מה עליך לנקות באופן קבוע כדי לסייע במניעת התפשטות וירוסים

זו כנראה הדרך החשובה ביותר למנוע התפשטות וירוסים והעצה הטובה ביותר להגנה על עצמך
זו כנראה הדרך החשובה ביותר למנוע התפשטות וירוסים והעצה הטובה ביותר להגנה על עצמך.

העצות הטובות ביותר לשמור על הבית שלך נקי מווירוסים

הגנה על עצמך ועל משפחתך מפני נגיף הקורונה היא בראש סדר העדיפויות שלך היום, לא? שיתפנו כאן את עצות הניקיון הטובות ביותר שיעזרו לכם לזהות מה צריך לנקות באופן קבוע כדי לנצח בקרב זה ביחד.

כיצד נוכל לעצור את התפשטות הווירוסים?

החדשות הטובות הן שתרסיסי חיטוי או מגבונים לחים יכולים להרוג את רוב החיידקים על ידי מניעת התפשטות נגיפים. זוהי המניעה הטובה ביותר נגד COVID-19. מכיוון שנגיף הקורונה יכול להיות מועבר על ידי אדם נגוע המשתעל או מתעטש, או אפילו על ידי מגע של אותו אדם עם משטחים משותפים כגון מסילות מדרגות, ספסלים או תחנות אוטובוס, רכבות תחתיות, רכבות נוסעים, בין היתר שאנו חולקים, עלינו לזכור הדברים שאנו משחקים בחיי היומיום שלנו. כמה טיפים חיוניים:

 • נסו להימנע מלגרד את העיניים, האף או לשים את היד על הפה;

 • במידת האפשר, נקה משטחים לפני השימוש בהם;

 • קח איתך מגבונים לתינוקות והשתמש בהם על ידיות דלתות, מעקות, רצועות בטיחות ומשענות באוטובוסים, רכבות נוסעים ודלתות רכבים;

 • במקומות צפופים, ללבוש כפפות מגן, מטפחות או מפיות נייר חד פעמיות;

 • שטפו ידיים באופן קבוע לאחר טיפול בכל דבר או נגיעה במשטחים.

העצות הטובות ביותר למניעה:

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?
 • רחץ את ידיך. זו כנראה הדרך החשובה ביותר למנוע התפשטות וירוסים והעצה הטובה ביותר להגנה על עצמך.

 • נקה היטב משטחים משותפים באמצעות חומר חיטוי לכל מטרה או חיטוי מבוסס אקונומיקה;

 • נקו את הטלפון בקביעות באמצעות מגבונים מחטאים או ריסוס עם חומר חיטוי וניגוב עם מטלית יבשה;

 • שטפו תמיד מגבות ובגדים שבהם אתם משתמשים לעבודה במים חמים.

אילו פריטים עלי לנקות באופן קבוע?

תמצא עצות טובות כיצד לנקות משטחים מוירוסים;
תמצא עצות טובות כיצד לנקות משטחים מוירוסים;.

אנחנו עדיין לא בטוחים כמה זמן נגיף הקורונה שורד על משטחים קשים ולא נקבוביים כמו פלסטיק ופלדת אל חלד. על פי ארגון הבריאות העולמי של ארגון הבריאות העולמי, הוא כנראה מתנהג כמו וירוסים דומים אחרים, חיים במשך כמה שעות או מספר ימים.

חשוב לזכור עם אילו משטחים ופריטים אנו באים במגע הכי הרבה על מנת להכפיל את הטיפול שלנו. רק כך נוכל לעשות שינוי במאבק בהתפשטות הנגיפים:

 1. פלאפון, ארנק, מפתחות. אלו החפצים שאנו מטפלים בהם מדי יום, במיוחד הטלפון הסלולרי, בו אנו מכניסים מגע עם הפנים שלנו (משרד הבריאות הכין תגי בריאות שיכולים לעזור);

 2. ידיות, מעקות וידיות נמצאים בכל מקום: על שערים, לוקרים, תחבורה ציבורית, מעליות, מעברי חצייה, מדרגות, מדרגות נעות (כאשר נוגעים באחד מהמשטחים הללו, הקפידו לשטוף את הידיים כראוי);

 3. משטחי עבודה וספסלים. תמצא עצות טובות כיצד לנקות משטחים מוירוסים;

 4. בגדי עבודה. מדי בית ספר, מדי עבודה, בגדים שאנו לובשים כדי לצאת לחנות, ללכת לקניון או למרכז העיר: כל דבר שעלול לבוא במגע גדול יותר עם אנשים אחרים מהווה סיכון גדול יותר לבריאותך ולבריאות המשפחה שלך.

 5. מגבות ידיים נמצאות בשימוש קבוע על ידי ידיים ואנשים שונים. זה אומר שהם הבית המושלם עבור כל משפחה של חיידקים או וירוסים. כאן אנו לומדים כיצד לכבס בגדים ומגבות כך שיעברו חיטוי כראוי;

 6. נעלי ספורט או נעליים אנחנו הולכים ברחוב. עוד טיפ מצוין הוא להסיר את הנעליים בכל פעם שתגיעו מהרחוב. אם תרגלו ללכת בתוך הבית שלכם עם אותו זוג נעלי בית, נעלי ספורט נוחות או נעליים שמעולם לא ננעלו בחוץ, הבית שלכם יהיה נקי מהלכלוך שאתם באים איתו במגע כשאתם הולכים ברחוב. זוהי אחת הדרכים היעילות ביותר להיפטר מהנגיף.

המידע במאמר זה מדויק בזמן הפרסום. עם זאת, ככל שהמצב סביב COVID-19 ממשיך להתפתח, יתכן כי אוריינטציה מסוימת השתנתה מאז הפרסום. בעוד שגוגל מנסה לשמור על התוכן שלנו עדכני ככל האפשר, אנו מעודדים את הקוראים להישאר מעודכנים בחדשות והמלצות דרך משרד הבריאות ואתר האינטרנט של ארגון הבריאות העולמי.

מאמרים בנושאים דומים
 1. טיפול בשעווה למשטחים
 2. הסרת כתמים מאריחים קלה
 3. ניקוי רצפות אבן: כך עושים זאת
 4. אבן פולנית ונקייה
 5. ויניל נקי
 6. הסרת קיא מהשטיח: הנה איך