מה המשמעות של הסמלים על תוויות הלבוש?

חשוב להבין את המשמעות של סמלים על תוויות בגדים
כדי לא לפגוע בדברים במהלך הכביסה, חשוב להבין את המשמעות של סמלים על תוויות בגדים.

כדי לא לפגוע בדברים במהלך הכביסה, חשוב להבין את המשמעות של סמלים על תוויות בגדים. להלן הסמלים הנפוצים ביותר לטיפול בבגד.

כדי לא לפגוע בבגדים במהלך הכביסה, חשוב להבין מה משמעות סמלי הטיפול בבגד. נספר לכם על הנפוצים ביותר ביניהם.

הקפד לקרוא בעיון את הוראות הטיפול על תוויות הבגד לפני הניקוי. בדים עדינים כמו צמר ומשי דורשים טיפול מיוחד. ככלל, מוצרים כאלה חייבים להישטף ביד בתוספת של חומר ניקוי מיוחד שאינו מכיל אנזימים, כמו גם צבעים וחומרי הלבנה.
האם הופיעו סוגים חדשים של לכלוך/כתמים על הבגדים שלך במהלך משטר הבידוד העצמי?

נקודת מפתח

להסתכל על השלטים על בגדים לכביסה לא אומר לדעת איך לטפל בהם כראוי! למד מה אומר כל סימן, ואתה כבר לא צריך להתלבט כיצד לנקות נכון מוצר מסוים.

קבל עצות מועילות נוספות לשימוש במכונת הכביסה שלך בסרטון השלב אחר שלב שלנו:

אם תגלו שהפריט האהוב עליכם התיישב, נמתח, דהה או פגום במהלך הכביסה, בוודאי תצטערו שהתעלמתם מסימני הטיפול בבגד. אל תעשה את הטעות הזו בעתיד ותזכור מה אומרים לנו השלטים על תוויות הלבוש.

כבסים

הסמל המקובל על בגדים הוא אגן מלא במים. סמלים נוספים מציינים את הטמפרטורה המותרת ואת מצב הכביסה. לדוגמה, מד טמפרטורה או נקודות בתוך אגן מים יגידו לך את טמפרטורת המים המקסימלית המותרת. הנה איך לפענח אותם:

  • נקודה אחת = 30 מעלות צלזיוס;
  • שתי נקודות = 40 מעלות צלזיוס;
  • שלוש נקודות = 50 מעלות צלזיוס;
  • ארבע נקודות = 60 מעלות צלזיוס;
  • חמש נקודות = 70 מעלות צלזיוס;
  • שש נקודות = 95 מעלות צלזיוס.

קו בודד או כפול מתחת לאגן המים מעיד על צורך בטיפול עדין, כביסה עדינה או עדינה ועיבוד מכני מינימלי.

כפי שאולי ניחשתם, יד שמונחת באגן מים פירושה שטיפת ידיים. פריטים אלו אינם ניתנים לכביסה במכונה ודורשים טיפול עדין. יש לשטוף אותם באגן או מתחת לברז על ידי שפשוף עדין של חומר הניקוי לתוך הבד ושטיפה יסודית בתום הכביסה. וודאו שהאבקה שתבחרו ניתנת לכביסה ביד - חומרי ניקוי מיוחדים ידאגו לא רק לבדים עדינים, אלא גם לעור הידיים שלכם.

הקפד לקרוא בעיון את הוראות הטיפול על תוויות הבגד לפני הניקוי
הקפד לקרוא בעיון את הוראות הטיפול על תוויות הבגד לפני הניקוי.

השלט הניתן לכביסה עם חוצה אומר שהבגדים אינם מתאימים לניקוי בבית ותצטרכו לפנות לעזרה מקצועית. למידע נוסף, קרא את הסעיף "ניקוי יבש".

הלבנה

המשולש הוא תווית טיפוח בינלאומית נוספת המספקת מידע על הלבנה. אלא אם צוין אחרת, זה נותן אור ירוק להשתמש בכל סוג של אקונומיקה כגון ג'ל Domestos.

קו כפול בתוך המשולש אומר שאתה צריך לבדוק את האקונומיקה ולוודא שהאקונומיקה נקייה מכלור.

משולש מוצלב אומר שלא ניתן להלבין את הפריט.

יבוש

סימן נפוץ על ייבוש תוויות בגדים הוא ריבוע. אם זה ממסגר עיגול, זה מחוון למייבש כביסה.

כמו בסימני הכביסה, הנקודות בתוך הסמל מציינות את טמפרטורת הייבוש: אחת לטמפרטורה נמוכה, שתיים לטמפרטורה בינונית ושלוש לטמפרטורה גבוהה.

אם השלט מסומן בקו אחד או שניים, המוצר דורש ייבוש עדין או עדין.

כפי שאולי ניחשתם, סמל ייבוש במכונה עם חוצה אומר שיש לתלות או לפרוס את המוצר (ראה הוראות נוספות) ולהשאיר אותו לייבוש באוויר הפתוח.

גיהוץ

עם גיהוץ, הדברים הרבה יותר פשוטים: הוא מיועד על ידי מגהץ ואותה מערכת של ייעוד משטר טמפרטורה משמשת בו. גהץ את המוצר במצב מינימום אם לסמל יש נקודה אחת; בממוצע - אם שניים; לכל היותר - אם שלושה; אל תגהץ כלל אם הסמל מחוצה.

ניקוי יבש

זה הכי אמין להפקיד את הניקוי של מוצרים עדינים למומחים. אם סימן הניקוי היבש על תווית המוצר הוא עיגול, יש לנקות את הבגד יבש. האותיות "P" ו-"F" מעידות על כך שהמוצר זקוק לניקוי יבש מקצועי (במקרה הראשון, על בסיס פרכלוראתילן, ובשני - רק פריאונים או רוח לבנה). העיגול המוצלב אוסר על ניקוי יבש.

זהו - היכולת לזהות כמה תוויות לא מסובכות על בגדים תבטיח שהבגדים שלך לא יסבלו מטיפול לא נכון.