עובד מהבית? הנה איך להכין לוח זמנים ורשימה לניקיון הבית

ההיבט העיקרי של הפיכת ניקיון הבית לקל הוא לארגן אותו באמצעות רשימת בדיקה ולוח זמנים
ההיבט העיקרי של הפיכת ניקיון הבית לקל הוא לארגן אותו באמצעות רשימת בדיקה ולוח זמנים.

האם עבודה מהבית והיעדר עזרה מהבית הפכו לנורמה החדשה עבורכם? איך מאזנים את העבודה המשרדית עם מטלות הבית כמו ניקיון וחיטוי בזמנים כאלה? טיפים אלו לניקיון הבית בטוח יעזרו לכם להישאר מאורגנים ולשמור על ניקיון בבית גם כשאתם מתמקדים בעבודה משרדית.

בית נקי הוא חיוני, במיוחד כדי למנוע התפשטות של זיהומים וחיידקים, אבל לשמור על הבית שלך מסודר ומסודר דורש קצת מאמץ. אם אתה כרגע עובד מהבית, ייתכן שאתה מנסה לאזן בין מטלות הבית שלך (ללא עזרה בבית) עם ארגון הבית והשלמת העבודה המשרדית שלך. ההיבט העיקרי של הפיכת ניקיון הבית לקל הוא לארגן אותו באמצעות רשימת בדיקה ולוח זמנים. הנה כמה טיפים להכנת אחד.

הדפס את לוח הזמנים של הניקוי שלך או צור תרשים והצג אותו במקום גלוי, כמו במקרר שלך, כדי להבטיח שלא תשכח או תפספס משימה.

1) ערכו לוח זמנים לניקיון

ניקיון בתים כולל ניקוי וחיטוי שוטפים של משטחים בעלי מגע גבוה (למשל שולחנות, ידיות לארונות וכו'), חדרים או אזורים בבית (למשל חדר אמבטיה, חדר שינה וכו') ורהיטים (למשל ארונות, ארונות, מדפים וכו'). אי אפשר לנקות את כל זה מדי יום או בבת אחת כי תמיד יש איזו משימה חשובה שמפריעה או מעכבת או משנה תוכניות. זה נכון יותר אם את אישה עובדת.

לכן, יצירת לוח זמנים מבטיח לך לעשות דברים רבים. אתה יכול לפצל משימות לקטגוריות יומיות, שבועיות, חודשיות. אם יש לכם שותפים לדירה, או משפחה בבית, תוכלו להקצות להם תחומי ניקיון שונים.

2) לתכנן משימות יומיות ושבועיות

בהתאם לגודל הבית שלך
בהתאם לגודל הבית שלך, שקול לנקות חדרים שונים על בסיס סיבובי.

כמה עבודות ניקיון, כמו ניקוי ארון הבגדים והמגירות הפנימיות, צריכות להיעשות מדי פעם. משימות אחרות, כמו חיטוי המקרר, ניקוי האסלה וכו', יכולות להתבצע מדי שבוע. ועבודות כמו טאטוא, ניקוי אבק, ניקוי, סידור יכולות להיות חלק מרשימת הניקיון היומית שלך.

3) לנקות חדרים שונים

בהתאם לגודל הבית שלך, שקול לנקות חדרים שונים על בסיס סיבובי. אז, נקו סלון ביום אחד, חדר שינה ביום אחר, חדר אמבטיה ביום שלישי וכו'. כך כל אזור יישאר נקי באופן קבוע מבלי להכריע אתכם או לעייף אתכם. גם כשהעוזרת שלך נמצאת בסביבה, מומלץ לרווח ניקיון בצורה זו. כמו כן, יחד עם ניקוי חדרים שונים, ניתן לחטא אותם להיגיינה טובה יותר.

לחיטוי משטחי מגע גבוהים שונים בחדרים, ניתן להשתמש בספריי Domex Multi-Purpose Disinfectant. הוא מכיל נתרן היפוכלוריט כפי שהומלץ על ידי ארגוני בריאות מובילים לחיטוי משטחים בבית. תרסיס זה יכול לשמש באזור שירותים, פח אשפה, כיור מטבח, מתגים, ידיות דלתות, אביזרי אמבטיה, דלפקים וכו', ומשאיר הכל נקי ורענן. הוא הורג בבטחה חיידקים על משטחים בהם נוגעים לעתים קרובות בחדרים ומשאיר אחריו ניחוח נעים. עקוב אחר הוראות השימוש על האריזה ובדוק תמיד על אזור נסתר קטן ושטוף כדי לבדוק תאימות תחילה.

אל תשכח לנקות היטב את הידיים לאחר נגיעה במשטחים. אתה יכול להשתמש בסבון או בחומר חיטוי על בסיס אלכוהול כמו אלה שקיימים בגלגל ההצלה.

ניקיון הבית בצורה מסודרת זו תעזור לכם לנהל גם את עבודת המשרד וגם את עבודת הבית.

עכשיו כשאתה יודע איך לארגן את ניקיון הבית, אתה יכול לעיין במאמר זה לקבלת טיפים יעילים לניקוי עמוק של הבית שלך.