מהו עובש ומה ניתן לעשות בנידון?

למד להלן מהו עובש וכיצד להיפטר ממנו
כדי להילחם בהצלחה בעובש, למד להלן מהו עובש וכיצד להיפטר ממנו.

כתמי עובש ועובש אינם נדירים. אבל מה זה בעצם עובש ומה אפשר לעשות נגד כתמי עובש? גלה כאן!

אנשים רבים נתקלים בכתמי עובש או טחב בבית בשלב מסוים. עובש יכול לצמוח על כל החומרים האורגניים, כולל עץ, טפטים וקירות. שם הוא ניזון ממרכיבים אורגניים כמו תאית. התנאים אידיאליים בחודשי החורף הקרים והלחים. אבל גם כשמזג האוויר מתחמם, עובש משגשג יפה בתנאי לחות. עובש מריח רע ונראה גס, אבל מה שיותר גרוע הוא שהוא יכול לחדור לשכבות פני השטח ולגרום לנזק עמוק בפנים. כדי להילחם בהצלחה בעובש, למד להלן מהו עובש וכיצד להיפטר ממנו.

מה זה עובש

עובש מופיע כציפוי דק, אבקתי ומוכתם בצבע שחור, אפור או לבן (לעיתים נדירות) על קירות, טקסטיל או רהיטים, למשל רהיטים מרופדים. עובש הוא פטרייה ולכן קרוב משפחה של פטריות המאכל שלנו. לעומת זאת, עובש רטיבות בבית מזיק. הגרסה השחורה-אפורה היא הנפוצה ביותר וגם הקלה ביותר לזיהוי.

איך עובש נכנס לדירה? עובש משגשג על משטחים לחים, במיוחד חומרים טבעיים כמו כותנה, פשתן או משי - הוא יכול אפילו לתקוף עור ונייר. לעתים קרובות הוא מתיישב במקומות על הקיר שבהם הלחות מתעבה. דירה לא מאווררת, מוארת, מחוממת היטב עם לחות גבוהה היא גן עדן לעובש. לרוב, עם זאת, הוא מקנן בחדרי אמבטיה ומטבחים.

אבל מה זה בעצם עובש ומה אפשר לעשות נגד כתמי עובש
אבל מה זה בעצם עובש ומה אפשר לעשות נגד כתמי עובש?

אם אתם מבחינים במשהו חשוד על קירות, רהיטים או טקסטיל ורוצים לדעת האם זה עובש או משהו אחר, שימו לב לכמה מאפיינים אופייניים: ריח עבש, שינוי צבע ו(במקרה של טקסטיל) אזורים שהעובש כבר התמוסס.. נבגי עובש חיים על החומר האורגני שהם תוקפים ויכולים להרוס טפטים, בגדים, ריהוט לבית, ספרים וכו'.

האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

איך מונעים צמיחת עובש?

הדרך הטובה ביותר למנוע עובש היא להימנע מלחות גבוהה. זה יותר קל ממה שאתה חושב!

  • אווררו את הפנים - במיוחד את חדר האמבטיה - באופן קבוע והולם. במידת הצורך, הגדר מסיר לחות. הצעדים הללו בהחלט ישתלמו בטווח הארוך.
  • ודא שאדי המים מהבישול, הרחצה או המקלחת יכולים לברוח החוצה. אווררו את המטבח וחדר האמבטיה בצורה נאותה. התקנת קולט אדים במטבח. עבור בריכות מקורות, ודא שהאוורור פועל כהלכה. אווררו את הדירה באופן קבוע עם דלתות פתוחות. בדרך זו אתה אמור להיות מסוגל למנוע לחות יתר או אפילו עיבוי לחות על משטחים.
  • שימו לב לניקיון – משטחים שומניים הם חגיגה לעובש, היא תמצא שם בדיוק את אבות המזון המתאימים לגידול.

איך נפטרים מעובש?

אתה יכול להילחם בעובש על קירות, רהיטים, טקסטיל ומשטחים אחרים כפי שמוסבר להלן. אבל זכרו: לפני שאתם משתמשים בחומר ניקוי או עובש, קראו את הוראות השימוש ובדקו תחילה את ההשפעה על שטח קטן. הקפידו על כל אמצעי הבטיחות המומלצים ואל תערבבו מספר חומרי ניקוי בשום פנים ואופן.

הסר עובש מקירות ומשטחים אחרים

מה אני צריך בשביל זה? חומרי ניקוי עם אקונומיקה כלור מתאימים בדרך כלל להסרת עובש. ישנם גם חומרים מיוחדים נגד עובש, כמו אנטי עובש רע אקטיבי עם אקונומיקה פעילה, אשר לא רק נלחמים בעובש אלא גם בריח העובש. הקפידו לקרוא את הוראות השימוש ולוודא שהמוצר מתאים למשטח אותו רוצים להסיר עובש. בעת הסרת עובש יש ללבוש כפפות והגנה לעיניים ולוודא שהחדר מאוורר היטב.

הסר עובש מהטקסטיל

מה אני צריך בשביל זה? עם קצת מזל, שום דבר מיוחד. אם אתה מזהה את התבנית מוקדם, לעתים קרובות מספיק להבריש אותה היטב ולשטוף את הטקסטיל בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית. אבל שימו לב לסמל הטיפול, אחרת הבד עלול להתכווץ או להינזק בדרך אחרת.

אם הבד כבר נגוע מאוד והעובש התבסס היטב, נסו חומרי ניקוי המכילים אקונומיקה חמצן (כגון מסירי כתמים ומלחים מיוחדים). לחצו כאן למאמר הרלוונטי. אולם במקרים כאלה יש לשים לב לסמל הטיפול ולהוראות השימוש להלבנת חמצן ולבדוק האם הטקסטיל מתאים לכך.

טקסטיל ומשטחים אחרים כפי שמוסבר להלן
אתה יכול להילחם בעובש על קירות, רהיטים, טקסטיל ומשטחים אחרים כפי שמוסבר להלן.

איך אני ממשיך? השרו את האזור הפגוע בתערובת של מים ואקונומיקה. שימו לב להוראות השימוש להלבנת חמצן. לאחר מכן שטפו את הטקסטיל עם חומר ניקוי איכותי. הקפד לבדוק את תמיסת הניקוי על נקודה קטנה לפני כן. אחרת אתה עלול להזיק לטקסטיל.

איך נפטרים מריח העובש של עובש?

נסו להיפטר מריח העובש בעזרת מאוורר. אין להשתמש במטהר אוויר מכיוון שזה רק יסווה את הריח לזמן קצר. למידע נוסף על איך לעשות זאת, עיין במאמר שלנו בנושא כיצד לשלוט בריח עובש.

האמצעי החשוב ביותר נגד עובש הוא תמיד לאוורר את הבית או הדירה בצורה מספקת כדי שהלחות לא תעלה יותר מדי. אווררו באופן קבוע, ודאו שהלחות באוויר לא תתעבה בשום מקום וטפלו באזורים שנפגעו באקונומיקה – כך תוכלו למנוע עובש או להיפטר ממנו במהירות.

למידע נוסף על מרכיבי המוצרים המוזכרים בטיפ זה קראו "מה יש במוצרים שלנו".