לוחות פלסטיק הם אחת השיטות המודרניות לקישוט חדרי אמבטיה ומטבחים. הפופולריות של שימוש בלוחות לקישוט קשורה למאפיינים חיוביים רבים, כולל: הידרופוביות, עמידות בפני שחיקה, עמידות לאור, חוזק, אסתטיקה, וגם מחיר סביר. אבל, כמו כל משטח אחר, פוליוויניל כלוריד נוטה לזיהום, ולכן כל עקרת בית צריכה לדעת איך לשטוף לוחות פלסטיק.

טקטיקת כביסה

לפני בחירת טקטיקת כביסה, עליך להבהיר כי הלוחות מחולקים ל-2 זנים עיקריים, הנבדלים על ידי סוג הציפוי העליון:

איך לשטוף לוחות פלסטיק במטבח ובאמבטיה
איך לשטוף לוחות פלסטיק במטבח ובאמבטיה?

היתרון של הברק טמון בלכה המגינה המשמשת לציפוי הלוחות בשלב הסופי של הייצור. הודות לשכבת הלכה החומר הופך עמיד בפני סוגים שונים של השפעות וחומרי שוחקים, כך שקל מאוד לנקות אותם. אבל עם ציפויים מאט תצטרך להתעסק. הם מתלכלכים הרבה יותר מהר וקשה יותר לניקוי. במקרה זה, הכימיקלים המשמשים לניקוי צריכים להיות אגרסיביים מינימליים. שואב אבק או מטלית יבשה הם הטובים ביותר.

סוגי מזהמים וכללים לניקוי שלהם

היקף היישום של לוחות PVC אינו מוגבל. זה יכול להיות קישוט של קירות, תקרות בחדר האמבטיה, בשירותים או במטבח. הם גם מצאו יישום כחומר ציפוי לסינר מטבח.

ישנם מספר סוגי זיהום:

 • פריחת שומן;
 • פסי חלודה;
 • נתזי סבון;
 • אבנית;
 • כתמי מים;
 • מושבות עובש / פטריות;
 • אבק.

לפני תחילת העבודה, המשטח המיועד לניקוי משוחרר מחפצים זרים. אל תזניח ציוד מגן אישי: הקפד לשים כפפות על הידיים, במידת הצורך, מסיכת פנים חד פעמית, כובע. המים לשטיפת הפאנלים צריכים להיות חמים - 40-45 מעלות צלזיוס. אם חומר הניקוי ישמש בפעם הראשונה, עדיף לבדוק אותו בשטח קטן כדי לראות אם הוא מתאים. בעת ניקוי משטחי PVC מזיהום, יש להקפיד על הכללים הבאים:

 • שימוש בחומרי ניקוי בגודל מינימלי של חלקיקים שוחקים, ורצוי בלעדיהם כלל. זה חל גם על PVC מט וגם מבריק. תכלילים שוחקים יכולים לשרוט את השכבה העליונה, ובכך להפחית את עמידות הלחות שלה. זה יכול להוביל לחדירת מים לחומר וכתוצאה מכך לגדילת עובש. לכן, אני שוטף לוחות פלסטיק עם תמיסות נוזליות וג'לים.
 • שימוש בסמרטוטים וספוגים רכים. הספוגים יכולים להיות מלמין, אקריליק או קצף. עדיף לקחת סמרטוטי כותנה. לא מומלץ למרוח חומרי ניקוי עם מצופים ומברשות מתכת קשה, שכן הם עלולים לפגוע בחומר.
 • ניקיון לפחות מספר פעמים בחודש. בדרך זו, אנו מפחיתים את הסבירות להיווצרות פסי סיד וסבון ישנים. יש לשטוף במים ולאחר מכן לייבש את הלוחות המנוקים במפיות. זה נעשה כדי למזער את הסיכון לגירושין.

חיי שירות שלמים

כדי לא לחשוב על איך לנקות את לוחות הפלסטיק מלכלוך עיקש, עדיף לנקות בזמן. אז הם יוכלו לרצות עם מראה מעולה לאורך כל חיי השירות.

חומרי ניקוי

כדי לא לחשוב על איך לנקות את לוחות הפלסטיק מלכלוך עיקש
כדי לא לחשוב על איך לנקות את לוחות הפלסטיק מלכלוך עיקש, עדיף לנקות בזמן.

איך לשטוף לוחות פלסטיק במטבח ובאמבטיה? בשביל זה, לחנויות לחומרי בניין יש מגוון שלם של ג'לים ופתרונות. כדאי לקחת בחשבון שכימיקלים ביתיים מיוחדים מכילים לרוב חלקיקים וחומצות שוחקים. ג'לים שנבחרו נכון הם נהדרים עבור לכלוך קשה. אם אין פסים חלודים או עובש ישנים על המשטחים, אז אתה יכול לנסות שיטות עממיות. יתר על כן, רכיבי הרכיבים המפורטים לפתרונות נמצאים בארסנל של כל עקרת בית:

 1. פתרון סבון. הוא עשוי מתערובת של מים חמים (1 ליטר), חומר ניקוי לכלים (50-70 מ"ל) וסבון כביסה מגורר (1 חתיכה).
 2. משחת סודה. הוא מוכן מסודה ומים. במקרה זה, מים מוזגים לתוך סודה בכמות קטנה עד לקבלת עקביות דביקה. אתה לא יכול לשפשף עם הדבק, מכיוון שהסודה שוחקת למדי. אתה צריך למרוח אותו על הזיהום, להשאיר אותו לפחות חצי שעה. לרכיבים הרשומים, ניתן להוסיף 20 גר'. עמילן.
 3. תמיסה עם אמוניה. מים (1 ליטר) נלקחים ומערבבים עם אמוניה (20 מ"ל).
 4. הרכב חומץ. לבישול, אתה צריך חומץ שולחן ומים ביחס של 1: 3. שימו לב שהרכב כזה חייב להיבדק באזור נפרד.
 5. דייסה גופרתית. גופרית שקולפה מגפרורים מעורבבת עם מים עד לקבלת תמיסת הומוגנית, ולאחר מכן מורחים על האזור המיועד לניקוי למשך 15 דקות.
 6. אלכוהול. הפרופורציות זהות למקרה של חומץ. אל תשכח לבדוק פתרון כזה עבור תאימות.
 7. תערובת של אלכוהול (20 מ"ל) עם מים (1 ליטר). עדיף גם לבדוק את שיטת הניקוי הזו מראש על אזור לא בולט של המשטח. בנוסף לאלכוהול, אתה יכול לקחת כל מוצר מבוסס אלכוהול, ההשפעה תהיה זהה. איכות ייחודית של אלכוהול היא היכולת לנקות אבנית.

לוחות PVC

לאחר כל האמצעים להסרת הלכלוך, לוחות PVC נשטפים במים ומנגבים יבשים.

רוב השיטות העממיות המפורטות מובילות להיווצרות מיקרו שריטות על הפלסטיק. הפתרון לבעיה זו יהיה מגבוני ניקוי אוניברסליים cif. הם עשויים מבד לא ארוג ספוג בקרם. לכן, הם פועלים על פני השטח בעדינות רבה, מבלי להשאיר פסים. המגבונים יתמודדו עם טיפות שמן עקשניות, משקעי סיד ויספקו ברק יוצא דופן.

לוחות PVC ידועים בגמישותם. הודות ליתרונות הרבים שלהם, ניתן להתקין אותם בכל חדר. הם אינם דורשים טיפול מיוחד. העיקר לא לשכוח את הניקוי ולבצע אותו באופן קבוע ויסודי.