כיצד לנקות ספה: בדוק את ההדרכה המהירה שלנו

ערבבו 1 ליטר מים חמימים ו-250 מ"ל חומץ לבן
לניקוי ספת בד, ערבבו 1 ליטר מים חמימים ו-250 מ"ל חומץ לבן.

זה לא משנה מה החומר של הספה שלך, אם זה בד, עור או זמש. אנו נראה לך כיצד לנקות ספה עם טיפים יעילים.

כדי ללמוד כיצד לנקות ספה, אתה צריך לדעת על החומר ממנו היא עשויה. עבור ספות בד, כגון פשתן וקטיפה, פשוט מערבבים מים וחומץ לבן. עבור ספות זמש, מעט חומר ניקוי עדין ומים חמימים עושה פלאים! לכן, תחילה בדקו איזה בד ספה על התווית והמשיכו לניקוי נכון.

למרות שישנן מספר אפשרויות ערבוב לניקוי ספות, הפרדנו כמה עיקריות המשמשות חלק גדול מהחומר המיוצר לריפוד. שמירה על חיטוי הספה תמיד היא לדאוג לבריאות שלך, שכן בדים מלוכלכים מאוד צוברים אבק, שיער, קרדית ובסופו של דבר אפילו חיידקים.

אם מה שאתה מחפש הוא ניקוי מהיר ויעיל ליום יום שלך, האפשרות הטובה ביותר היא להשתמש בחומר לניקוי בד יבש אירוסול. אין צורך לנגב אותו עם מטלית לחה לאחר מכן או לייבש אותו. להלן שיטות נוספות לניקוי הספה בהתאם לחומר.

האם ניתן לנקות ספה בבית?

אנשים רבים חושבים שניתן לנקות את הספה רק בצורה מקצועית, כלומר באמצעות פנייה לחברה מתמחה, אבל זה לא ממש כך. אתה יכול לנקות ביעילות עם מוצרים ופריטים שיש לך בבית.

בנוסף לחסכון בכסף לניקיון מקצועי, תוכלו לעשות זאת בתדירות גבוהה יותר, מה שמבטיח ריהוט נקי יותר. אבל, בשביל זה, אתה צריך לדעת את הדרך הנכונה לניקוי, תוך התחשבות בכמה גורמים, כמו חומר הספה.

למד כיצד לנקות ספת בד עם חומץ
למד כיצד לנקות ספת בד עם חומץ.

שימוש במוצרים שאינם תואמים את הבד, למשל, עלול לגרום לכתמים ולנזקים. אז, קודם כל, הקפידו להשתמש בחומרים המתאימים כדי שלא תכאב ראש לאחר מכן.

קרא תמיד את הוראות ניקוי הספות לפני יישום כל מוצר או שיטה. הם בדרך כלל על תווית מבפנים או מתחת. אם אינך מוצא אותו, פנה ליצרן ובקש הנחיות. זה חשוב כדי שלא יהיו בעיות עם הנייד שלך.

אתה תצטרך את זה:

 • מרסס
 • חומץ לבן
 • חומר ניקוי ניטרלי
 • סודיום ביקרבונט
 • כוהל
 • מרכך

למד כיצד לנקות ספת בד עם חומץ

להלן שלושה שלבים לניקוי הספה שלך בצורה מעשית ויעילה באמצעות חומץ. אם אין לך את זה, אין בעיה יש כמה אפשרויות לנקות ספת בד.

 1. מערבבים מים וחומץ

  לניקוי ספת בד, ערבבו 1 ליטר מים חמימים ו-250 מ"ל חומץ לבן.

 2. נגב מטלית לחה

  טובלים מטלית נקייה בתערובת זו, סוחטים אותה היטב ומנגבים אותה על פני כל פני הספה.

 3. תן לזה להתייבש

  הניחו לספת הבד להתייבש במקום אוורירי.

ראה כיצד ניקוי ספת זמש קל

לזמש יש מגע קטיפתי יותר, אבל יש דרכים ספציפיות לנקות את הספה כדי להפוך את הספה למבריקה יותר ולשמור על מראה הסאטן שלה. אה! אם אינך יודע כיצד להסיר כתם ספת זמש, תוכל גם לעקוב אחר זה צעד אחר צעד.

