איך לבחור בין אבקת כביסה ביו או לא ביו?

במדריך שלנו יש את כל מה שאתה צריך לדעת אם אתה צריך אבקת כביסה ביו או לא ביו
במדריך שלנו יש את כל מה שאתה צריך לדעת אם אתה צריך אבקת כביסה ביו או לא ביו.

גלה כיצד חומרי ניקוי שונים משתווים וכיצד לבחור את הטוב ביותר עבור הכביסה שלך עם המדריך השימושי שלנו.

המילים אולי נראות מוכרות - ביו ולא ביו - ובטח ראית אותן על מוצרי כביסה, אבל מה הן בעצם אומרות? והאם שימוש כזה או אחר משנה את הכביסה שלך? במדריך שלנו יש את כל מה שאתה צריך לדעת אם אתה צריך אבקת כביסה ביו או לא ביו.

מה ההבדל בין אבקת כביסה ביו לא-ביו?

התשובה הפשוטה היא שמוצרים ביולוגיים מכילים אנזימים ואילו מוצרים שאינם ביו אינם מכילים. אנזימים הם חומרים טבעיים המווסתים את קצב התרחשות התגובות הכימיות (הם חשובים מאוד בגוף האדם - בלעדיהם, לא היינו חיים!). במקרה של חומרי ניקוי, הם פועלים כדי להפעיל את פירוק הלכלוך על הבגדים, מה שהופך את הסרת הכתמים למהירה ויעילה יותר ממה שהיא בדרך כלל.

כיצד פועלים חומרי ניקוי ביולוגיים?

אנזימים הם סוג של חלבון והם טובים מאוד בפירוק החלבונים האחרים שלהם, שהם המרכיבים העיקריים של כתמים נפוצים כמו מזון, שומן, דם וזיעה.

עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

מהם היתרונות של ביו דטרגנט?

בגלל נוכחותם של אנזימים, מוצרי ביו פועלים היטב בטמפרטורות נמוכות יותר גם אם הבגדים שלך מוכתמים. זה עוזר לחסוך בכסף ובאנרגיה (שאחרת תצטרך להשתמש בכביסה בטמפרטורה גבוהה יותר). חומרי ניקוי ביו תמיד ישתפרו על חומרי ניקוי שאינם ביו בטמפרטורות נמוכות יותר, מ-30 מעלות צלזיוס עד 50 מעלות צלזיוס, והם טובים יותר גם לשטיפות מהירות.

מהם היתרונות של חומרי ניקוי שאינם ביולוגיים?

האם אבקת כביסה ביו דוהה בגדים
האם אבקת כביסה ביו דוהה בגדים?

אבקות ונוזלי כביסה שאינם ביולוגיים חביבים בדרך כלל על בעלי עור רגיש מכיוון שהם עדינים יותר מבני דודיהם הביולוגיים. לא-ביו הוא לעתים קרובות הבחירה עבור הורים המכבסים בגדי תינוקות, למשל. הם יכולים להיות טובים יותר גם עבור חומרים עדינים מאוד כגון משי. רק זכור שתצטרך טמפרטורות גבוהות יותר כדי להסיר כתמים. אם אינך בטוח עד כמה רגיש העור שלך, תוכל לנסות בדיקה. שטפו פריט אחד של ביגוד רופף בביו דטרגנט. לבש אותו לכמה שעות ובדוק אם יש לך תגובה כלשהי או שהבד מרגיש לא נוח. אם כן, כנראה שכדאי לך לדבוק ב-non-bio.

כיצד להשתמש בחומרי ניקוי ביו ולא ביו

בין אם אתה משתמש באבקת כביסה ביו או לא ביו, אתה יכול להשתמש בהן באותו אופן. ניתן להוסיף את שני הסוגים למתקן סבון הכביסה או להשתמש בתוף. רק הקפד לעקוב אחר הוראות המוצר. עיין במדריך המפורט שלנו כיצד להשתמש בחומר ניקוי במכונת הכביסה שלך למידע נוסף.

האם אבקת כביסה ביולוגית מזיקה לעור?

חלק מהאנשים הסובלים מבעיות עור מגלים שחומרי ניקוי ביו מגרים את עורם ומעדיפים חלופות שאינן ביו. ישנם כמה מאמרים מדעיים שמראים שהביוגרפיה אינה גרועה מכל דבר אחר כשמדובר בגירוי בעור, אבל אם אתה מודאג, הדרך הטובה ביותר לגלות היא לבצע בדיקה בעצמך (ראה לעיל). עיין במאמר שלנו למידע נוסף על חומר הניקוי הטוב ביותר לעור רגיש.

האם אבקת כביסה ביו דוהה בגדים?

חומרי ניקוי ביולוגיים יכולים לגרום לדהייה מסוימת לבגדים, אם כי ישנם גורמים נוספים שבאים לידי ביטוי, כגון התסיסה של מחזור הכביסה והחום והפעולה של המייבש.

האם ביו דטרגנטים פוגעים בבגדים?

באופן כללי, חומרי ניקוי ביו לא יזיקו לבגדים שלך, אם כי אתה רוצה להימנע משימוש בהם על בדים משובחים כגון צמר ומשי. החומרים האלה מכילים חלבונים, וזה מה שחומרי הניקוי הביולוגיים נועדו לתקוף (זה לא יודע שחולצת המשי הטובה ביותר שלך היא לא כתם קטשופ, למרבה הצער). עיין במדריך השימושי שלנו אם אתה רוצה לדעת אם נוזל, קפסולות או אבקה טובים יותר לבגדים שלך. ואם אתם סקרנים לגבי שיטות אחרות לניקוי ירוק, הכינו את המדריך שלנו לדטרגנטי כביסה ידידותיים לסביבה.