איך להיפטר מלחות?

לפני שתתחיל להיפטר מלחות בבית
לפני שתתחיל להיפטר מלחות בבית, חשוב לנקוט באמצעי הזהירות הבאים.

רטיבות בבית יכולה להיות מטרידה, אבל טיפול בלחות יכול להיות קל אם תופסים אותה מוקדם! מאמר זה מסביר כיצד להיפטר מלחות.

רטיבות היא בעיה שכולם חוששים ממנה, אבל למרבה הצער, היא גם שכיחה יחסית. למרות שלרטיבות מתלווים מספר אתגרי ניקיון קטנים יותר, החדשות הטובות הן שטיפול בלחות הוא קל יחסית כל עוד הוא נתפס מוקדם. השיטה הנכונה להיפטר מהרטיבות משתנה בהתאם למיקום הבעיה – ההנחיות להלן אמורות לעזור לכם למצוא אפשרות מותאמת לביתכם.

לפני שתתחיל להיפטר מלחות בבית, חשוב לנקוט באמצעי הזהירות הבאים.

 • הרחק תמיד חיות וילדים מעובש, ולבש כפפות גומי או לטקס וכן מסכת מסנן אוויר כאשר מתקרבים אליו.
 • בדוק את התווית על כל מוצרי הניקוי שבהם אתה משתמש כדי לוודא שאתה מיישם אותם בצורה בטוחה ויעילה.
 • בדוק את כל המוצרים על שטח קטן ולא בולט של המשטח שאתה מנקה.
איך להיפטר מלחות
איך להיפטר מלחות.

אם יש בעיית רטיבות חמורה בבית, התייעצו עם איש מקצוע לקבלת ייעוץ.

אם רטיבות ותסמיני רטיבות הם בעיות חוזרות ונשנות בביתך, ייתכן שתמצא שימושי לרכוש מסיר לחות, שיעזור להתמודד עם הלחות שהעובש צריך כדי לשגשג. שמירה על מוצר אקונומיקה חזק באיכות טובה, כגון תרסיס אקונומיקה של Domestos, בהישג יד תעזור לך לשמור על כתמי עובש קטנים. פשוט עקוב אחר ההוראות על התווית ובדוק תחילה כל מוצר באזור קטן.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

איך להיפטר מלחות

רטיבות היא שילוב של בעיות - השלבים הקלים הללו מסבירים כיצד לפתור כל אחת מהן, ועוזרות לך להחזיר את הבית לשגרה תוך זמן קצר.

1) לחסל את הגורמים לעיבוי

ברוב המקרים עיבוי הוא הגורם העיקרי לרטיבות בכל בית – לכן, חובה שתגלו את הסיבה העיקרית ותתאימו את הבית וההרגלים שלכם בהתאם. בעיות רטיבות חמורות - המוצעות על ידי אזורים גדולים של עובש או כתמי מים, בין היתר - צריכות להיבדק על ידי איש מקצוע, שכן תיקון הבעיה הבסיסית עשויה להיות ביצוע תיקונים מבניים בבית שלך.

 • התחילו לאוורר את הבית בתדירות גבוהה יותר, פתחו חלונות במידת האפשר.
 • הפחיתו את כמות הקיטור המופקת בביתכם. כיסוי סירים ומחבתות בזמן בישול וייבוש בגדים בחוץ יכול לעשות הבדל עצום לכמות העיבוי בבית שלך, ויכול לעזור להיפטר מהלחות.
 • אם העיבוי נמשך, השלב הבא הוא בדיקת צנרת דולפת, שכן זו יכולה להיות גם סיבה לרטיבות.

2) בחר פתרון ניקוי יעיל

את רוב העובש ניתן להסיר במהירות, וללא הרבה טרחה. אקונומיקה היא הפתרון היעיל ביותר להרוג כל עובש - מגוון דומסטוס של חומרי ניקוי מבוססי אקונומיקה הוא נכס נהדר. לפני השימוש באקונומיקה והתמודדות עם עובש יש לנקוט במספר אמצעי זהירות בריאות ובטיחות: קרא את התווית של המוצר שבחרת לקבלת הוראות בטיחות, תמיד ללבוש כפפות, לעבוד באזור מאוורר היטב וללבוש מסכת מסנן אוויר.

3) להסיר עובש

השיטה בה אתם משתמשים לטיפול בכתמי עובש לחים תלויה בגודל הבעיה והיכן היא ממוקמת. יש לנו כאן בגוגל מספר מאמרים עם טיפים מפורטים כיצד לטפל בלחות ועובש על משטחים שונים, כולל עובש וטחב על קירות, עובש ברצפות ועובש שחור בחדר האמבטיה ובמטבח - פשוט השתמש בסרגל החיפוש שלנו כדי למצוא הטוב ביותר עבורך. כהנחיה בסיסית, הטיפים הבאים יכולים להיות שימושיים:

 • ביגוד - אם הבגד שלך הותקף בעובש, הטיפול יהיה תלוי בחומרת הבעיה; אם נאכל יותר מדי, ייתכן שתצטרך לזרוק את הבגד החוצה. עבור כתמים קטנים של עובש, טבלו מראש את הבגד בתערובת של חומץ לבן ומים חמימים למשך חצי שעה, ולאחר מכן כבסו בחום הגבוה ביותר שהבגד שלכם מאפשר.
 • קירות, חדרי אמבטיה וחלונות – חשוב לציין שוב כי יש ללבוש כפפות ומסכה, שאף אחת מהן לא ניתנת להסרה לפני שסיימתם לנקות את האזור.
 1. התחל בניגוב האזור הנגוע עם מטלית לחה.
 2. לאחר מכן, רססו את האקונומיקה על התבנית והשאירו לכמה דקות כדי לטפל בבעיה.
 3. שטפו את האזור במים, השתמשו במטלית כדי להסיר סימנים עיקשים במידת הצורך.
 4. אתה יכול להמשיך לחזור על השלבים לעיל עד שהתבנית נעלמת, אך הקפד לא לשפשף את פני השטח חזק מדי מכיוון שזה עלול לגרום לנזק נוסף.
 5. השלך כל חומר פסולת בשקית אשפה, הרחק מילדים ובעלי חיים. לאחר שהסרת את כל התבנית, רחף סביב האזור כדי לנקות את כל החלקים שנותרו.
 6. שטפו את כל הבגדים שייתכן שהיו במגע עם עובש מיד, תוך שמירה על הפרדה מפריטים אחרים.

4) להשליך חפצים שניזוקו

מאמר זה מסביר כיצד להיפטר מלחות
מאמר זה מסביר כיצד להיפטר מלחות.

לפעמים לח יכול לחלחל לתוך בגדים או חפצים ביתיים אחרים ולגרום לנזק בלתי הפיך. במקרים מצערים אלו, טיפול בלחות אינו מעשי, ועדיף להשליך את הסחורה הפגומה מכיוון שלעתים אין אפשרות לתקן אותם.

טיפול בלחות אפשרי, ואפילו יכול להיות קל - פשוט בצע את השלבים שלמעלה, ותמיד ללבוש את ציוד המגן הדרוש. קשה יותר להתמודד עם לחות ככל שהוא נמשך זמן רב יותר, אז אם יש לך בעיה זו, הקפד לטפל בה מהר ככל האפשר!

למידע נוסף על המרכיבים במוצרים המוזכרים בטיפ זה, בקרו כאן מה יש במוצרי יוניליוור.

אזהרת בטיחות

השתמש ביוצידים בצורה בטוחה. קרא תמיד את התווית ואת פרטי המוצר לפני השימוש.