מדריך כיצד ללטש מרכב רכב ולעשות שעווה לרכב

כדאי לסיים בהברקת הרכב במשחת פוליש או ווקס
לאחר שטיפת הרכב, כדאי לסיים בהברקת הרכב במשחת פוליש או ווקס.

רוצה רכב חדש במראה? קראו טיפים להברקת גוף הרכב והגנה עליו בשכבת ווקס.

שלבים חשובים:

צחצח את גוף המכונית שלך עם מרכיבי הלק לרכב הבאים:

 • ספוג להברקה או מטלית רכה

 • משחת פוליש למתכת

 • משחת פוליש לפלסטיק

 • (במידת הצורך) כלי ליטוש נוספים

פוליש ווקס לרכב נועדו לא רק לנקות את הרכב, זה גם חלק חשוב בטיפול ברכב. טיפול זה מסייע במניעת בלאי גוף הנגרם מגורמים סביבתיים, וגם שומר על מראה הרכב שלך חדש ורענן. עם זאת, עבור ההדיוט, ליטוש מרכב ושעווה לרכב יכולים להיות מאתגרים, ויש כמה דברים שאתה צריך לדעת לפני שאתה מתחיל כדי שתוכל להימנע מפגיעה במכונית שלך. עיין בטיפים הבאים לטיפול ברכב:

צחצח את גוף המכונית שלך עם מרכיבי הליטוש לרכב הבאים
צחצח את גוף המכונית שלך עם מרכיבי הליטוש לרכב הבאים.

לאחר שטיפת הרכב, כדאי לסיים בהברקת הרכב במשחת פוליש או ווקס. כך תיצור שכבה שתגן על המכונית מפני מזג האוויר, מה שאומר שהצבע שלך יחזיק מעמד זמן רב יותר.

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

איך להבריק גוף רכב

קודם כל, קבע אילו חלקים של המכונית שלך הם פלסטיק ואילו חלקים הם מתכת. מכוניות מודרניות רבות נראות כמו מתכת מלוטשת, אך הן למעשה פלסטיק כרום או מתכת שצבועה ולאחר מכן מצופה בשכבה שקופה כדי להפחית את הסיכון להחלדה או שריטה.

 • בדוק אילו חלקים במכונית שלך עשויים ממתכת. אם אינכם בטוחים אם חלק מהמכונית שלכם הוא מתכת או אם מדובר בציפוי שקוף, מרחו כמות קטנה של משחת ליטוש מתכתי על ספוג או מטלית ושפשפו אותה בעדינות על האזור.

 • שימו לב לספוג או בד שלכם. אם החלק הוא מתכת, תראה שאריות אפור כהה ברורות. אם השאריות בלתי נראים או בצבע אחר, אז החלק הוא שכבה שקופה. אין להשתמש במשחת ליטוש מתכת מיוחדת על שכבה שקופה מכיוון שהדבר עלול לשחוק את החלק ולגרום לבעיות בהמשך.

 • מרחו משחת ליטוש. ברגע שאתה יודע אילו חלקים במכונית שלך הם מתכת, השתמש במכונת ליטוש חשמלית (תוכל להשיג אחת בחנויות טיפול לרכב או באינטרנט) או השתמש בכוח שלך כדי להפיץ את משחת הפוליש.

 • פוליש את הפנסים ואת נורות החיווי עם משחת ליטוש פלסטיק מיוחד. דרך זו של ליטוש פנסי רכב תסיר שכבת לכלוך שמתנחלת על הפנסים שלכם לאחר זמן רב של שימוש.

 • דרך נוספת להאיר פנסי רכב היא בעת ליטוש פנסים, זכרו לכסות את השטח סביבם. זה ימנע ממשחת הליטוש לפגוע או להסיר את צבע הרכב.

 • אתה יכול להשתמש בדרך הבאה של ליטוש חלונות רכב כדי להסיר שריטות רדודות על חלונות הרכב. מרחו משחת שיניים על הזכוכית השרוטה. לשפשף בעדינות עם ספוג או מגבת ולאחר מכן לשטוף. השאר, ניתן להשתמש במשחת זכוכית מיוחדת להברקת זכוכית הרכב כדרך יעילה להברקת זכוכית לרכב.

 • פוליש את כובעי הגלגלים של המכונית שלך עם מנקה גלגלים מיוחד, או, אם המשטח הוא מתכת אמיתית, (באמצעות שיטת הליטוש שתוארה קודם לכן), עם משחת ליטוש מתכת. אמנם איך להבריק צמיגים לרכב הוא די קל. לאחר הכביסה והייבוש, מספיק למרוח פוליש מיוחד לצמיגים על פני צמיגי הרכב. אתה יכול לעשות את הדרך הזו של ליטוש צמיגים לרכב בסוף, כאשר גוף הרכב כולו עבר ליטוש.

איך לעשות שעווה למכונית בדרך הנכונה

לאחר שסיימת ללטש, ניתן להתחיל בשעווה. פעם היה תהליך שעווה למכוניות תהליך קפדני, שכן נדרש משחת שעוות קרנובה בצורה שקשה לשנות והתהליך לקח מספר ימים. אבל כעת, ניתן ליישם ולנקות מוצרי שעווה מודרניים רבים בקלות. עקוב אחר ההוראות על האריזה של המוצר שבחרת ופעל לפי הטיפים הבאים:

 • זכור לבדוק את המדריך של היצרן כדי לגלות אילו מוצרים או חומרי הברקה לרכב אתה יכול ולא יכול להשתמש ברכב שלך.

 • שכבות שקופות דורשות מוצרי ניקוי מיוחדים. אם לרכב שלכם יש חלקי ציפוי שקופים (השתמשו בבדיקה למעלה כדי לברר), ודאו שאתם משתמשים רק במוצרים המסומנים במפורש כמתאימים לציפוי שקוף. מוצרים לא מתאימים הם לרוב מחוספסים מדי ועלולים לפגוע במשטח.

 • בחר שעווה שתואמת לצבע המכונית שלך. ישנם סוגים רבים של שעווה סטנדרטיים ממגוון רחב של סוחרים. כמה שעוות נוצרו במיוחד עבור צבעי מרכב רכב שונים. זה נכון במיוחד עבור מכוניות שחורות, שכן שעווה רגילה עלולה לגרום להופעת קווים לבנים אלא אם כן מסירים אותה ביסודיות.

 • האם אתה ממהר? שקול את האלטרנטיבות. אם אין לך הרבה זמן או רק להבריק כדי שיהיה יותר מלוטש, אתה יכול להחליף ווקס עם ספריי דיטיילינג. זה גם יגן על המכונית שלך.

בעזרת הטיפים האלה, קל להחזיק מכונית זוהרת כמו חדשה כמו לסובב את כף היד - נסה זאת בעצמך! אם אתה רוצה לדעת יותר על איך לטפל במכונית שלך, קרא את המאמר על איך לנקות את פנים המכונית.