ניקיון אביב: איך לתכנן היטב את הניקיון?

ניקיון אביב: תכננו הכל בקפידה
ניקיון אביב: תכננו הכל בקפידה.

אתה לא יודע איפה להתחיל ניקוי יסודי? הודות לטיפים שלנו, תוכלו לבצע בקלות ניקיון אביב ולשמור על ניקיון הדירה!

הקונספט של ניקיון אביב מניע מצוין את רובנו לנקוט בצעדים לניקיון הדירה. התעוררות אביבית, שמיים כחולים ומזג אוויר טוב וטוב יותר מסמנים שהקיץ מתקרב. במאמר זה, נציע רעיונות כיצד להשתמש במוטיבציה זו כדי לבצע ניקיון יסודי וכיצד לארגן ביעילות את הזמן והאחריות שלך בתקופה זו.

אנחנו לא צריכים לחכות עד האביב כדי להתחיל לנקות את הבית. כל תקופה בשנה טובה עבורם, אם כי כמה משימות קלות יותר לבצע באביב.
איך שוטפים את הכלים?

ניקיון אביב: תכננו הכל בקפידה

תוכנית טובה היא המפתח להצלחה - על ידי ארגון הזמן והאחריות שלך מראש, תשיג הרבה יותר. תכננו בקפידה את כל תהליך הניקיון צעד אחר צעד כדי לא לפספס אף חלק בבית ולארגן את כל הדברים שלכם.

 1. הגדר יום ספציפי להתחיל לנקות. עדיף לעשות זאת מספר שבועות מראש. ככל שתחליט לנקות מוקדם יותר, כך יהיה לך קל יותר לארגן את התפקידים הנוכחיים שלך, תוך התחשבות בתוכנית הניקיון.
 2. רשום הכל על הנייר. עדיף שתכתוב את תוכנית הפעולה והאחריות שלך ליום בנקודות (למשל יום רביעי אחר הצהריים - ניקוי חדר האמבטיה והמקלחת). מקמו את התכנית במקום בולט בביתכם. כך לא תשכחו משימות מתוזמנות.
 3. בדוק היטב את המלאי של חומרי הניקוי שלך. שבוע לפני תחילת הניקוי, חשבו מה תצטרכו כדי להשלים את התוכנית שלכם. בדקו אילו מוצרי ניקוי יש לכם ואיזה מצרכים אתם צריכים למלא מחדש. קבל מספיק כפפות גומי מגן, מטליות, ספוגים ושקיות אשפה.
 4. הגדר לעצמך יעדים ספציפיים. תעדוף. האם אתה צריך יותר מקום לספרים? המטרה שלכם תהיה אפוא: "לארגן יותר מקום לספרים בחדר המשרדי". לדוגמה, "הסר אבנית ועובש מחיבורי אמבטיה ".

עצות שימושיות על ארגון בגדים בארון

ניקיון אביב: עשה את התוכנית אחת ולתמיד
ניקיון אביב: עשה את התוכנית אחת ולתמיד.

לפני שמתחילים לנקות, כדאי לארגן בגדים בארון הבגדים. לפעמים אנחנו צוברים דברים שאנחנו לא ממש משתמשים בהם ביום יום, אבל אין לנו זמן ומצפון להיפטר מהם. הדרך הטובה ביותר לצאת מבעיה זו היא "שיטת שלוש הקופסאות":

 • שים את הבגדים שלך ב-3 קופסאות נפרדות: "הווה", "לזרוק", "מתלבט".
 • מצא מקום מתאים לדברים שאתה רוצה לשמור.
 • תחשוב אם את הדברים שאתה רוצה להיפטר מהם אסור לתרום לצדקה או פשוט למכור באינטרנט. אולי יש בך קצת אלטרואיזם ותן אותם למישהו שיזדקק להם יותר ממך.
 • הסתר את הקופסה עם הכיתוב "מתלבט" למשך 6 חודשים. אם אתה שוב מושיט יד לדברים בזמן הזה, זה אומר שאתה צריך אותם. אם, לעומת זאת, במשך חצי שנה לא נוגעים כלל בקופסה, ניתן להיפטר מהתכולה ללא נקיפות מצפון.

נפוץ מאוד שאנו מתחברים רגשית לחפצים מסוימים למרות שלא השתמשנו בהם זמן רב. אם אתה מארגן דברים במלתחה שלך ביעילות, אתה צריך להיפטר מכל סנטימנטים כדי לגשת למשימה בצורה רציונלית.

ניקיון אביב: עשה את התוכנית אחת ולתמיד

למצוא זמן לעשות ניקוי אביב זה מאמץ לא קטן. עם זאת, עדיף להשלים את התכנית בשלמותה, ללא דחייה מיותרת של חלק מהאחריות למועד מאוחר יותר. זכרו, עדיף לבצע את המשימה פעם אחת, וטוב שכך, במקום לדחות ניקיון קל מחודש לחודש. ההשפעה תהיה הרבה יותר טובה אם נפעל לפי התוכנית.

זכרו לאוורר היטב את החדרים בעת הניקוי, במיוחד כאשר אתם משתמשים במוצרים המכילים כימיקלים. קרא תמיד את הוראות השימוש המסופקות, לא רק כאשר אתה משתמש בחומרי ניקוי חדשים. זכרו גם לגבי בטיחות, השתמשו בכפפות ובמידת הצורך ביגוד מגן.

מאמרים בנושאים דומים
 1. הניחוחות הטובים ביותר לבית
 2. ניקוי מהיר של הדירה: כללים בסיסיים
 3. איך לשטוף טפט ויניל
 4. ניקוי חלונות סתיו
 5. איך לשטוף זכוכית לברק?
 6. החזר את היופי לבגדים שלך עם Cif