מברשות ניקוי: כל מה שצריך לדעת

מברשות עגולות או מברשות רדיאטור
הן זמינות במגוון רחב של עיצובים, כגון מברשות שטוחות, מברשות עגולות או מברשות רדיאטור, והן עשויות לרוב מזיפים טבעיים, מעורבים או פלסטיק.

כך מנקים מברשות צבע ומברשות צבע כמו שצריך.

בין אם אנו צובעים את הקירות או מציירים תמונה - מברשות טובות הן תענוג בעבודה. לצערי הם לא זולים. לכן חשוב לטפל בהם היטב ולנקות אותם כמו שצריך. כאן אנו מראים לך כיצד לעשות זאת.

שאריות צבע וממיסים כמו טרפנטין ובנזין הם רעילים. בשום פנים ואופן אין להשליך את שאריות החומרים הללו לפסולת ביתית או לכיור - הם שייכים לפסולת המסוכנת.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

מנקים מברשות צבע

אתה משתמש במברשות בעת צביעה, צביעה ולכה. הן זמינות במגוון רחב של עיצובים, כגון מברשות שטוחות, מברשות עגולות או מברשות רדיאטור, והן עשויות לרוב מזיפים טבעיים, מעורבים או פלסטיק.

בעת ניקוי מברשות, זה תלוי בסוג הצבע שצבעת איתו.

שטפו את המברשת עם צבע קיר

אתה יכול להסיר צבע קיר ממברשות עם מים. אתה עושה את הפעולות הבאות:

 • ראשית, הסר כל שאריות צבע גס מהמברשת על ידי הברשה על רצועת טפט ישנה או עיתון כלשהו.
 • לאחר מכן שוטפים את המברשת תחת מים זורמים עד שלא יוצא יותר צבע. אתה מזיז בעדינות את הזיפים קדימה ואחורה. היזהר לא לתקוע אותם או שהם עלולים להישבר.
 • לבסוף, פשוט סחוט את המים עם האצבעות, יבש אותם עם מעט נייר מטבח ואז תן להם להתייבש. עדיף לתלות את המברשת - אסור להשאיר אותה על הזיפים שלה.

כיצד להסיר צבע קיר מהבגדים.

נקה את מברשת הצבע

כדי להסיר לכה מהמברשות שלך, אתה צריך ממס כמו טרפנטין, ספוג לבן או ספירה מינרליים. אלה רעילים ודליקים ולכן יש לטפל בהם בזהירות ולהרחיק אותם מכל מקור אש.

מנקים מברשות צבע או מברשות אמן
מנקים מברשות צבע או מברשות אמן.

כיצד לנקות מברשת צבע:

 • ראשית אתה שם את המברשת המרוחה בצבע בכוס עם ממס. שאריות צבע טרי מתמוססות במהירות בצורה זו, זה יכול לקחת קצת יותר זמן רק אם הצבע התייבש.
 • כדי לתת למברשת להיספג זמן רב יותר, עדיף לתלות אותה בכוס על מקל דק. כך הזיפים אינם מתכופפים.
 • הוצא מדי פעם את המברשת ונגב אותה על משטח סופג, כמו מגבת נייר. ב. גליל מטבח או עיתון.
 • בהתאם לכמות הצבע, ייתכן שיהיה עליך לחדש את הממס.
 • כשהצבע כבר לא יוצא מהמברשת, שטפו אותו במים חמימים ומעט נוזל כביסה.
 • לאחר מכן אתה נותן למברשת להתייבש, שוב רצוי לתלות.

מנקים מברשות צבע או מברשות אמן

בציור מערבבים פיגמנטים עם קלסרים. לאחר מכן ניתן להסיר אותם בעזרת ממסים שונים - החשובים ביותר הם מים ושמן (טרפנטין). מכיוון שאי אפשר לערבב את אלה, כדאי להשתמש במברשות שונות לצבעים על בסיס מים ושמן.

בבחירת הממס, זה תלוי גם בצבע שצבעת איתו.

מנקים מברשות צבע אקריליות

עם צבע אקרילי, הממס הוא מים. צבע אקרילי נחשב לקשה לניקוי מכיוון שהוא מתייבש ומתקשה במהירות. אז אי אפשר לנקות את המברשת. בהתאם, לאחר צביעה בצבע אקרילי, יש לשטוף את המברשות במהירות.

נקה צבע שמן ממברשות

לא רק טרפנטין עוזר לצבוע שמן דק על קנבס, זה יכול לשמש גם לניקוי המברשות שלך. צבע שמן מתייבש איטי. כאשר יש ספק, עדיף לפעול מהר יותר כי כמעט בלתי אפשרי להסיר צבעי שמן מיובשים מהמברשת. שאריות הצבע נדבקות לזיפים, מה שהופך את המברשת לבלתי שמישה.

כיצד לנקות את מברשת הצבע שלך:

 • מכיוון ששיער מברשת אמן רגיש מאוד, עדיף להשתמש במטלית רכה או חולצת טריקו ישנה כדי לנגב את הצבע. ללכת לכיוון הזיפים, להיזהר לא למשוך בהם.
 • אתה צריך להיות זהיר במיוחד עם המעבר בין הזיפים ומהדק המתכת, מכיוון שצבע נתקע לעתים קרובות באזור זה.
 • בהתאם לצבע, לאחר מכן טובלים את המברשת שוב בטרפנטין או במים. האחרון צריך להיות חם, אבל לא חם, אחרת מהדק המתכת יתרחב. אז שערות מברשת יכולות לנשור.
 • ואז אתה מסיר את המברשת שוב. אתה חוזר על תהליך זה עד שתסיר את כל הצבע. בדרך כלל לא צריך יותר משלושה מעברים כדי לעשות זאת.
 • לבסוף, לחץ על שיער המברשת לצורתו הטבעית ותן למברשת להתייבש בטמפרטורת החדר. או להניח אותו שטוח או להעמיד אותו על קצה הידית שלו - בשום פנים ואופן אסור לעמוד על הזיפים לייבוש.

אמנותי? כך אתה מפיח חיים חדשים בבגדים שלך עם צבע טקסטיל.