כיצד לנקות אלומיניום

ולכן הוא ממיס את פני האלומיניום ומכהה אותו
חומר הניקוי למדיח הכלים הוא בסיסי, ולכן הוא ממיס את פני האלומיניום ומכהה אותו.

ניקוי האלומיניום שלך דורש לרוב מעט מאמץ, אך בעזרת העצות שלנו למטה תוכל להקל על המשימה ולחסוך זמן.

ניקוי אלומיניום

אלומיניום הוא חומר מוכח ואסיר תודה במטבח על המוליכות התרמית שלו. כחומר, הוא הופך נפוץ יותר גם במקומות אחרים בבית, במיוחד בדלתות ומסגרות חלונות. כחומר קל משקל ועמיד, הוא בדרך כלל קל לתחזוקה, והחיסרון היחיד הוא הנטייה שלו להתכהות עם הזמן.

נקו תמיד את האלומיניום ביסודיות לפני ההברקה שלו. זה ייתן לך גימור חלק.

אלומיניום במטבח

אלומיניום הוא חומר קל ועמיד המוליך חום באופן שווה. טבעי אפוא שהחומר בעל התכונות הללו ישמש לייצור כלי בישול ובמיוחד סירים ומחבתות. נראה שהסיכון הגדול ביותר בשימוש יומיומי בכלי מטבח מאלומיניום הוא שאסור להכניסם למדיח הכלים. חומר הניקוי למדיח הכלים הוא בסיסי, ולכן הוא ממיס את פני האלומיניום ומכהה אותו. לכן, אין להכניס חלקי אלומיניום אחרים למדיח הכלים. בדוק תמיד את הוראות הכביסה עבור כלי בישול אלומיניום חדשים, הם עשויים להשתנות מיצרן ליצרן.

לחלק מהדוודי פלדה עשויים להיות גם בסיס אלומיניום חלקי, שחלקם עשויים להיות גלויים. ניתן לשטוף את אלו במדיח כלים לפי הצורך, אך יש להקפיד על משטח האלומיניום ולדלג עליו אם יש סימני נזק. דודי אלומיניום אינם מומלצים לשימוש עם כיריים קרמיות, מכיוון שהם עלולים להשאיר סימנים שקשה להסיר על משטח הכיריים.

נקו תמיד את האלומיניום ביסודיות לפני ההברקה שלו
נקו תמיד את האלומיניום ביסודיות לפני ההברקה שלו.

דוד אלומיניום עשוי לחזור לתחתית ברגישות רבה יותר מדוד על בסיס עבה יותר, אך ניקוי אלומיניום בבית עדיין אפשרי לחלוטין. תחילה נסו להשרות את הסיר במים רותחים למשך כ-20 דקות ולאחר מכן הסר את האזור השרוף. אם זה לא מספיק כמדד, כסו את האזור השרוף במים, בין אם זה בתחתית או בצד, והוסיפו כמה כפות של חומר ניקוי כלים או חומר כביסה.. מניחים למים לרתוח במהירות ומצננים כ-15-20 דקות. לאחר מכן יש להסיר את הלכלוך בקלות, אך ניתן גם לחזור על הטיפול במידת הצורך. אל תגרד את החלק התחתון עם קצה חד כדי למנוע שריטה. לדוגמה, העדיפו להשתמש בכף עץ. לאחר ניקוי הדוד יש לשטוף אותו היטב לפני השימוש הבא. עם זאת, כדי לא לעשות זאת לאחר כל שימוש, רצוי לנסות להימנע משימוש בדוד אלומיניום בכל הטמפרטורות הגבוהות ביותר למשך זמן רב.

הכהה של האלומיניום נובעת מחמצון, ולכן ליטוש אלומיניום מתבצע בצורה הטובה ביותר עם ליטושים ייעודיים המשפשפים את המשטח המחומצן. אפשרות נוספת היא לשפשף בנייר זכוכית עדין מאוד עד שהאלומיניום שוב מבריק. באופן כללי, ליטוש אלומיניום גוזל זמן רב, אך התוצאה הסופית שווה את זה.

מסגרות דלתות וחלונות מאלומיניום

יש לנקות מסגרות מאלומיניום פעם בשנה, למשל באביב כשמזג האוויר מתחמם. שטפו תחילה לכלוך ואבק רופפים במים או במטלית רטובה. לאחר מכן, נגב את המסגרות עם חומר שוחק המתאים לאלומיניום, כגון Cif, או חומר ניקוי מדולל במים. פעל תמיד לפי הוראות המוצר. נגב עם מטלית לחה מלמטה למעלה, כך שכוח הכבידה לא יוכל למשוך מים מלוכלכים לאזורים שכבר נוקו. במידת הצורך יש לשטוף במים ולייבש במטלית יבשה. זה נותן לאלומיניום ברק יפה.

אם תרצו להבריק את מסגרות האלומיניום בנפרד, השתמשו בצמר פלדה עדין ובהרבה מים.

  • השתמש במיכלי אלומיניום רק על משטחים מתאימים.
  • שטפו תמיד כלים מאלומיניום ביד, לעולם לא במכונת הכביסה.
  • להשרות כדי להסיר אזורים שרופים.