לא כל הקומות זהות. אפילו בין הקטגוריות העיקריות של הציפויים שלהם - עץ, אבן, קרמיקה - יש הרבה אפשרויות שונות. עץ מייפל אינו כמו עץ אורן; שיש - על גרניט; אריחים זמינים עם או בלי זיגוג.

שיטות אוניברסליות

עם זאת, כל הרצפות בלויות ומלוכלכות, אז אנחנו יכולים לדבר על כמה שיטות אוניברסליות לניקוין. התמקד ב"פירמידה", וכאשר אתה ממצה את אפשרויותיה, עיין בהמלצות הפרטניות בטקסט.

צריך לעלות על ארבע כדי לנקות את רצפת העץ. ואל תשטוף אותו לחלוטין במים - טפל בשטחים קטנים בתורו. באופן כללי, תתכוננו להיות סינדרלה.

אז אנחנו יכולים לדבר על כמה שיטות אוניברסליות לניקוין
עם זאת, כל הרצפות בלויות ומלוכלכות, אז אנחנו יכולים לדבר על כמה שיטות אוניברסליות לניקוין.

השתמש ב-Glorix והרצפות שלך תמיד יבריקו מבלי להשקיע יותר מדי מאמץ. עבור כל אחד מהמשטחים למטה, תוכל למצוא את Glorix שלך, אתה רק צריך לקרוא בעיון את הוראות השימוש על התווית.

מטלית יבשה רכה

הרטיבו מטלית רכה או ספוג בתמיסה, סחטו ונגבו את הרצפה. לאחר מכן - עם מטלית יבשה רכה.

יש לטפל ברצפות עץ בזהירות - לא רק משיקולים אסתטיים, אלא גם על מנת לשייף אותם לעיתים רחוקות. זוהי השקעה ניכרת של זמן, מאמץ, או, אם אתה שוכר מישהו, כסף. זה לכלוך. בנוסף, אמרי מסיר לא רק לכלוך וציפויים ישנים, אלא גם שכבת עץ. על ידי עבודה על הרצפה איתה, אתה מנגב בהדרגה את החורים בה.

על ידי קביעת סוג כיסוי רצפת העץ, אתה יכול לבחור את הדרך הטובה ביותר לטפל בו. אם הרצפה הונחה או רענון אחרון לפני אמצע שנות ה-60, ככל הנראה מדובר בלכה או שלאק. ציפויים אלו נשארים על העץ ולרוב עוברים בשעווה. לפני יישום חדש, יש להסיר ציפוי כזה מכל הרצפה על ידי גרידה. מאוחר יותר, נעשה שימוש בפוליאוריתן. הוא ספוג את העץ ואינו מצריך שעווה. ניתן לחדש ציפוי זה רק באזורים בלויים.

במקום לא בולט, גרד את רצפת העץ שלך עם קצה של מטבע. אם הציפוי יורד עם "פתיתים", ככל הנראה מדובר בלכה או שלאק. אם שום דבר לא יורד, כנראה שהגימור הוא פוליאוריטן.

כדי לבדוק שעווה, טפטפו מים על הרצפה. המתן 10 דקות וראה אם יש נקודת אור מתחת. זה אומר שהרצפה עברה שעווה. אם שום דבר לא השתנה, אין שעווה.

מטלית רכה יבשה מחוברת

במקרה של ציפוי לכה או שלאק, שעווה נוזלית עובדת היטב עם ממס. הוא מסיר לכלוך עם החלק העיקרי של השעווה הישנה (מונע הצטברות שעווה) ומשאיר שכבה דקה של שעווה חדשה. ניתן ליישם את המוצר הזה עם מטלית רכה יבשה המחוברת למאפליקטור בעל ידית ארוכה, אך עדיף לרדת על ארבע. אתה יכול גם לעבוד עם פוליש חשמלי, ולעתים קרובות מחליף את החיבורים. בכל מקרה, לאחר מכן אתה צריך להבריק את הרצפה עם מטלית נקייה. לעולם אל תשתמש בלכה ליטוש עצמי הנישאת במים על רצפות עץ.

במקרה של ציפוי פוליאוריטן יש לשפשף את הרצפה עד שהיא מבריקה בעזרת מטלית ומעט שמן רהיטים (ללא שעווה - יש לבדוק את התווית על האריזה). השתמש בו במשורה, אחרת הוא ימשוך אבק, והרצפה תהפוך לגלגלת.

בניקוי רצפת אבן יש להשתמש בשיטה המיושנת: מפזרים עליה נסורת לחה, משפשפים במברשת נוקשה ומסירים בעזרת מטאטא ומחבת. לבסוף, שואב אבק.

יש לטפל ברצפות עץ בזהירות - לא רק משיקולים אסתטיים
יש לטפל ברצפות עץ בזהירות - לא רק משיקולים אסתטיים, אלא גם על מנת לשייף אותם לעיתים רחוקות.

רצפות אבן רבות, במיוחד רצפות שיש, דורשות חומר ניקוי נטולי pH (שאלו את החברה שמוכרת ומתקינה את הרצפה). מים עם נוזל כלים רך מדולל בתוכם גם עובדים היטב. אם נדרש גימור קשיח יותר, בקשו מחברת הריצוף המלצה. אתה יכול גם לבקש עזרה מאיש מקצוע.

רצפת אריחי קרמיקה

כדי לנקות רצפת אריחי קרמיקה, לעתים קרובות מספיק לעבור עליה בזריזות עם מגב רטוב. הקרמיקה עצמה כמעט לא מתלכלכת; הבעיה היא הלכלוך בחיבורים בין האריחים.

מרחו את התרכובות הללו עם מגב או ספוגית חשמלית. לאחר מכן שטפו את הרצפה במים נקיים ומגב. גם חומר ניקוי ממותג כמו Glorix עובד היטב.

כאשר מנקים רצפות למינציה (למינציה), זכרו שכמו עץ, הם לא אוהבים להציף אותם במים (אגב, רצפה כזו מורכבת מלוחות המחוברים ללשון-חריץ, לרוב מחקה עץ). אין להשתמש בממיסים, בחומרי שוחקים, בחומרי ניקוי לכל מטרה, בלק או בשעווה. אלו המגבלות היחידות.

תרופה יעילה באותה מידה

חלק מהיצרנים של רצפות אלו ממליצים על חומרי ניקוי עם שם המותג שלהם, שהם בדרך כלל לא זולים. לעתים קרובות, תרופה זולה יותר ויעילה באותה מידה היא Glorix.

אם רצפת הלמינציה שלך שרוטה, נסה להחזיר אותה לצורתה המתאימה עם חומר איטום חדש לגמרי בצבע מתאים. אם הנזק חמור, עדיף לקרוא לאיש מקצוע שיחליף פלטה אחת או שתיים.