הדרכים המהירות ביותר להסיר עלים שנשרו מהגינה שלך.

שיטה מסורתית לגרוף עלים אם הגינה שלכם קטנה
שיטה מסורתית לגרוף עלים אם הגינה שלכם קטנה, אינכם צריכים להתעסק בציוד מיוחד - מספיקים מטאטא ומגרפה לניקוי ידני של הגינה.

ראה בעצמך שניקוי הגינה שלך לא חייב להיות מייגע.

הסתיו הפולני הזהוב האגדי - כולנו מתפעלים ממנו, אבל בעלי גינות הבית והחלקות לא מחכים לו בגעגוע. שטיח עשוי עלים צבעוניים הוא אמנם חגיגה של ממש לעיניים, אך עבור בעלי הגינה מדובר גם בחזון של עבודה מייגעת ומייגעת שנמשכת עד החורף. אז לעתים קרובות אנו שומעים את השאלה: האם באמת יש צורך לגרוף את העלים? אם כן, האם יש דרך לעשות זאת במהירות וביעילות?

לאיסוף מהיר ויעיל של עלים שנשרו בגינה, השתמשו במכסחת עם פונקציית הטחינה - כוונו את גובה הכיסוח למצב הגבוה ביותר והמשיכו כמו בעת כיסוח דשא.

למה כדאי לגרוף עלים בגינה

בזכותם תוכלו לנקות את הגינה מעלים נושרים במהירות
בזכותם תוכלו לנקות את הגינה מעלים נושרים במהירות, בקלות וללא מאמץ מיותר.

אנשים רבים חושבים שגרוף עלים הוא עבודה סיזיפית מיותרת. אולם מסתבר שכלל לא כך הדבר. ישנם יתרונות רבים לניקוי העלים שלך, הנה החשובים שבהם:

  1. מדשאה יפה באביב החדשות הטובות לבעלי הגינה הן שניקוי עלי הסתיו משתלם באביב. למה? עלים לא זועמים מנתקים את הגישה של אור השמש והאוויר, וזו, בשילוב עם לחות, שלא קשה למצוא אותה בסתיו ובחורף, עלולות לגרום לדשא ולצמחים להירקב. אז אם באביב אתה לא רוצה לראות כתמי אדמה קרחים בגינה שלך במקום דשא ירוק, עדיף לתפוס מגרפה ולנקות את עלי השלכת.
  2. בטיחות אם אתה משתמש בגינה שלך גם בחורף, אנו ממליצים לך להסיר עלים לא רק מהדשא, אלא גם משבילים, מדרגות ומהמרפסת. קל מאוד להחליק על זרדים ועלים חלקלקים מגשם. בטח תודו שבטיחותכם ושל יקיריכם היא אחד הטיעונים הטובים ביותר להסרת עלים.
  3. מיחזור ניקוי גינות סתיו הוא גם הזדמנות מצוינת למיחזור ביתי פשוט. השתמש בעלים יבשים לגרוף כדי ליצור כיסוי לערוגות פרחים - הודות לכך, הצמחים שלך יבלו את החורף מתחת לשמיכה ויתעוררו כמו חדשים באביב. אתה יכול להכין קומפוסט ביתי משלך מהעלים הנותרים.

איך מתמודדים עם עלים נושרים במהירות?

  • שיטה מסורתית לגרוף עלים אם הגינה שלכם קטנה, אינכם צריכים להתעסק בציוד מיוחד - מספיקים מטאטא ומגרפה לניקוי ידני של הגינה. כאשר מחליטים לדבוק בשיטה המסורתית הזו של ניקוי עלים, כדאי להחליף מגרפה רגילה במגרפת מאוורר גמישה עם ידית צדודית – הם הופכים את גריפתו של עלים לקלה ומהירה הרבה יותר. אם אתם רוצים להקל עוד יותר על עבודתכם, אל תחכו עד שהעלים יהיו רטובים וחלקלקים כדי לנקות את הגינה שלכם – גריפה יבשה היא הרבה יותר קלה ולוקחת פחות זמן.
  • ציוד לניקוי עלים במקום לסדר את הגינה במגרפות, ניתן להשתמש במכשירים פשוטים לשימוש שיאספו עבורכם במהירות ובקלות את העלים. השתמש במכסחת רגילה עם קולט דשא כדי לאסוף את העלים היבשים. מפוח או שואב עלים יהיו טובים יותר עבור עלים רטובים ונצמדים. בזכותם תוכלו לנקות את הגינה מעלים נושרים במהירות, בקלות וללא מאמץ מיותר.

מה עושים עם העלים שנאספו בגינה?

יותר ויותר מחברינו משתמשים בעלי מגרפה כמרכיב קומפוסט, שהופך לאחר מכן לדשן טבעי. להכנת קומפוסטר לגינה יש לאסוף את העלים על ערימה - רצוי במקום מוגן מהשמש והרוח. אם אתם מרחמים על מקום אחסון הקומפוסט שלכם בגינה, אספו את העלים במיכל מיוחד. אתה יכול להכין לבד או לפנות למשרד העירייה - יתכן שהם יספקו לך מיכל קומפוסט בחינם. נשמע טוב נכון?

האם אתה יכול לעשן עלים?

למרות שהזמנים שבהם ריח העלים השרופים התפשט מגינות ומחלקות בסתיו חלפו מזמן, השאלה "האם אפשר לעשן עלים בגינה" עדיין עולה לא פעם כשמדברים על גרירת עלים. אם אינכם רוצים להסתכן בקנס גבוה או בקנס, פנו למשרד הקומונה ושאלו על התקנות התקפות באזור בו נמצאת הגינה או החלקה שלכם.