שטיפת גרביים עם הראש: יש כל כך הרבה שאלות על שטיפת גרביים שסיכמנו וענינו לך עליהן בכתבה. בררו, למשל, בכמה מעלות כדאי לכבס גרביים לבנים או צבעוניים, האם ניתן לכבס יחד תחתונים וגרביים במכונת הכביסה ועוד ועוד.

1. באיזה מרחק אפשר לכבס גרביים צבעוניות?

כדי להבטיח שהגרביים שלך ישמרו על הגודל שלהם, אנו בהחלט ממליצים לך להסתכל על תווית הטיפול. כי לא כל הגרביים זהים:

  • גרבי כותנה קלות למדי לטיפול וניתן לכבס אותן ב-40 מעלות עם חומר ניקוי צבעוני כמו קורל צבע אופטימלי במחזור הרגיל.
  • גרבי צמר כמו צמר אלפקה או מרינו יכולים לעמוד ב-30 מעלות לכל היותר ולהשתייכות לשק כביסה. עליך לשטוף אותם עם חומר ניקוי עדין כגון צמר אלמוגים ומשי במחזור עדין או צמר.
  • כדאי לכבס גרביים מקשמיר ו/או משי ביד בכיור. משרים אותם בחומר ניקוי עדין. לאחר מכן יש לשטוף, לסחוט (לא לסחוט) ולהניח לייבוש.
  • כדאי לכבס גרביים המכילים חומרים סינתטיים ב-40 מעלות לכל היותר ברשת הכביסה ובמחזור עדין עם חומר ניקוי עדין.

2. בכמה מעלות אפשר לכבס גרביים לבנים?

בעת כביסה של גרביים, בהחלט כדאי להפריד ביניהם לפי צבע: אסור להכניס גרביים לבנים למכונת הכביסה עם גרביים צבעוניות. גם כאן שימו לב קודם כל לתווית הטיפול. אם יש ספק, ניתן לכבס גרביים לבנים ב-40 עד 60 מעלות. השתמשו בחומר ניקוי כביסה לבן כמו Coral white + כדי למנוע אובך אפור.

3. האם אפשר להשתמש במרכך כביסה כדי לשטוף גרביים?

כן, מרכך כביסה מתאים גם לגרביים. כאשר מכבסים בגדי ספורט (כולל גרבי ספורט) מכל סוג, יש להימנע משימוש במרכך כביסה (כמו גם אקונומיקה ותוספים כימיים אחרים), שכן הוא עלול לתקוף את הסיבים ולשנות את ההתאמה והתפקוד.

4. האם עלי לכבס גרביים חדשות לפני לובש אותם?

גרביים לובשים קרוב לגוף כמו בדרך כלל רק תחתונים. אז בהחלט רצוי לשטוף אותם לפני הלבישה. בדרך כלל יש עדיין שאריות כימיות מייצור והובלה בטקסטיל. כדי למנוע גירוי בעור ואלרגיות, הקפידו להקדיש זמן לשטוף אותם בפעם הראשונה לפי תווית הטיפול.

5. איך גרבי ספורט שוב נקיות מבחינה היגיינית?

בכמה מעלות אני יכול לכבס גרביים לבנים
בכמה מעלות אני יכול לכבס גרביים לבנים?

גרביים שאתם לובשים בעת טיול, סקי או ריצה עשויים בעיקר מחומרים פונקציונליים מודרניים כדי לספוג זיעה טוב יותר. לרוב יש לשטוף סיבים סינתטיים אלו ב-40 מעלות לכל היותר במחזור עדין עם חומר ניקוי עדין. גרביים פונקציונליות עם צמר מרינו יכולות לסבול רק 30 מעלות לכל היותר.

6. האם ניתן לכבס יחד תחתונים וגרביים במכונת הכביסה?

בעיקרון כדאי לכבס גרביים ותחתונים בנפרד, כי צבעי הגרביים מדממים בקלות ועלולים לטשטש את התחתונים. ידוע כי גרביים שחורות במיוחד הרסו כמות כביסה אחת או שתיים. אם זה אכן קורה והגרביים שלך הפכו את הצבע של הכביסה, אתה יכול לקרוא כאן בגוגל איך לטשטש כביסה דהויה.

7. האם ניתן להכניס גרביים למייבש?

גרביים מעדיפות לשבת בנוחות על חבל הכביסה, כי החום והסביבון במייבש קשים מדי על הסיבים בטווח הארוך: הם נשארים יפים יותר אם תולים אותם לייבוש.

8. תמיד נעלמה גרב - איך אני יכול למנוע את זה?

האם מכונת הכביסה שלכם אוכלת גרביים והאם גרב כזו או אחרת נעלמת תמיד? אז אתה יכול למנוע את זה עם אטבי גרב מבית המרקחת. לפני הכביסה, מהדקים איתם זוג גרביים. הדבר הפרקטי בזה: אפשר גם לתלות אותם יחד לייבוש. לא חסרים יותר גרביים!

9. מהי הדרך הטובה ביותר לקפל גרביים?

האם אתה יכול לקפל גרביים בצורה לא נכונה? כן, אנחנו חושבים, כי אם שמים קצה אחד על הקצה השני בזמן הקיפול, מותחים את הסיבים עד כדי כך שהם מאבדים את צורתם עם הזמן! לכן, עדיף לקפל או לגלגל את זוג הגרביים באמצע רק פעם אחת.

10. מהי הדרך הטובה ביותר לאחסן גרביים?

כדי שהגרביים תמיד יהיו בהישג יד, כדאי לאחסן אותם בסל נפרד או במגירה. אתה יכול לערום אותם זה על גבי זה במיון לפי צבע. גרביים מגולגלות ניתן לסדר בנוחות אחת ליד השנייה או מאחוריה.