טיפים לסידור חדר משפחה מינימליסטי

סידור נכון של חדר המשפחה והניקיון שלו הם שני המפתחות העיקריים ליצירת חדר משפחה נוח
סידור נכון של חדר המשפחה והניקיון שלו הם שני המפתחות העיקריים ליצירת חדר משפחה נוח.

עדיין ניתן לארגן חדר משפחה קטן שיהיה נוח ויראה חופשי עם הטקטיקה הנכונה. מצא את המדריך המלא במאמר זה.

חדר המשפחה הוא אחד החדרים המשומשים ביותר בבית מכיוון שהוא המקום בו משפחות יכולות להירגע ולבלות יחד תוך כדי הנאה. מה שהופך את החדר הזה לנוח, כמובן, צריך להיות מתוכנן בקפידה כדי שלא ייראה כאילו הוא רק שם. סידור נכון של חדר המשפחה והניקיון שלו הם שני המפתחות העיקריים ליצירת חדר משפחה נוח. מה אם הסלון שלך צפוף? אין בעיה, ישנם טריקים שונים לארגן חדר משפחה צר כך שהוא עדיין ירגיש נוח.

עדיין ניתן לארגן חדר משפחה קטן שיהיה נוח ויראה חופשי עם הטקטיקה הנכונה
עדיין ניתן לארגן חדר משפחה קטן שיהיה נוח ויראה חופשי עם הטקטיקה הנכונה.

בחירת צבעי הרהיטים והשימוש בקירות יכולים להיות אסטרטגיה לארגון חדר משפחה קטן. תכננו את פריסת הרהיטים בחדר המשפחה בקפידה כך שיישאר מספיק מקום לנוע בחופשיות.

מדריך לסידור חדר משפחה מינימליסטי

חדר מינימליסטי מבחינת גודל יכול להתנהל בסידור נכון כדי למקסם את המרחב תוך כדי נוחות. להלן טיפים לארגון חדר משפחה קטן:

 • מקסימום אור טבעי. חדר משפחה מואר הודות לשמש תמיד נראה מרווח ונוח יותר. בסידור חדר המשפחה יש לוודא שאין רהיטים שחוסמים את החלון. פתח את כל הווילונות והחלונות בבוקר כדי לתת לאוויר צח ולשמש למלא את החדר. נגב את זגוגית החלון באופן קבוע באמצעות חומר ניקוי זכוכית איכותי, כגון ניקוי זכוכית רב תכליתי ספריי Cif, כדי שאבק לא יחסום את קרני השמש.

 • בחר צבע בהיר. צבעי פסטל או צבעים בהירים לרהיטים גדולים נותנים רושם קליל כך שהחדר לא ירגיש צפוף. הימנעו מצבעים כהים, כמו שחור וחום כהה, עבור רהיטים גדולים כמו ספות מכיוון שצבעים כהים גורמים לחדר להיראות מלא. באשר לרהיטי עץ, בחרו בצבעי עץ טבעיים שאינם מהונדסים מדי עם שכבת לכה.

 • מניחים מיכלים יפים. איך לארגן חדר משפחה טוב לא רק מתמקדת בהרמוניה, אלא גם צריכה לתפקד. הניחו קופסה או מיכל יפה אחר בחדר המשפחה לאחסון חפצים לפי סוגם כך שחדר המשפחה ייראה מסודר בכל עת. למשל, לספק קופסאות לצעצועים לילדים, סלסלות קש לעיתונים, קערות יפות להחלפה רופפת, קופסאות למפתחות שונים וכדומה. כתוצאה מכך אין חפצים מפוזרים בחדר המשפחה כך שהחדר מרגיש מרווח יותר.

 • נצל את הקירות להצגת חפצי נוי ומכשירים אלקטרוניים. טלוויזיות בעלות מסך שטוח צריכות להיות תלויות על הקיר כדי שיוכלו להיות בגובה העיניים בישיבה על הספה. ניתן לסדר ציורים ועיטורים נוספים על הקירות כך שיותר שטח רצפה פתוח לתנועה של דיירי הבית.

 • מחזיר אור. אור שמש ומנורות ישתקפו מזכוכית מגוונת בחדר, מזכוכית ממוסגרת ועד זכוכית לשולחן. השתקפות האור הזו תעזור לחדר להיראות בהיר יותר ולגרום לחדר להיראות נקי יותר. זכרו שאבק נראה בקלות רבה על פני הזכוכית, לכן הקפידו לנגב אותו.

 • הוסף צמחים חיים. נוכחותם של צמחים חיים מומלצת לרוב כדרך לסידור חדר מאוזן מכיוון שהיא מתפקדת כקישוט תוך כדי תחושה של תחושה יפה ונוחה לחדר המשפחה. לא משנה כמה קטן חדר המשפחה, חייב להיות מקום לעציץ קטן של צמחים. בחרו צמחים מיוחדים לבית שקל לטפל בהם.

 • כאשר מעצבים סידור חדר משפחה, כדאי להתמקד בדיירי הקבע של הבית, לא קרובי משפחה שמבקרים מדי פעם, שלא לדבר על אורחים. לכן, פריסת הרהיטים וזמינות הרהיטים צריכים להתחשב רק בגודל המשפחה.

תוכלו להעשיר את המדריך לעיל בבחירות עיצוב רהיטים שלא תופסות הרבה מקום וקל לתחזוקה.

 • התמקדו בדיירי הקבע של הבית, לא בביקור קרובי משפחה

 • נצלו את הקירות להצבת מכשירים אלקטרוניים וקישוטים

 • בחרו צבעים בהירים לרהיטים גדולים

 • ספק מיכל אחסון לסחורות כך שיהיה קל לסדר את החלל