ניקיון החצר והמרפסת של בית עץ

בחרו במוצר מתאים לניקוי רצפות עץ חיצוני
אם רצפת המרפסת שלכם עשויה מעץ, בחרו במוצר מתאים לניקוי רצפות עץ חיצוני.

רצפת המרפסת רגישה לשינוי צבע ומלוכלכת בטחב בגלל מזג האוויר. נקה את המרפסת שלך לפחות פעם בשנה בדרכים המתוארות כאן.

רצפת הפטיו או הפטיו קלה להתלכלך ולפגוע בצבע מכיוון שהיא נמצאת מחוץ לבית וחשופה ישירות לאור שמש או למי גשמים. לכן, יש לנקות את רצפת המרפסת פעם או פעמיים בשנה, כלומר בתחילת העונה היבשה ובסופה.

ניקוי מרפסת, מרפסת או פטיו קל לביצוע בעונה היבשה, במיוחד אם למרפסת שלך אין גג. ודא שיש לך את מוצרי הניקוי הנכונים, מברשת זיפים נוקשים, צינור מים, כפפות גומי והגנה על העיניים.

חומרי ניקוי לדף הבית

 • חומרי ניקוי קרבוליים או מיוחדים למרפסת. אמנם יש בשוק מוצרי ניקוי רבים המיועדים במיוחד למרפסת, אבל ייתכן שלא תזדקק להם. אם המרפסת שלכם עשויה מסלעים מסוימים הדורשים טיפול מיוחד, עקבו אחר הוראות הטיפול או השתמשו בגבישי סודה. הימנע משימוש בחומצה קרבולית על חומרי סלע כדי למנוע את הסיכון לשינוי צבע או נזק. אם רצפת המרפסת שלכם עשויה מעץ, בחרו במוצר מתאים לניקוי רצפות עץ חיצוני. חומצה קרבולית בטוחה בדרך כלל לשימוש על משטחים קשים יותר כמו בטון, אך עקבו אחר הוראות השימוש על תווית המוצר ולבשו כפפות גומי.

 • צינור לשטיפה לפני ואחרי ניקוי מרפסת.

 • לטאטא כדי להסיר לכלוך לפני ניקוי הפטיו.

 • מברשת זיפים קשיחה לקרצוף הרצפה.

 • קצה צינור בלחץ גבוה להרמת לכלוך עיקש.

 • כפפות גומי והגנה על העיניים. מוצרי ניקוי למרפסת וקרבוליים הם מאכלים ועלולים לגרות את העור והעיניים. הגנה על העיניים חשובה אם אתה משתמש בצינור לחץ גבוה.

כיצד לנקות את החצר, המרפסת או המרפסת שלך

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?
החל מוצר מגן לרצפת עץ למרפסת כדי למנוע ממנו להיות מושפע מדי ממזג האוויר
החל מוצר מגן לרצפת עץ למרפסת כדי למנוע ממנו להיות מושפע מדי ממזג האוויר.

לפני התחלת עבודת ניקוי המרפסת בפועל, הסר כל חפץ מהמשטח, כולל טאטוא עלים יבשים ופסולת אחרת. הכינו את מוצר הניקוי שתבחרו לפי הוראות השימוש. מינון טיפוסי הוא כוס חומצה קרבולית, חומר ניקוי או גבישי סודה לערבוב עם דלי מים חמימים. יתר על כן,

 1. רססו את רצפת המרפסת. עדיף להשתמש בקצה צינור הלחץ הגבוה. תהליך זה עוזר לפשט את התהליך הבא.

 2. לשפשף את רצפת המרפסת באמצעות מברשת קשיחה יחד עם תמיסת ניקוי. אל תשכח ללבוש כפפות גומי.

 3. שטפו את רצפת המרפסת לאחר שתתנו לה לשבת במשך 5-10 דקות. שוב, השתמש בצינור כדי לרסס באופן שווה.

טיפ: הגן על צמחים סמוכים מפני חשיפה לנוזלי ניקוי שיכולים להרוג שורשי עשב וצמחים, אלא אם כן אתה באמת רוצה להסיר עשבים שוטים בין רצפות המרפסת.

כיצד לנקות את מרפסת הבית מעץ

רצפות למרפסת עשויות עץ דורשות תשומת לב מיוחדת מכיוון שחומרי עץ משתבחים וניזוקים בקלות רבה יותר מחומרי אבן. בדרך כלל ניתן להחליף מוצרי ניקוי לרצפות עץ בחומצה קרבולית, אך עליכם להיזהר לא לפגוע ברצפת העץ או להיפצע. ההוראות על תווית המוצר מציינות כיצד להשתמש בו בצורה הטובה ביותר.

השלבים לניקוי המרפסת של בית עץ דומים בגדול לאיך לנקות את המרפסת. בנוסף ל,

 • תעדוף בטיחות. תקן כל דקים מעץ רפויים ממקומם הנכון והחלף את כל הדקים שמתעוותים בגלל חום. לעץ מעוות או פגום קשה יש פוטנציאל לפצוע את העונד.

 • טפל ברצפת עץ הפטיו. החל מוצר מגן לרצפת עץ למרפסת כדי למנוע ממנו להיות מושפע מדי ממזג האוויר. כדי לברר אם רצפות העץ שלכם זקוקות למוצר מגן, פזרו עליהן מעט מים. אם המים נספגים במהירות על ידי העץ, אז יש צורך במוצר מגן.

 • ניתן להשתמש ב-Carbol לניקוי רוב סוגי המרפסת על ידי ביצוע הוראות השימוש, אך השתמש רק בחומרי ניקוי מיוחדים למרפסת עם מרכיבים מיוחדים

 • לבישת הגנה לעיניים חשוב מאוד במיוחד אם אתה משתמש בתרסיס מים בלחץ גבוה

 • ריסוס הפטיו הראשון יכול להקל על המשימה הבאה