הסרת כתמי זיעה מבגדים

אם התקשה בעבר בהסרת כתמי זיעה ורוצים לדעת איך להוריד אותם מהבגדים בקלות
אם התקשה בעבר בהסרת כתמי זיעה ורוצים לדעת איך להוריד אותם מהבגדים בקלות, אל דאגה – עם המוצרים והטיפול הנכונים תוכלו להוריד את כתמי הזיעה מהבגדים במהירות ובקלות.

כתמי זיעה נפוצים, אך לפעמים מביכים. האם גם אתם ידעתם שאסור להשאיר אותם לא מכבסים בבגדים כדי שהבגדים לא ייפגעו?

אף אחד כנראה לא אוהב כתמי זיעה על הבגדים שלו. כאשר הם מופיעים על הקצוות או התפרים של הבגד, זה מרגיש בקלות לא היגייני ולא נוח. אם התקשתם בעבר בהסרת כתמי זיעה וברצונכם לדעת איך להוריד אותם מהבגדים שלכם בקלות, אל דאגה - עם המוצרים והטיפול הנכונים, תוכלו להוריד את כתמי הזיעה מהבגדים במהירות ובקלות.

לרוב המפתח הוא להסיר כתמי זיעה, אך חשוב לא פחות לדעת כיצד להיפטר מהריח. על ידי הוספת מרכך כביסה קל (למשל Comfort) תוכל להבטיח שהבגדים שלך יריחו נקי ורענן. כדי להפחית את הסיכון לריח עבש, יבש את הכביסה שלך באוויר הצח וודא שהיא יבשה לחלוטין לפני הכנסתה לארון.

לפני הסרת כתמים

האם להסיר כתמי זיעה עם מוצר כלשהו, הקפד להשתמש בו בצורה נכונה ובטוחה בהוראות השימוש. בצע בדיקה קטנה על נקודה לא בולטת על הבגד כדי לוודא שהוא מתאים לטקסטיל. בדוק גם את הוראות הכביסה של הבגד, תוך תשומת לב מיוחדת לטמפרטורה המקסימלית המותרת ולחומר הבד.

הסרת כתמי זיעה מטקסטיל

שימוש בחומר הכביסה הנכון הוא המפתח להסרת כתמי זיעה. חלבוני זיעה - וההתנהגות שלהם עם כימיקלים דאודורנטים - הם אחת הסיבות לכך שכתמי זיעה לפעמים כל כך עקשניים להסרה. עם זאת, ניתן למצוא את הפתרון לבעיה בהרכב של חומרי ניקוי כביסה ביולוגיים. הם מכילים אנזימים שנועדו לפרק את החלבונים בכתמי זיעה. השתמש בחומר ניקוי כביסה באופן הבא:

 1. השתמשו בחומר ניקוי נוזלי איכותי לטיפול מקדים בכתם - רצוי מוצר כמו OMO giant, אשר יעיל במיוחד בסיוע להיפטר מכתמי זיעה.
 2. מוסיפים את חומר הניקוי ישירות לכתם, ונותנים לו להיספג כ-5-10 דקות.
 3. לאחר מכן שטפו כרגיל.
הסרת כתמי זיעה מבגדים לבנים
הסרת כתמי זיעה מבגדים לבנים.

אם עדיין יש שאריות מכתם הזיעה, השאר אותו לייבוש באור שמש ישיר. יש לרסס מדי פעם במים כדי להסיר לחלוטין את גבולות הזיעה והריח שלה.

טיפ: הוסף דציליטר טוב של חומץ למכונת הכביסה לפי חומר ניקוי הכביסה כדי להסיר כל ריח שנשאר.

הסרת כתמי זיעה מבגדים לבנים

במקרה של בגד לבן, ניתן להסיר בקלות כתמי זיעה באמצעות רמז למי חמצן. הקפד ללבוש כפפות מגן ולהגן על העיניים והבגדים שלך מפני התזות אפשריות בכל פעם שאתה משתמש בכימיקלים קשים. עקוב אחר ההוראות שעל האריזה, ובדוק את המוצר במקום קטן ולא בולט.

 1. להסרת כתמי זיעה במי חמצן יש להשרות את הכתם בתערובת של כחצי מים וחצי מי חמצן למשך כ-30 דקות - התאם את הכמות לפי הוראות המוצר.
 2. שוטפים במים קרים ומניחים לייבוש טבעי.
 3. אם הכתם עדיין נראה, חזור על הטיפול.

הסרת כתמי זיעה היא קלה כאשר יודעים כיצד לעשות זאת! בעזרת הטיפים שלמעלה תוכלו להוציא כתמי זיעה מהבגדים שלכם במהירות, והבגדים שלכם ייראו וירגישו רעננים כהרף עין!

ראה את הסרטון לטיפים להסרת כתמים להסרת כתמי קרם הגנה:

 • אל תאפשר לכתמי זיעה להיתקע ולהחמיר לאחר שימוש חוזר; לטפל בהם ברגע שהם מופיעים.
 • טפלו מראש בכתמים עם אבקת כביסה נוזלית כמו OMO small ice.
 • אם הבגד לבן, אפשר להשתמש במי חמצן. ראה הוראות שלב אחר שלב לשימוש בו למטה.
 • אפשר לבגדים להתייבש באופן טבעי, רצוי באור שמש ישיר.
 • הקפד לעקוב אחר ההוראות לשימוש בחומר הניקוי שאתה משתמש, ובדוק אותו תחילה על אזור קטן ולא בולט.
מאמרים בנושאים דומים
 1. ריח מעופש על בגדים לאחר כביסה? כך פותרים את הבעיה
 2. הסרת כתמי יין אדום
 3. הסרת כתמי שמן מבגדים
 4. הסרת עובש מהבגדים
 5. איך להיפטר מכתמי שומן
 6. איך נפטרים מכתמי קפה?