אבן פולנית ונקייה

שיש או סוגי אבן אחרים
לפני שאתם מנקים בבית אבנים טבעיות ומטפלים במשטחים העשויים מגרניט, שיש או סוגי אבן אחרים, בררו אילו חומרי ניקוי מתאימים לסוג האבן שלכם.

בין אם שיש, גרניט או צפחה: ניקוי אבן טבעית אינו קשה אם אתה יודע ממה להיזהר. קרא את הטיפים שלנו כאן.

רצפות אבן ומשטחי מטבח אלגנטיים ויפים, אך יש לשמור עליהם תמיד נקיים ומסודרים. על מנת להגן על המשטחים מפני כתמים ולכלוך, חשוב להכיר את השיטות והאמצעים הנכונים לניקוי אבן טבעית.

מאמר זה ייתן לך טיפים כיצד ללטש ולנקות אבנים, ויעזור לך לשמור על הבית שלך נקי. לפני שתתחיל, זכור תמיד לעקוב אחר הוראות היישום על תווית המוצר של חומר הניקוי בו אתה משתמש וללבוש כפפות כדי להגן על הידיים שלך.

לפני שאתם מנקים בבית אבנים טבעיות ומטפלים במשטחים העשויים מגרניט, שיש או סוגי אבן אחרים, בררו אילו חומרי ניקוי מתאימים לסוג האבן שלכם. כי חומר ניקוי לא מתאים יכול לתקוף או לקהות את האבן הטבעית הרגישה.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

מה כדאי לקחת בחשבון בעת טיפול באבנים טבעיות

לעולם אל תשתמש במוצרים המכילים חומצה או אקונומיקה לניקוי אבן טבעית, מכיוון שהדבר עלול לקהות את האבן. כמו כן, הימנע מאלכוהול, שעלול להכתים את הרצפה או משטח העבודה שלך.

כמו כן, הימנעו מחומרי חיטוי, העלולים לפתוח את "הנקבוביות" של האבן, ולאפשר לה לספוג לחות וליצור כתמים.

בעת ליטוש אבנים אין להשתמש במוצרי טיפוח המכילים סיליקון או ווקס, שכן אלו עלולים להשאיר שכבה קשה להסרה. אל תשתמש בחומרים קשים ושוחקים כגון ניקוי חלב כדי להסיר לכלוך מכיוון שהם עלולים לשרוט את האבן.

אבן טבעית פולנית ונקייה

אבן טבעית פולנית ונקייה
אבן טבעית פולנית ונקייה.

השיטות השונות לניקוי אבן טבעית תלויות בסוג המשטח, אך תמיד מתחילים באותו שלב ראשון: הסר לכלוך גס. טאטא את האבק והפירורים על הרצפה בעזרת מטאטא בעל זיפים רכים. השתמש במטלית רכה ויבשה על משטחי עבודה. רק אז אתה יכול להתחיל את הטיפול בפועל באבן טבעית כדי לגרום לרצפות ולמשטחי העבודה שלך לזרוח.

ישנם מספר מוצרי ניקוי מאבן טבעית שיכולים לעזור להסיר שומנים וכתמים. ודאו שאתם קונים מוצר שמתאים בדיוק לסוג האבן שאתם מנסים לנקות.

רצפות ומשטחי שיש דורשים תשומת לב רבה. כי השיש הוא נקבובי ובעל יכולת ספיגה גבוהה. לכן אין לטפל בו במוצרים מרוכזים, קורוזיביים או שומניים מדי. קנה מוצר מתאים מחנות מתמחה או חנות לחומרי בניין או, אם אתה מעדיף תרופה ביתית, ערבב 20 מ"ל של חומר ניקוי קוקוס עם 5 ליטר מים. טובלים מטלית נקייה בתמיסה ומשפשפים בה את פני השטח. לאחר מכן נגב אותו במטלית נקייה ולחה וייבש את המשטח ביסודיות.

לוחות צפחה אינם נקבוביים כמו שיש, אבל הם גם לא יכולים לסבול מוצרים מרוכזים מאוד. מספיק לנקות את המשטחים במים ובחומר ניקוי עדין. אם אתה רוצה לגרום לצפחה לזרוח, הוסף שלוש כפות חומץ.

יש לנקות אבן טבעית באופן קבוע, באופן אידיאלי פעם בשבוע, על מנת להסיר לכלוך שעלול לשרוט ולהעניק לאבן ברק חדש. אם תעקבו אחר העצות שלמעלה, הרצפות והמשטחים שלכם במטבח ייראו מסודרים וחדשים לאורך זמן.