איך לטפל בכר הדשא לפני החורף?

שלב חשוב בהכנת הדשא לחורף הוא הכיסוח האחרון
שלב חשוב בהכנת הדשא לחורף הוא הכיסוח האחרון, שצריך להיעשות בזהירות מיוחדת.

שמור על הדשא לפני החורף כדי שהוא ישרוד את הימים הקרים

כל דבר יפה חייב להיגמר מתישהו ולמרבה הצער הקיץ אינו חריג לכלל זה. האמינו לנו שהגינה שלכם ראויה לשבחים - הרי הוא לא היה בטל בימים חמים ועשה עבודה רבה כדי לשמח אתכם בצבע הירוק העז של הדשא בסוף ספטמבר. האמת היא שלא תצליחו להאריך את הקיץ, אבל על ידי מעקב אחר מדריך הגינה שלנו, תוכלו לעזור לדשא הביתי שלכם לשרוד את הימים הקרים ולשמור עליו בצורה מושלמת לעונה הבאה.

הכנת הדשא לחורף מצריכה תכנון של כל מחזור הפעילויות והקדשת זמן מתאים. אל תפעלו ברגע האחרון וסמנו את התאריכים לגינה שלכם בלוח השנה כמה חודשים קודם לכן.

1. דישון סתיו של הדשא

האם אתה אוהב את החורף הרבה יותר כאשר אתה יושב ליד האח וכוס תה חם? למרבה המזל, הדשא לא יהיה תובעני כמוכם... כל עוד תטפלו בו בדשן המתאים לפני בוא החורף. כתוצאה מכך, תחזק את ההתנגדות שלו לטמפרטורות נמוכות ותעזור לו לשרוד בתנאי מזג אוויר קשים. לדישון הסתיו של הדשא, השתמש במוצרים המכילים אשלגן וזרחן, לא חנקן. ביטול המרכיב האחרון באוגוסט חשוב מאוד שכן הוא מעכב את מעבר הדשא למצב החורפי, מה שעלול להזיק בהמשך הדשא.

בכל חנות גן תמצאו דשני סתיו ייעודיים למדשאות שיעזרו לדשא שלכם לנצח במאבק בכפור בצורה הולמת. זכרו לכסח אותו לפני כל דישון, ולאחר פיזור הדשן בצורה אחידה, השקו אותו בשפע.

2. אוורור הדשא לפני החורף

בתחילת ספטמבר אמורה להצטרף לשגרת הגינה שלכם פעילות שנקראת אוורור, כלומר איוורור הדשא. בזכותו האדמה תרכוש יותר מקום ויותר חמצן יגיע לשורשים. חשוב לבצע את הדקירה בכיוון אחד ולחצות את הגינה בפסים ברוחב שווה. נסו להכין כ. 150 חורים לכל 1 מ"ר אדמה.

שמור על הדשא לפני החורף כדי שהוא ישרוד את הימים הקרים
שמור על הדשא לפני החורף כדי שהוא ישרוד את הימים הקרים.

אם אתה שומר מסורת, השתמש במזלג גן רגיל לאוורור. אתה יכול גם לנסות אלמנט בידורי ולהשקיע בשכבות מיוחדות עם קוצים לנעליים - הם בהחלט יעודדו את שאר בני המשפחה לעזור.

3. כיסוח הדשא לפני החורף

כאשר אתה רוצה להשיג אפקט מרשים, אפילו פעילויות פשוטות דורשות דיוק שוויצרי. שלב חשוב בהכנת הדשא לחורף הוא הכיסוח האחרון, שצריך להיעשות בזהירות מיוחדת. אם תקצצו את הדשא קצר מדי, תחשפו את שורשיו לכפור. מצד שני, אם משאירים אותו יותר מדי זמן, הוא עלול להיחשף למחלות ריקבון ופטריות שיעכבו את הצמיחה במהלך האביב הבא.

אורך היעד של הדשא לאחר הכיסוח האחרון צריך להיות כ. 4-5 ס"מ. אם אין לכם מכסחת עם סל, אל תשכחו לנקות את גזרי הדשא.

4. טיפוח הדשא בסתיו

אם אינך מכיר הסרת עלים רגילה, הדשא שלך בספטמבר הוא ההזדמנות האחרונה שלך. כלים הם המפתח להצלחה, אז השתמשו במגרפות רחבות של מטאטא מפלדה כדי לגרוף את הדשא - הן יקלו עליכם בהרבה. אתה צריך להבריש ביסודיות את כל הפירות הנושרים מצמחים, זרדים ועלים. זוהי פעילות מרגיעה אך גם גוזלת זמן, אז בהתאם לגודל הגינה שלך, הקפד לשריין את הזמן הנכון.

5. היפטר מפולשים על הדשא שלך לפני החורף

שומות הן אולי האויב הגדול ביותר של מדשאה ירוקה. למרבה הצער, פעילותם מתעצמת במקביל לכך שהגינה שלכם צריכה להיות מוכנה לחורף. למרות שהם ניזונים ממזיקים רבים (כגון חלזונות, זחלים, תולעי תיל וזחלי חרקים), המעדנים האהובים עליהם כוללים גם צפרדעים ותולעי אדמה, שהם שימושיים ביותר לפיתוח הפינה הירוקה שלך. יתרה מכך, תלוליות האדמה הטרייה שנוצרו על ידם יתרמו לריקבון האדמה החבויה תחתיהם.

אם לא הותקנה בעבר רשת שומות בגינה שלך, עליך להיפטר מפולשים באמצעים אחרים:

  • באמצעות מבחר חנות גן קרובה - תמצאו שם בין היתר תרכיזים וג'לים לשומות, או נרות מיוחדים הממלאים מסדרונות שומות בריח לא נעים
  • להפחיד אותם עם הריח העז של חומץ ששומות שונאות - עקוב אחר המדריך שלנו ולמד כיצד להשתמש בחומץ בגינה
  • שימוש בכמה בקבוקי זכוכית ריקים או קופסאות שימורים המונחות על מוט מתכת - חומר הרתעה שכזה המוצב באדמה יבריח ביעילות שומות ויאלץ אותן לבחור בגינה אחרת