 1. מערבבים מים וחומר ניקוי

  באגן, הוסף 8 טיפות של חומר ניקוי ניטרלי ל-250 מ"ל מים חמימים. מערבבים עד להקצפה.

 2. שפשפו את הכתמים

  טבלו מברשת בעלת זיפים רכים בתמיסה ושפשפו את הכתמים על ספת הזמש. בצע תנועות חלקות ומעגליות.

 3. יבש את הספה

  לבסוף, העבירו מטלית לחה סחוטה היטב כדי להסיר עודפי חומר ניקוי. יבש עם מטלית נקייה ויבשה.

איך להכין תערובת לניקוי ספות

ראה אילו מרכיבים אתה צריך כדי להכין תערובת כדי לנקות את הספה מריחות רעים:

 1. הפרידו את המרכיבים

  1 ליטר מים, 250 מ"ל אלכוהול, 1 כף סודה לשתייה, 500 מ"ל חומץ וכף 1 של מרכך כביסה.

 2. מערבבים הכל בבקבוק ספריי

  הוסף את כל החומרים לבקבוק ריסוס נקי באמצעות משפך.

 3. למרוח על הספה

  רססו את התמיסה הביתית במרחק של לפחות 40 ס"מ מהספה. אתה לא רוצה ללבוש אותו קרוב מדי כדי לא להפוך את הבד לח יתר על המידה. יש למרוח במשורה ולהניח לייבוש.

טיפ זה אידיאלי להסרת הריח הרע מהרהיטים עקב הצטברות לכלוך, לחות ואפילו זיעה. אם אתם מחפשים איך להסיר את ריח הפיפי מהספה, אנו ממליצים להשתמש בחומץ כדי להפוך את הספה להסריח שוב.

איך מנקים ספה עם סודה לשתייה ומרכך כביסה

 1. לאבק

  בעזרת השואב, נקו היטב את ריפוד הספה או הכורסה שלכם. חשוב מאוד לנקות את הרהיט באופן תדיר כדי למנוע הצטברות לכלוך, במיוחד על רהיטים הדורשים ניקוי יבש או לפני מריחת חומר ניקוי כלשהו.

 2. מכינים את התערובת

  לבקבוק התרסיס מוסיפים מים, אלכוהול, סודה לשתייה, חומץ ומרכך כביסה. מערבבים היטב עד לקבלת מרקם חלק.

 3. ריסוס על הריפוד

  עם בקבוק התרסיס במרחק של כ-50 ס"מ מהספה, הכורסה או הכיסא, רססו חלק מהתערובת על הריפוד.

 4. לשפשף ולייבש

  בעזרת מטלית המיקרופייבר היבשה, שפשפו קלות את הריפוד שבו רוססה התערובת לייבוש יסודי.

גלה כיצד להוריד רפש מהספה מבלי להתקלקל

 1. הסר עודפי רפש מהספה

  אם חתיכת סליים גדולה דבוקה לספת הבד, קחו מרית ונסו לגרד את העודפים. אם הוא רך מדי, העבירו עליו קוביית קרח עד שהיא מתקשה. אז אתה אפילו יכול למשוך את הרפש עם האצבעות.

 2. הכינו תערובת של מים וסבון

  כדי להסיר את כתם הרפש, פשוט דלל מעט סבון כביסה נוזלי במים חמים.

 3. שפשפו את הכתם עם מברשת

  בעזרת מברשת, שפשפו בעדינות את כתם הרפש. אל תשתמש יותר מדי בכוח או בתנועות ארוכות. כך לא מסתכנים בהרס הריפוד או בהפצת רפש.

 4. שטפו את הכתם

  כעת, לאחר שהסרתם את הרפש מהספה, נגבו אותו עם מטלית לחה עם מים חמים ונגבו את הסבון העודף. מניחים להתייבש במקום אוורירי.

אם יש לכם ילדים בבית, בהחלט נאלצתם לקלף רפש מהספה, מהבגדים, מהרהיטים ומהקיר. למרות שזה כיף, העבודה הנוספת בזמן הניקיון משתלמת. ואל דאגה: שיטת ההסרה הזו יעילה מאוד!

