל? והריח הדגים? כשאתה מקרצף את שארית הקפה - או אפילו את הפולים היבשים - לאחר הבישול אתה יכול להיפטר מהריח הלא נעים, תאמין לי. לאחר שפשפת את הידיים היטב, פשוט שטפו את הידיים כרגיל עם סבון עדין.

 10. לגדל פטריות

  הידעתם שגריסת קפה נהדרת לגידול וגידול פטריות בביתכם? בנוסף להיותם מאוד מזינים, הם טעימים! תוכלו לקנות שתילים מוכנים ולשתול אותם ישירות על שטחי הקפה שאתם שומרים. ומי לא אוהב פטריות ברוטב בשר או סטרוגנוף, נכון?

כעת, לאחר שלמדת את הטריקים החיוניים לטפל היטב בצמחים עם שאריות קפה, מי יודע, אולי נצל את ההזדמנות כדי להעניק לבית שלך מגע מיוחד על ידי יצירת גינה אנכית סנסציונית?

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

שאלות נפוצות על טחון קפה על צמחים

האם אתה יכול לזרוק שאריות קפה ישירות על הצמחים?

עליך להכין קומפוסט טחון עם דשנים טבעיים אחרים כדי להפרות את הצמחים שלך עם טחון קפה
כפי שהוסבר לעיל, עליך להכין קומפוסט טחון עם דשנים טבעיים אחרים כדי להפרות את הצמחים שלך עם טחון קפה.

לא. כדאי לשים את שאריות הקפה בסיר עם מכסה ולהשאיר אותו שם כשבוע. לאחר מכן, זה מוכן להיות ממוקם על הצמחים.

האם ניתן להפרות צמחים בשטחי קפה?

כפי שהוסבר לעיל, עליך להכין קומפוסט טחון עם דשנים טבעיים אחרים כדי להפרות את הצמחים שלך עם טחון קפה. כדי להבטיח את איכות התערובת, ודא שהבוצה היא לא יותר מ-20% מהכמות הכוללת של הדשן הטבעי שלך.

כיצד להשתמש בשטחי קפה וקליפות ביצים על צמחים?

בנוסף לקליפת הביצה, אפשר לערבב את שאריות הקפה עם דשנים טבעיים נוספים כמו עלים יבשים ושאריות פירות וירקות. מרסקים הכל וממתינים כשישים יום כדי לזרוק את הדשן על הצמחים.