כיצד להתמודד עם מים קשים וכתמים לאחר מים מיובשים

כיצד להסיר כתמי מים קשים - כתמים גסים ומשקעים
כיצד להסיר כתמי מים קשים - כתמים גסים ומשקעים.

כתמי מים קשים יבשים אינם נעימים שבעתיים. ראה להלן טיפים כיצד להסיר אותם ולמנוע מהם לחזור!

יש מים קשים בחלקים רבים של ארצנו. קשיות לא רק משפיעה על טעמו, אלא גם דואגת למשקעים. חלקיקי גיר לבן מתיישבים בשכבות על ריהוט הבית, לא יפים למראה, ובחפצים מסוימים יכולים להשפיע על הפונקציונליות שלהם. למשל, עם ראשי מקלחת. במאמר זה נדבר על איך להיפטר ממשקעי מים קשים ולמנוע מהם לחזור.

כדי להסיר אבנית בקערת האסלה, השתמש במסירי אבנית אפס של Domestos. חומרי ניקוי אלה, שנועדו להילחם באבנית, משיגים את התוצאות הטובות ביותר בשירותים. הקפד לקרוא את הוראות התווית לפני השימוש.
באילו נושאים אתה מתעניין יותר?

כיצד להסיר כתמי מים קשים - השלב הראשוני

כתמי מים קשים לא חייבים להפוך לאויב העיקרי שלנו! אם יבוצעו ההוראות הבאות, המטבח וחדר האמבטיה יהיו נקיים ונקיים:

 • ראשית, מניעה עדיפה על ריפוי. לכן עלינו לוודא שכל המשטחים תמיד יבשים ושהמים לא יעמדו בשום מקום.
 • כמו כן, יש צורך לטפל באופן קבוע בכל האזורים החשופים למים, כגון משטח עבודה, אמבטיה, כיור או כיור עם חומר נגד אבנית, כגון ספריי Cif power & shine לאמבטיה. אנו תמיד עוקבים אחר ההוראות על תווית חומר הניקוי.
 • ניתן לרסס ספריי זה גם על מסך הזכוכית לאחר כל מקלחת. זה ימנע מינרלים להתיישב על המים.
 • אם אכן נוצרו הכתמים, נצטרך להגיע למוצר חזק יותר המכיל אקונומיקה, לעקוב אחר ההוראות על האריזה ולשפשף היטב את המשקעים. אנחנו יכולים להשתמש במברשת תיל, אבל במיוחד על חפצי נירוסטה, עדיף להשתמש בספוג קל שלא שורט אותם.

עקרונות עיקריים:

כיצד להסיר כתמי מים קשים - השלב הראשוני
כיצד להסיר כתמי מים קשים - השלב הראשוני.

קיים מגוון חומרי ניקוי להסרת כתמי מים קשים. נסה גם את המשאבים הבאים:

 • אקונומיקה בתרסיס
 • מנקה שירותים
 • ספריי לאמבטיה עם תוספים נגד אבנית
 • מי חומץ
 • משחה של סודה לשתייה, מים וחומץ

זה לא משנה באיזה מהם נבחר, אבל תמיד יש צורך להקפיד על ההוראות שעל התווית, עקרונות הבטיחות בעבודה ואוורור מספק בחדר בו אנו עושים ניקיון.

כיצד להסיר כתמי מים קשים - כתמים גסים ומשקעים

 • לעתים קרובות חומץ עובד היטב על משקעי מים גסים. מלאו את המרסס בתערובת של מים וחומץ, חצי וחצי, ורססו על האזור הפגוע. אם המשקעים ישנים במיוחד, מוסיפים עוד חומץ. אנו מנקים עם מטלית ומסירים פרוסות רופפות של אבנית. לבסוף, נגב את כל האזור בזהירות כדי שלא יישארו טיפות יבשות ופסים. בנוסף, לחומץ יש יתרון בכך שהוא משאיר את פני השטח מבריק להפליא.
 • במיוחד במקומות בהם שוהים מים, כמו סביב ראש המקלחת, הברז ועל הרצפה מסביב לאמבטיה, קורה לפעמים שנוצרות שכבות עבות של משקעים. במקרה זה, עדיף להשרות את תמיסת החומץ במגבת ולכסות או לעטוף בזהירות את האזור הסתום סביבה. תן לזה לעבוד מספיק זמן כדי לחומצה אצטית יהיה זמן לפרק את המשקעים. לאחר מכן אנו מסירים את פיסות האבן ומנגבים את המקום בזהירות.
 • אנו ממליצים גם לפרק את ראש המקלחת באופן קבוע ולתת לו להיספג במי חומץ. זה סופג את תחילת המשקעים ואינו סותם לצמיתות את החורים בראש המקלחת.
 • עבור משקעי האבנית המוקשים ביותר, עדיין יש לנו אפשרות להוסיף כוס סודה לשתייה לתמיסת החומץ ולצבוע את המשחה שנוצרה על האזורים הפגועים. משאירים למשך כ-20 דקות, מנגבים, מקלפים את האבן, שוטפים במים נקיים ומייבשים היטב. המשחה שנוצרה בדרך זו יעילה ביותר וצריכה להשאיר את כל המשטחים חלקים ומבריק.

מזל טוב! כבר לא אמור להיות לך אבנית באופק! לטיפים מעולים נוספים, ראה כיצד להסיר אבנית ומים קשים.

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך משתמשים בלימון בבית?
 2. איך לנקות את השעון שלך
 3. איך להיפטר מלטאות מהבית
 4. איך לצבוע את הקיר הנכון
 5. איך להכין וילונות בבית
 6. כיצד להסיר צבע שיער על העור