כיצד לנקות את המקרר

נגב את כל החלק החיצוני והפנימי של המקרר באמצעות מגבת נייר לחה או מטלית נקייה רטובה בתערובת של סבון כלים ומים
נגב את כל החלק החיצוני והפנימי של המקרר באמצעות מגבת נייר לחה או מטלית נקייה רטובה בתערובת של סבון כלים ומים חמימים.

שמירה על המקרר נקי ומסודר יכולה למנוע מאיתנו את הסיכון להרעלת מזון. מאמר זה מסביר כיצד לנקות את המקרר בצורה בטוחה.

כאשר מנקים את המטבח, עולה לא פעם השאלה כיצד לנקות את המקרר בצורה יעילה ויעילה. המקרר הוא מקום לאחסון מזון נא, בישול, משקאות ומיני תבלינים שונים. לכן, יש לשמור על ניקיון המקרר כדי למנוע דברים לא רצויים כמו הרעלת מזון. ניקוי המקרר אינו זהה לניקוי שאר המטבח ויש כמה מוצרי ניקוי שאסור להשתמש בהם. הנה כמה טיפים לניקוי המקרר כך שיהיה תמיד היגייני מבלי להסתכן בהרעלת מזון.

לעולם אל תשתמש בחומרי ניקוי או חיטוי לניקוי המקרר מכיוון שהמרכיבים בו עלולים להזיק לך. השתמש במטלית מיוחדת שהורטבה בתערובת של מים חמימים וסבון כלים עדין כגון Sunlight נקי ורך.

באילו מוצרים יש להשתמש לניקוי המקרר?

מוצרים המתאימים לניקוי המקרר הם המוצרים בהם אנו משתמשים בדרך כלל במטבח. סבון כלים נוזלי בטוח יותר לשימוש מאשר מוצרי ניקוי אחרים כגון חומר ניקוי. נוזל כלים מיועד לשטיפת סכו"ם וכלי בישול. אנחנו יכולים להכניס את המקרר לקטגוריה זו מכיוון שהוא בא במגע עם מזון ומרכיבי מזון. המטלית המשמשת צריכה להיות גם מיוחדת ונקייה. ספוג רך לשטיפת כלים או מפית בד רכה יכולים להיות אופציה.

האם שגרת הניקיון שלך השתנתה במהלך המגיפה?

האם חומר חיטוי בסדר לנקות את המקרר?

עולה לא פעם השאלה כיצד לנקות את המקרר בצורה יעילה ויעילה
כאשר מנקים את המטבח, עולה לא פעם השאלה כיצד לנקות את המקרר בצורה יעילה ויעילה.

אנו ממליצים לא להשתמש בחומרי חיטוי - כגון חומצה קרבולית, מנקה זכוכית, מנקה לאמבטיה, נוזל מגב - כדי לנקות את פנים המקרר. בדומה לשאר מוצרי הניקוי למטבח, כל סוג של חומר חיטוי עלול לגרום להרעלה אם הוא בא במגע ישיר עם מזון. השתמש במוצרים שתוכננו ובטוחים במיוחד עבור המקרר או בחר בחומרי ניקוי טבעיים. חומרי ניקוי יכולים להיות גם קשים מדי מכיוון שהם מכילים הרבה כימיקלים שאסור לגעת בהם או להיות ליד מזון. כן, ניתן לנקות שאריות חומרי ניקוי מהמקרר, אך עדיף להימנע מסיכון של זיהום כימי במקרר. כדי לגלות באילו מוצרים להשתמש וממה להימנע בעת ניקוי המקרר, קרא את המדריך לטיפול במקרר.

טיפים לניקוי המקרר באמצעות חומרים טבעיים

מרכיבים טבעיים יכולים להיות יעילים מאוד לניקוי המקרר ולשמירה עליו היגייני ללא זיהום כימי. סודה לשתייה מצוינת להסרת כתמים ולספיגת ריחות רעים, בעוד חומץ לבן טוב לניקוי נירוסטה, כולל דלתות מקרר. זכור, תמיד בדוק כל מוצר לשימוש בחלק קטן נסתר.

הדרך הטובה ביותר לנקות את המקרר

לאחר שכל מוצרי הניקוי וחומרי הניקוי מוכנים, הגיע הזמן לחשוב כיצד לנקות את המקרר. להלן השלבים שיכולים להנחות:

 • כמה שזה נשמע טריוויאלי, הסר את כל האוכל לפני שתתחיל לנקות את המקרר. גם אם אתה משתמש במוצרים טבעיים, אתה בהחלט לא רוצה שהניקוי שלך יהיה לא נוח. מקרר ריק מקל על הניקוי ומפחית את הסיכוי לזיהום.

 • הסר את כל החלקים הנשלפים, כגון מגירות ומדפים. מלאו כיור במים חמימים וסבון כלים, כמו Sunlight, כדי להשרות את האזורים לפני הניגוב והשטיפה.

 • נגב את כל החלק החיצוני והפנימי של המקרר באמצעות מגבת נייר לחה או מטלית נקייה רטובה בתערובת של סבון כלים ומים חמימים. השתמשו במטלית מיקרופייבר איכותית או בספוג כדי להימנע מהשארת מוך במקרר.

 • לכתמים עיקשים, מערבבים מעט אבקת סודה לשתייה עם מעט מים לקבלת תערובת סמיכה. מרחו את התערובת הזו על הכתם והניחו לו לשבת שעה לפני שתנגבו אותה עם ספוג לח או מטלית. אבקת סודה לשתייה מקלה על ניקוי כתמים.

איך לטפל במקרר

כדי להקל על מלאכת ניקוי המטבח, יש ליישם את הדרכים המהירות והקלות הבאות מדי יום לשמירה על ניקיון המקרר:

 • הקפידו לבדוק באופן קבוע את המזון במקרר ולזרוק כל דבר לאחר תאריך התפוגה שלו. מזון עובש עלול לזהם מזון אחר, אז היפטר ממנו במהירות!

 • נקה כל נשפך מוקדם ככל האפשר. מזון או שתייה שנשפכו עלולים לטפטף על מזונות אחרים ולגרום לריחות לא נעימים.

 • מניחים קערה קטנה של סודה לשתייה בתחתית המקרר. סודה לשתייה יכולה לספוג אפילו את הריחות החזקים ביותר!

 • הסר את כל האוכל מהמקרר - זה מקל עליך לנקות כל פינה

 • הוציאו את כל המגירות והמדפים מהמקרר והשרו אותם במים חמימים מעורבבים עם סבון כלים

 • השתמש בתערובת של מים חמימים וסבון כלים כדי לנגב את כל פנים המקרר והחלק החיצוני שלו

מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לטפל בתנור
 2. מדיח כלים משאיר כלים מלוכלכים. מה לעשות?
 3. איך להעמיס את המדיח?
 4. איך להפשיר מקרר
 5. כיצד לנקות ולחטא משטחי מטבח
 6. כיצד להסיר אבנית במכונת הקפה שלך