איך להיפטר מהריח של חולדות מתות בבית

כדי להיפטר מריח החולדות המתות
כדי להיפטר מריח החולדות המתות, צריך למצוא תחילה את מקור הריח.

לא רק ריח, פגרי חולדה יכולים גם לעורר בעיות שונות שיש להסיר לחלוטין. למד כיצד להתמודד עם פגרי חולדה כאן.

למצוא חולדות מסתובבות או מתחבאות בבית זה משהו שאף אחד לא רוצה. לרחרח ריח של חולדות מתות בבית זה אפילו יותר לא רצוי. יש אנשים שמסתמכים על רעל עכברים כדי להיפטר מעכברים בבית. לרוע המזל, רעל העכברים מגיב באיטיות, כך שלעכברים עדיין יש סיכוי לברוח לפני שהם ימותו במקום נסתר. ריח הנבלות הוא הדבר היחיד שיודע את ההשפעה של רעל עכברים. כדי להיפטר מריח החולדות המתות, צריך למצוא תחילה את מקור הריח.

קבורת חולדות מתות בטוחה יותר מאשר לזרוק אותן לפח מכיוון שניתן למזער את תופעות הלוואי באדמה. לעקר את מיקום הפגר עם חומצה קרבולית ריחנית.
איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

כיצד לזהות את מקור הריח הלא נעים של פגר חולדה

ישנן מספר דרכים למצוא את המיקום של פגר חולדה, כדלקמן:

 • תריח את הריח. שימו לב היכן הריח של פגרי החולדות הוא החזק ביותר, ואז בחנו כל פינה ופינה באזור. אם אתה לא רוצה להריח את הסירחון, נסה את השיטות שלהלן.
 • עקוב אחר כיוון הזבוב. החרק המתפרק הזה יראה את הכיוון למיקום פגר החולדה.
 • שימו לב למקור הרימות. לאחר זמן מה, הרימות יתפשטו ממקום הפגר. עקבו אחר שובל הרימות בכיוון שממנו הגיעו.
 • חפש כתמים על התקרה. הנוזל שמשחרר פגר החולדה יוצר כתם, כך שהתקרה הסופגת תחשוף את הכתם. שם נמצא הפגר, אתה מוכן להיפטר מהריח של העכברוש המת.

איך להיפטר מהריח של עכברים מתים

איך להיפטר מהריח של עכברים מתים
איך להיפטר מהריח של עכברים מתים.

לפני להיפטר מהריח, אתה צריך להיפטר מהפגר של העכבר. מומלץ ללבוש כפפות גומי ומסיכת אף ופה בעת הוצאת חולדות מתות וניקוי פגרים, שכן חולדות נושאות מקורות מחלות שונים. הסר את הפגר באמצעות כלי או מקל, שים אותו בשקית ניילון, קשר את השקית בחוזקה ואז לזרוק אותו למזבלה. או, אם יש לך יותר זמן, קבור את הפגר. שיטה זו בטוחה יותר מכיוון שהיא לא תמשוך זבובים ותפסיק תופעות לוואי אחרות.

לאחר מכן, שמור על כפפות הגומי שלך ובצע את השלבים הבאים כדי להיפטר מכל ריח חולדה מתמשך:

 1. יש לשטוף את מיקום הפגר בחומצה קרבולית ריחנית, כדי לנטרל את ריח הפגר וכן למגר רימות וביצי זבובים. השאר את זה למשך 10 דקות.
 2. שפשפו את הרצפה עם מברשת רצפה, ואז נגבו עם סמרטוט. לזרוק את הבד מיד לאחר השימוש.
 3. אתה יכול לחזור על שלבים 1 ו-2 אם אתה עדיין יכול להריח את הסירחון. זרוק את מברשת הרצפה וכפפות הגומי מיד, אל תשתמש בהם שוב.
 4. לנגב את הרצפה עם מנקה רצפות או חומצה קרבולית מומסת במים.
 5. אם הריח נמשך, פתחו חלון והניחו כוס חומץ לבן או כמה גושים של פחם במקום הפגר כדי לספוג ריחות מתמשכים.
 6. אם מיקום הפגר הוא מעל התקרה, השתמש בבקבוק ריסוס לריסוס חומצה קרבולית. לחלופין, אם כתם הפגר נשאר על התקרה, החלף את קטע התקרה.

איך להיפטר מסירחון עכברים מתים מעצמו

אם המיקום של הפגר קשה מאוד להגיע, אולי תרצו לעזוב אותו עד שהריח יעבור מעצמו. בינתיים, כדי להסוות את הריח, השתמש במסיר ריח לחדר. הזמן שלוקח לפגר חולדה להתפרק לחלוטין תלוי בגורמים רבים, כולל גודל החולדה, טמפרטורה, לחות ועד כמה קל למפרקים כמו זבובים להגיע לאתר. ככל שגודל החולדה קטן יותר, הטמפרטורה גבוהה יותר והלחות נמוכה יותר, הפגר יתכווץ מהר יותר והנוזל יתייבש, בדומה לתהליך החניטה. אחרת, הפגר הנוזלי יחזיק מעמד זמן רב יותר כך שהוא מפיץ את הריח זמן רב יותר. בתנאים רגילים, פגר החולדות הממוצע התפרק לחלוטין לאחר שלושה שבועות.

 • לרחרח ריח של נבל, לעקוב אחר הכיוון של זבובים מעופפים או עקבות רימה, או לחפש כתמים על התקרה כדי למצוא את מיקום הפגר
 • ללבוש כפפות גומי ומסכה בעת השלכה או הטמנת פגרים
 • יש לשפשף את המקום בחומצה קרבולית, ואחריה חומר סופג ריחות כמו חומץ לבן או פחם