תוכנית שלב אחר שלב לניקוי אריחים

הפוך את ניקוי הרצפה לקל ומהנה יותר עם תוכנית שלב אחר שלב פשוטה והטיפים שלנו לתחזוקת אריחים כללית
הפוך את ניקוי הרצפה לקל ומהנה יותר עם תוכנית שלב אחר שלב פשוטה והטיפים שלנו לתחזוקת אריחים כללית.

הפוך את ניקוי הרצפה לקל ומהנה יותר עם תוכנית שלב אחר שלב פשוטה והטיפים שלנו לתחזוקת אריחים כללית. גלה כאן!

רצפת אריחים יפה ומבריקה יכולה לגרום לכל הבית לזרוח, בעוד שרצפה מלאה בצעדים מלוכלכים, כתמים ולכלוך שנכנס פנימה עלולה לגרום למטרד רב. במשק בית עמוס, הרצפה זקוקה לניקוי שבועי, אם לא יומי. על ידי עבודה מבנית, אתה חוסך זמן ומונע מהרצפה שלך להתלכלך שוב.

במשק בית צפוף, לנגב את הרצפה יכול להרגיש כמו משימה חסרת תודה. נקיטת גישה אסטרטגית הופכת את זה לעבודה קלה יותר שלא תצטרך לחזור עליה כל כך הרבה פעמים

לנגב רצפה בשמונה שלבים

גם מגב המגב המסורתי וגם מגב ההתזה מתאימים לניגוב רצפת אריחים
גם מגב המגב המסורתי וגם מגב ההתזה מתאימים לניגוב רצפת אריחים.

ניקוי אריחי ריצוף הוא חתיכת עוגה, אבל ביצוע תוכנית שלב אחר שלב עושה את זה קצת יותר קל להתחיל את העבודה. אתה גם לא צריך לדאוג להחמצת שלבים חשובים:

 1. הסר רהיטים, קופסאות ומכשולים אחרים להישג יד טוב יותר בזמן הניקוי. חדר ריק הוא הרבה יותר קל - ועדיף - לניקוי מאשר חדר שבו אתה צריך לנגב כל מיני דברים. נגב את הדברים היטב עם מטלית רטובה כדי למנוע ממך לקבל אבק חדש לאחר הניקוי.

 2. לפני שתוכל לנגב, יש להסיר מהרצפה את כל הלכלוך הרופף, כגון אבק, חול ופירורים. לכן, תמיד יש לטאטא או לשאוב את הרצפה היטב לפני שמתחילים לעבוד עם מגב.

 3. תכין קצת סבון. בחרו מוצר שמתאים גם למרצפות וגם מריח נעים ורענן, כמו מנקה לכל מטרה של אנדי. מערבבים את חומר הניקוי עם מים חמימים לפי הוראות השימוש, ובדוק תחילה את המוצר על משטח קטן. במילוי דלי שני במי שטיפה חמימים - בהם שוטפים את המגב כל פעם - מי הסבון ישחירו פחות מהר ותצטרכו להחליף אותם בתדירות נמוכה יותר.

 4. עבודה אסטרטגית. התחל תמיד בפינה ואז פנה חזרה לדלת. הקפידו לכסות את כל הרצפה מבלי לעבור על אזורים שכבר נגבו.

 5. הרצפה מלוכלכת מאוד? תחילה התמקד בכתמים הבולטים על ידי קרצוף בנפרד במי סבון נקיים. לאחר שהסרת את כל הכתמים העקשניים, נגב את הרצפה כולה בתנועות של שמונה כדי לנקות את כל אריחי הרצפה.

 6. תן לרצפה להתייבש. לאפשר לרצפה להתייבש כראוי הוא חלק חשוב. חומר הניקוי חייב לספוג והליכה על רצפה רטובה תיצור מיד כתמים חדשים. ודאו שלא תצטרכו להיות בחדר לאחר הניקוי - והרחיקו ילדים או חיות מחמד.

 7. נקו היטב את המגב. לאחר סיום העבודה, מפתה פשוט להחזיר את המגב לארון. עם זאת, חשוב מאוד שתשטפו היטב את המגב במים ובסבון כלים כדי למנוע מחיידקים להיכנס פנימה ולמגב להסריח. האם המגב שלך מתאים למכונת הכביסה? ואז לזרוק אותו לכביסה של 60 מעלות.

 8. הניחו למגב להתייבש היטב. לאחר שניקית את המגב, הניחו לו להתייבש היטב לפני שתאחסנו אותו בחזרה בארון או במרתף; אזורים עם אוורור מועט בדרך כלל.

עצות כלליות

 • מחליפים את המים בין לבין. אין טעם לנגב את הרצפה במים מלוכלכים, אז החליפו את מי הסבון ברגע שתבחינו שהמים מלוכלכים.

 • השתמש במגב טוב. גם מגב המגב המסורתי וגם מגב ההתזה מתאימים לניגוב רצפת אריחים. גלה איזו מערכת מתאימה לך ביותר.

 • ניקוי אינטנסיבי. בנוסף לניקוי שבועי, ניקוי חודשי ואינטנסיבי יגן על שכבת ההגנה על רצפת אריחים. השתמש בחומר ניקוי מיוחד ואינטנסיבי לשם כך.

 • אין לנגב רטוב מדי. אם תנגבו רטוב מדי, ייקח יותר זמן עד שהרצפה תתייבש כמו שצריך, מה שעלול לגרום לרצפה להריח.

 • ניקוי רצפת אריחים. החיבורים בין האריחים עלולים להתלכלך למדי ולא תמיד נקיים לאחר מגב. תנו למפרקים ניקוי טוב על ידי מריחת משחה של סודה לשתייה ומים, הניחו לו לשבת זמן מה ואז שפשפו עם מברשת שיניים.

 • פתח חלון. פתיחת חלון לפני ניקוי יעזור לרצפה להתייבש הרבה יותר מהר.

 • הסרת שומנים של אריחים. האם יש שכבה שומנית על רצפת האריחים שלך? זה יכול לנבוע מחומרי הניקוי איתם מנגבים ולכן תצטרכו להסיר את הרצפה מדי פעם עם מסיר שומנים.

רצפה מלוכלכת עלולה להוביל לגירוי רב. הקל על עצמך על ידי הפיכת תוכנית שלב אחר שלב זו לחלק קבוע משגרת הניקיון שלך.