איך לעשות גינה אנכית

להלן מספר טיפים כיצד ליצור גינה אנכית שתוכל להשתמש בה כדי לתכנן יצירת גינה אנכית
להלן מספר טיפים כיצד ליצור גינה אנכית שתוכל להשתמש בה כדי לתכנן יצירת גינה אנכית.

הביאו קרירות בבית דרך גינה אנכית. להלן רעיונות שונים כיצד ליצור גינה אנכית.

צעדים חשובים

 • התאם את סוג הצמח למיקום הגינה האנכית שלך, בין אם זה מקורה או חיצוני.

 • יש ליישם את שיטת השקיית הצמחים לגינות אנכיות כדי שהצמחים לא ירקבו מרוב מים.

 • ערבב והתאם סוגי צמחים כדי לעקוף את המאפיינים של צמחים אנכיים וזמינות אור השמש.

אתה רוצה ליצור אווירה יפה יותר בבית או בדירה שלך, אבל יש לך שטח מוגבל? גינה אנכית או גינה אנכית יכולה להיות הפתרון. על ידי שימוש בקירות, גינות אנכיות מספקות יתרונות כמו גינות קונבנציונליות. בנוסף להרגעת העיניים, צמחים בגינה אנכית יכולים גם לקרר ולנקות את האוויר בבית. לא רק שזה פתרון קרקע מינימלי, זה גם יכול להיות טריק לייפות את קירות הבית, או אופציה כי רוצים משהו אחר. איך לעשות גינה אנכית? מצא רעיונות וטיפים שונים כיצד ליצור גינת קיר פשוטה למטה.

כיצד להשקות צמחים בגינה אנכית יש לתכנן כראוי
כיצד להשקות צמחים בגינה אנכית יש לתכנן כראוי.

ניתן להשתמש בסוגים שונים של מוצרים משומשים ליצירת גינה אנכית משלך.

טיפים איך לעשות גינה אנכית

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

להלן מספר טיפים כיצד ליצור גינה אנכית שתוכל להשתמש בה כדי לתכנן יצירת גינה אנכית.

 • תכנון מקום. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא לקבוע היכן תיצור גינה אנכית. גם גנים אנכיים פנימיים וגם חיצוניים, שימו לב לזמינות של אור השמש. כחלק מאיך ליצור גינה אנכית, ודאו גם שהקירות יהיו צבועים בצבע עמיד למים כי אם לא, עם הזמן הקירות יהפכו ללחים.

 • קבע את סוג הגינה האנכית שאתה רוצה. ישנן וריאציות רבות של צורות שאתה יכול לבחור מהן. סגנון מיכל הוא יצירת גינה אנכית על ידי הנחת צמחים בעציצים אשר מסודרים לאחר מכן על הקיר. יש גם גן כיס, שהוא גן אנכי שבו שמים צמחים בשקיות העשויות מחומרים מסוימים, כמו קנבס. ניתן להשתמש במוצרים משומשים שונים גם לגידול צמחים המסודרים לגינה אנכית.

 • בחר את סוג הצמח. ניתן לבחור סוגים שונים של צמחים לקישוט הגינה האנכית שלך. סוקולנטים וצמחים בעלי גזעים גמישים כמו שנהב בטל וקיסוס אנגלי הם צמחים מתאימים לגנים אנכיים. אם אתם מתכננים לגדל יבולים עם תוצרת אכילה כמו תותים, עגבניות או חסה, ודא שהגינה האנכית מקבלת מספיק אור שמש. אם הגינה האנכית נמצאת במקום מוצל, שתלו סוגי צמחים כמו שרכים שאינם זקוקים ליותר מדי שמש.

 • מערכת השקיית צמחים. כיצד להשקות צמחים בגינה אנכית יש לתכנן כראוי. איך לעשות גינה אנכית זולה היא להשתמש בצינור מים כדי להשקות את הצמחים. דבר אחד שחייבים להקפיד עליו הוא לא לתת לצמחים שנמצאים בתחתית לקבל יותר מדי מים בגלל טיפות המים מהצמחים שנמצאים מעליהם. החוכמה היא להשקות תחילה את הצמחים בחלק העליון, לתת פיגור של 10-15 דקות לפני השקיית הצמחים בתחתית. שימו לב ללחות הקרקע. השקה רק מעט כאשר האדמה נראית לחה. אם יש לכם מספיק תקציב, תוכלו לבקש עזרה מקצועית בתכנון מערכת לזילוף מים.

דרכים שונות לעשות גן קיר פשוט

לאחר קבלת מידע על איך ליצור גינה אנכית
לאחר קבלת מידע על איך ליצור גינה אנכית, הגיע הזמן שתגלה כיצד לטפל בצמחים שונים כדי לקשט את הגינה האנכית שלך.

גינות אנכיות ניתן לעשות בעצמך. המפתח הוא רק יצירתיות! הרעיונות הבאים יכולים לעורר בך השראה.

 • איך להכין מערכת כיסים אנכית לגינה. כיסים לגידול יבולים אנכיים זמינים בחנויות מקוונות רבות או בחנויות ציוד וציוד גינון. אם אתה רוצה לעשות את הכיס שלך, אתה יכול ליישם איך לעשות גינה אנכית עם שטיח. חומר השטיח הנפוץ הוא שטיח גיאוטקסטיל. לאחר שהתיק זמין, הרכיבו אותו על הקיר, ולאחר מכן מלאו אותו באדמה. לאחר מכן, שתלו את הצמח האהוב עליכם. אחד היתרונות של הכנת גינה אנכית עם מערכת כיסים וכיצד להכין גינה אנכית עם שטיח היא שהיא פרקטית, מתקפלת וניתנת לאחסון בקלות אם יום אחד תחליט לסדר מחדש את הגינה האנכית שלך.

 • איך להכין גינה אנכית מבקבוקי פלסטיק משומשים. החל איך לעשות גינה אנכית זולה וקלה באמצעות בקבוקים משומשים. כל מה שאתה צריך זה קרש עץ, פטיש ומסמרים, וו. חותכים בקבוק ישן לשניים, והשתמשו בחלק התחתון כסיר. מלאו את העציצים בצמחים ואז חברו אותם.

 • איך לעשות גינה אנכית זולה עם מרזבים. נצלו את צינורות המרזבים ליצירת גינה אנכית. אתה רק צריך לחתוך את המרזבים לאורך הרצוי. התקן מרזבים על הקירות, ולאחר מכן הכנס לתוכו עציצים המכילים צמחים.

 • איך לעשות גינה אנכית עם משטחי עץ. שימוש במשטחים הוא דרך אחת ליצור גינה אנכית זולה שתוכל לעקוב אחריה. הרכיבו את המזרן על הקיר, ואז תלו עציצים במרווחים במשטח העץ.

לאחר קבלת מידע על איך ליצור גינה אנכית, הגיע הזמן שתגלה כיצד לטפל בצמחים שונים כדי לקשט את הגינה האנכית שלך. בדוק את העצות וההנחיות השונות במאמר על טיפול בצמחי נוי.