כיצד למנוע העברת וירוס הקורונה

אחד מאמצעי המניעה להימנע מהידבקות בנגיף הקורונה הוא לשטוף ידיים לעיתים קרובות
אחד מאמצעי המניעה להימנע מהידבקות בנגיף הקורונה הוא לשטוף ידיים לעיתים קרובות.

נגיף הקורונה נכנס כעת לאינדונזיה. איך להימנע מהידבקות בנגיף זה? בדוק את המידע הבא!

נגיף הקורונה שייך למשפחה גדולה של וירוסים הגורמים ל-MERS ו-SARS. במרכזה של סוגיית בריאות עולמית עומד סוג חדש של וירוס בשם Covid-19. התפשטות הנגיף הזה די מהירה ומתפשטת בקלות מאדם לאדם. למרות שזה נראה מדאיג, זה לא אומר שלא ניתן למנוע את התפשטות הנגיף הזה.

ישנם מספר אמצעי זהירות שאתה יכול לנקוט כדי למנוע הידבקות בנגיף זה. אילו פעולות ניתן לבצע?

1. נקו ידיים באופן קבוע במים נקיים וסבון

אחד מאמצעי המניעה להימנע מהידבקות בנגיף הקורונה הוא לשטוף ידיים לעיתים קרובות. נשמע פשוט, אבל זו דרך יעילה מאוד למנוע מעצמכם להידבק בנגיף הקורונה.

שטפו את הידיים במים נקיים וזורמים עם סבון למשך 20 שניות לפחות. כמו כן, ודא שכל חלקי הידיים שלך נשטפים, כולל הציפורניים, בין האצבעות, גב הידיים ופרקי הידיים. אם שטיפת ידיים אינה אפשרית, השתמשו בחומר חיטוי ידיים עם אחוז אלכוהול מינימלי של 60%.

2. הימנעו מלגעת ולצרוך חיות בר

כולל זואונוזות, נגיף הקורונה מועבר מבעלי חיים לבני אדם. חלק מהחיות שהאמינו שהן מארח נגיף זה הן חיות בר כגון עטלפים ופנגולינים. לכן, הימנעו מצריכת חיות בר או בעלי חיים בעלי פוטנציאל להעביר נגיף קורונה. בנוסף לצריכה, הימנעו גם מלגעת בחיות בר שלא ניתן להבטיח את ניקיוןן כדי להימנע מהידבקות בנגיף זה.

3. הימנע ממגע עם אנשים חולים

ביציאה מהבית הקפידו לשמור על מרחק בטוח מאנשים חולים. למרות שהוא אינו מועבר באוויר, אנשים עם נגיף הקורונה יכולים להעביר אותו באמצעות טיפות מפיו של הסובל בעת התעטשות או שיעול. כדי למנוע את הסיכון להידבקות, יש להימנע ממגע עם אנשים חולים או עם תסמיני שפעת וחום.

4. כסו את הפה בעת התעטשות ושיעול

נגיף הקורונה אכן הדביק עשרות אלפי אנשים וגרם לאנשים ברחבי העולם להיכנס לפאניקה
נגיף הקורונה אכן הדביק עשרות אלפי אנשים וגרם לאנשים ברחבי העולם להיכנס לפאניקה.

במיוחד לסובלים או מרגישים שיש להם תסמינים המובילים להידבקות בנגיף הקורונה, מומלץ לכסות את הפה בעת התעטשות ושיעול באמצעות טישו או חולצה. זה יכול להפחית את הסיכון להעברה לסובבים אותך. אל תשכח לבדוק במרפאה או במרכז הבריאות הקרובים ביותר אם אתה מרגיש שיש לך תסמינים של הידבקות בנגיף הקורונה.

5. שמרו על סיבולת

אם מצבך או מערכת החיסון שלך נשמרים היטב, אז כל סוג של חיידק או וירוס, כולל וירוס הקורונה, לא יכול לתקוף. הגוף יוכל להילחם בנגיף כך שהוא לא ידביק ולא מאיים על הבריאות. לכן, חשוב מאוד להגביר את החסינות ולשמור על בריאות הגוף בעיצומה של סוגיית הקורונה הנוכחית.

דברים שאתה יכול לעשות כדי להגביר את הסיבולת הם אי צריכת משקאות אלכוהוליים, פעילות גופנית סדירה, אכילת תזונה בריאה, נטילת תוספי מזון או ויטמינים שיכולים לתמוך בהגנה של הגוף מפני וירוסים ומחלות שונות.

6. אל תיגע בפנים שלך עם הידיים

העברת נגיף הקורונה יכולה להתרחש כאשר מישהו שנדבק נוגע באזור הפנים, במיוחד בעיניים, באף ובפה, בידיים שאינן מנקות. לכן, הימנע מלגעת בפנים שלך בידיים. אם אתה מרגיש מגרד, אתה יכול לנגב את הפנים שלך עם השרוול. כמו כן, הקפידו לשמור תמיד על היגיינת ידיים כך שניתן יהיה למנוע את הסיכון להידבק בנגיף הקורונה.

7. הישארו בבית ובדקו אם אתם מרגישים חולים

מומלץ מאוד שאם גופך אינו כשיר או אם יש לך תסמינים דומים לאלו של חולה קורונה, עליך להישאר בבית כדי למנוע העברה ובו זמנית לא להחמיר את המצב. בנוסף, אם מרגישים שהמצב מחמיר, יש לפנות מיד לרופא על מנת שניתן יהיה לטפל בו בהקדם האפשרי.

8. אין לבקר במדינות נגועות

יש יותר מ-40 מדינות שאישרו מקרים של נגיף הקורונה, כולל אינדונזיה. לא ניתן עוד לבקר במדינות בהן ביקרו תיירים רבים בגלל התפשטות נגיף הקורונה. על מנת לשמור על הבריאות, עליך להימנע מביקור במדינות אלו כדי למזער את הסיכון להידבק בנגיף זה.

נגיף הקורונה אכן הדביק עשרות אלפי אנשים וגרם לאנשים ברחבי העולם להיכנס לפאניקה. עם זאת, כל עוד אתם שומרים על מערכת החיסון שלכם ונמנעים מהדברים שתוארו לעיל, הסיכוי להידבק בנגיף הקורונה קטן מאוד. לכן, ודא שאתה תמיד דואג לבריאות ולהיגיינה שלך!