ניקוי טרסות: מה כדאי לקחת בחשבון

עמילן תירס ואשלגן פרמנגנט בעת ניקוי אריחי אבן למרפסת
לחלופין, ניתן להשתמש בתערובת של סודה, עמילן תירס ואשלגן פרמנגנט בעת ניקוי אריחי אבן למרפסת.

כאשר קרני השמש הראשונות פורצות דרך העננים, הגיע הזמן לנקות את המרפסת שלך. קרא כאן כיצד לנקות בעדינות פאטיו.

מנקה למרפסת: מנקה בלחץ גבוה או תרופה ביתית?

מסירי שכבה ירוקה כימיים אינם מומלצים בדרך כלל מכיוון שהם מסווגים על ידי הסוכנות הפדרלית לאיכות הסביבה כ"מסוכנים לסביבה" ולכן אינם מורשים להיכנס למי התהום. חומרי הניקוי הטובים ביותר למרפסת הם אפוא חומרי ניקוי בלחץ גבוה ותרופות ביתיות. אבל הם גם עלולים לגרום נזק אם לא משתמשים בהם כראוי או בחומר בשימוש בהתאם.

בעזרת חומרי ניקוי בלחץ גבוה, אפילו לכלוך עיקש ניתן להסיר במהירות, בצורה נוחה לגב וחוסכת מים. עם זאת, חומרים רגישים כמו טרוורטין, אבן גיר או אבן חול, אך גם בטון מצטבר חשוף עלולים להינזק מהלחץ הגבוה לעתים קרובות. לכן יש להתאים את הלחץ, חוזק המים והטמפרטורה באופן אישי למשטח בכל מקרה ומקרה. זה חשוב במיוחד עם טרסות עץ, מכיוון שסיבי העץ יכולים לעמוד בלחץ חזק. העץ יכול לספוג יותר מדי לחות והוא נוטה יותר ללכלוך מחודש בגלל המשטח המחוספס.

בעוד שתרופות ביתיות ידידותיות יותר לסביבה מחומרי ניקוי כימיים למרפסת, יש להשתמש גם בהן בזהירות. אבנים גירניות מוכתמות בחומץ; סודה יכולה לתקוף אבנים טבעיות. מי שרוצה לנקות מרפסות עץ או אבני טרסה צודק בדרך כלל עם סבון רך שגם לא מזיק לסביבה בצורה לא ממוקדת.

אם עציצים או ריהוט גן משאירים קצוות על לוחות האבן, ניקוי בלחץ גבוה לא תמיד מספיק. אם ברצונכם לנקות אבני טרסה, כדאי קודם כל לטפל בקצוות במברשת ובחומר לניקוי אבנים מתכלה המותאם במיוחד לסוג האבן המדוברת. בדוק תמיד את המנקה במקום לא בולט ופעל לפי הוראות היצרן.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

נקי אריחי מרפסת

מנקה למרפסת: מנקה בלחץ גבוה או תרופה ביתית
מנקה למרפסת: מנקה בלחץ גבוה או תרופה ביתית?

בררו מהיצרן של אריחי המרפסת שלכם האם ניתן לנקות אותם בעזרת מנקה בלחץ גבוה ואילו הגדרות לחץ מים וטמפרטורה עדינות על פני השטח. עדיף לעבוד הרחק מהבית לכיוון הגינה כדי להימנע מהתזת החזית והחלונות, ולהשתמש בחיבור משטח לשטחים גדולים.

לחלופין, אתה יכול להשתמש בתערובת של סודה, עמילן תירס ואשלגן פרמנגנט בעת ניקוי אריחי אבן למרפסת. מערבבים כמה כפות עמילן עם מים פושרים ושופכים יחד עם חמישה ליטר מים פושרים לסיר גדול, בו מוסיפים 100 גרם סודה ומקסימום 15 גרם אשלגן פרמנגנט. שים כפפות, מרתיחים את התמיסה לעיסה ומורחים ישירות על האריחים. לאחר מספר שעות, יש לשפשף את התערובת ולשטוף את המרפסת עם צינור הגינה לפני שנותנים לה להתייבש.

ניקוי לוחות טרסה

אם לוחות המרפסת המלוכלכים שלכם עשויים מבטון, תוכלו לטאטא עליהם חול עם קצוות חדים. אם לאחר מכן מנקים את המרפסת עם מנקה בלחץ גבוה, כדאי לזכור לא להגדיר את הלחץ גבוה מדי ולהשתמש באביזר. היזהר במיוחד בשיטה זו כדי לא לצוף את המפרקים. כדי שזה לא יקרה, יש לאטום אותם בטיט ריצוף לפני הניקוי, שגם ימנע צמיחת עשבים.

לאחר הייבוש ניתן להחזיר למרפסת עציצים וריהוט גן. הדבר היחיד שחסר הוא מזג האוויר הטוב כך שתוכלו לעשות שימוש נרחב במרפסת הנקייה שלכם!

  • נקה את כל העציצים וריהוט הגן מהמרפסת כדי שתוכל לנקות באין מפריע.
  • הסר עשבים שוטים בדיס עם מגרד לדיס או מברשת לדיס חשמלית או ידנית. עם זאת, רוב הזמן, מברשות לא מסירות את השורשים.
  • טפל מראש בכתמים וקצוות שעלולים להיות כבדים מדי לניקוי מרפסת כללי.
  • טאטא את הפטיו, מכיוון שעלים ושאר פסולת צמחים במפרקים עלולים להתפרק לחומוס, המהווה כר גידול אידיאלי לעשבים שוטים.