כיצד אוכל לשמור על חום ביתי במהלך החודשים הקרים יותר?

חדר אמבטיה חמים מהביל יחלוק את ההילה החמה שלו רק אם תשאיר את הדלת פתוחה לאחר מקלחת
חדר אמבטיה חמים מהביל יחלוק את ההילה החמה שלו רק אם תשאיר את הדלת פתוחה לאחר מקלחת.

ייעול עלויות ושמור על חום הבית לפי המדריך שלנו

גשם, שלג, רוח נושבת וימים קצרים יותר - תקופת הסתיו-חורף הופכת את עצמה במלוא הדרו. לא נותר לנו אלא לפנק את הבתים והדירות שלנו כך שהישרדות בחורף תהיה קלה ונעימה. אם השקע שלך כבר ניקה, עכשיו כדאי לוודא שהוא מוכן כראוי לתחילת טמפרטורות נמוכות. אנו יודעים שחיסכון בחום בדירה אינו קל.

גלה כיצד לשמור על חום ביתך ופעל לפי המדריך שלנו. בזכותנו תוכלו להתמודד בקלות עם הקור, למזער אובדן חום ולהראות הבנה לארנק.

זה תמיד עדיף בקבוצה, אז בהקדם האפשרי, דאגו שכל השכנים המיידיים יתחילו להתחמם. ככל שהקירות המקיפים את הדירה שלכם חמימים יותר, כך יהיה קל יותר לשמור על חום הדירה ולייעל את עלויות החימום.
איך שוטפים את הכלים?

טיפול בחלונות ודלתות דולפים

חלונות אחראים לעד 15% מאובדן החום בחורף, ואם הם דולפים, ההפסדים יהיו גדולים עוד יותר! תן להם יותר תשומת לב מיד, לפני שהחורף יפתיע אותך. למרבה המזל, הכנו עבורכם מדריך מומחה שיאפשר לכם להתמודד בצורה מקיפה עם חלונות כך שהם יהוו מחסום בידוד חזק.

בדוק גם את האטמים בדלת הכניסה. אם הוא פגום או דק מדי, הוא יכול להיות אחראי לאובדן חום בסתיו ובחורף.

ניקוי רדיאטורים

רדיאטור מלוכלך או מאובק פירושו פחות פרודוקטיביות, מה שאומר יותר צריכת חשמל ועלויות גבוהות יותר. ודא שלך נקי לפני עונת החימום:

  1. הפעל את השואב והיפטר מהאבק בין חלקי המחמם
  2. הכינו קערה עם מים חמימים וטיפת נוזל דור שביעי
  3. רוקנו היטב את הספוג ואז שטפו את המחמם עם הספוג

דימום הרדיאטורים

הוא יכול להיות אחראי לאובדן חום בסתיו ובחורף
אם הוא פגום או דק מדי, הוא יכול להיות אחראי לאובדן חום בסתיו ובחורף.

ככל שהדירה שלכם ממוקמת גבוה יותר, כך חשוב יותר לדמם את הרדיאטורים באופן קבוע בתקופת הסתיו והחורף. אם אתה מגלה שהרדיאטור שלך חם רק חלקית, יש צורך באוורור. פנה לחנות העשה זאת בעצמך הקרובה אליך כדי להצטייד במפתח דימום לרדיאטור - זהו כלי פשוט ויעיל שיעזור לך להיפטר מעודפי אוויר מכל סוג של רדיאטור - בעצמך! אם אין לכם זמן לדמם את הרדיאטורים באופן קבוע, תוכלו להשקיע גם בפתח אוורור אוטומטי ולהתקין אותו בעזרת איש מקצוע או מנהל מבנים.

לבודד את הרדיאטורים מהקיר

למרבה הצער, כל רדיאטור, מלבד הפנים, מחמם גם את הקיר שנמצא מולו. אם מדובר בקיר חיצוני, הדירה שלכם חשופה לאובדן חום חמור. אתה יכול למנוע זאת באופן זמני:

  1. חותכים ומקפלים חתיכת נייר אלומיניום עם משטח גדול יותר משטח הרדיאטור
  2. הדביקו את נייר הכסף על הקיר מאחורי הרדיאטור בעזרת סרט דבק.

אם אתם מעוניינים בפתרונות אמיתיים, ייתכן שתתפתו לרכוש שטיח בידוד מקצועי או מסך רדיאטור מיוחד.

השתמש באור יום

חיסכון בחום בדירה כרוך גם בחימום טבעי במידת האפשר. לפני היציאה מהבית פתחו את התריסים כדי להכניס כמה שיותר אור. עם זאת, זכרו לסגור אותם בלילה – כך תיצרו שכבת בידוד נוספת ותשמרו על החום בבית.

השתמש במקורות חום אחרים

מקלחת חמה או אפיית עוגה הם אירועים מושלמים להגברת הטמפרטורה במדורה הביתית. לאחר השימוש בתנור, פתחו את הדלת כך שהחום יתפזר באופן שווה בכל הדירה. חדר אמבטיה חמים מהביל יחלוק את ההילה החמה שלו רק אם תשאיר את הדלת פתוחה לאחר מקלחת.

אוויר עם הראש

למרות העובדה כי לאוויר בתקופת הסתיו והחורף חשוב ביותר בשל נוכחותם של וירוסים ומיקרואורגניזמים, אין לעשות זאת לעתים קרובות מדי. קחו בחשבון שהרדיאטורים יצטרכו לעשות עבודה קשה (ויקרה) כדי להחזיר את הטמפרטורה לנורמה.