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

עצות זהב

הקפידו תמיד על הוראות הכביסה על התווית. התוויות על רהיטים מרופדים וכיסויי כריות, כמו גם תוויות לבוש, כוללות הוראות כביסה המעידות על הדרך הטובה ביותר לחטא אותן. בדרך כלל לתוויות על ספות וכורסאות יש אות בעלת המשמעות הבאה:

 • O: בד ריפוד ניתן לכבס במים

 • W: יש לנקות ריפוד רק עם מטלית לחה ומוצרים ספציפיים

 • ש: הספה חייבת להיות ניקוי יבש

 • ו: ניקוי ריפודים צריך להיעשות רק על ידי אנשי מקצוע

שטפו כיסויים נשלפים אם לספות, הכורסאות והכסאות שלכם יש כיסויי בד נשלפים, הניקוי הוא די פשוט. פשוט הוציאו אותם ושטפו אותם במכונה או יבשו, בהתאם להוראות הכביסה על התווית.

אם אינכם יכולים להסיר את הכיסויים, תצטרכו לבצע ניקוי ריפודים וטיפול בכתמים במקום. זכור תמיד לקרוא את הוראות היצרן ולבדוק כל מוצר על שטח קטן של הרהיט לפני היישום.

טפלו בכתמים אם בגדים הם כאלה, הריפוד אינו שונה: ככל שתקדימו לטפל בכתמים, כך יהיה קל יותר להסיר אותם. כתמים טריים הם תמיד הרבה יותר קל להסיר. לכן, כאשר מופיעים כתמים על פני הריפוד שלך, נסה לנקות אותם מיד.

אין בעיה יש כמה אפשרויות לנקות ספת בד
אם אין לך את זה, אין בעיה יש כמה אפשרויות לנקות ספת בד.

הסרת אבק עם או בלי כיסוי נשלף, מומלץ לשאוב את הספה, הכורסאות והכסאות פעם בשבוע, כדי למנוע מהאבק להיצמד לסיבי הבד ולקצף בריפוד.

רואים איך ניקוי ספות זו לא חיה בעלת שבעה ראשים? זכרו שאם הרהיטים מלוכלכים מאוד, מנקה מקצועי הוא האפשרות הטובה ביותר – שכן יש להם מכונות ומוצרים ספציפיים לניקוי יבש עמוק יותר של הספה.

לאחר מכן, פשוט השתמשו בטיפים שלמדתם מגוגל כיצד לכבס ספת עור, קטיפה ובדים אחרים, כדי לשמור על ניקיון וריח הרבה יותר זמן!

שאלות נפוצות על איך לנקות ספה

למה להשתמש בחומץ לניקוי ספת זמש?

לא בטוחים איך לנקות ספת זמש? הימר על חומץ: הוא מסיר ריחות, כתמים ומנקה לעומק את החומר הפנימי של ספות ובדים! פשוט מערבבים 250 מ"ל מים ו-750 מ"ל חומץ בבקבוק ספריי. מרחו את התמיסה על הספה ושפשפו עם מטלית פלנל. לבסוף, שטפו את הספה במים חמימים וייבשו אותה במטלית יבשה. שיטה זו עובדת גם אם אינכם יודעים כיצד לנקות ספת קטיפה.

מהי השיטה הטובה ביותר לניקוי ספת עור?

כדי להבין איך מנקים ספת עור, יש לזכור הידרציה: היא משמשת כהגנה מבד ומונעת ניקוי כבד על החומר. כדאי (מאוד) להשקיע בקרם לחות לספות עור, שכן כך אתם שומרים על לחות בריפוד וניתן לנקות אותו רק עם מטלית לחה עם מים וחומר ניקוי ניטרלי.

מתי צריך ניקוי יבש של הספה?

לא בטוחים מהו סוג הכביסה הטוב ביותר וכיצד לנקות ספה יבשה? השתמשו בטכניקה ביתית: מורחים סודה לשתייה על הספה, הניחו לה לפעול במשך 30 דקות והשתמשו בשואב אבק. חלופה לסודה לשתייה היא להשתמש בחומר ניקוי יבש ספציפי.