ניקוי שטיחים בבית

ניתן לכבס שטיחים בבית בכל פעם שהוראות השטיח מאפשרות לכבס מים
ניתן לכבס שטיחים בבית בכל פעם שהוראות השטיח מאפשרות לכבס מים.

אפשר לשטוף את השטיחים ללא אגם משלך ומזח שטיחים. עקבו אחר העצות שלנו, וניקוי שטיחים אפשרי גם בבית.

תחזוקת שטיחים שבועית כוללת שאיבת אבק להסרת רוב הפסולת, השיער והלכלוך. הקפידו לשאוב את השטיח משני הצדדים. כמו כן, יש להכניס שטיחים באופן קבוע במידת האפשר. עם זאת, מדי פעם יש צורך לשטוף את השטיחים, שכן לכלוך מצטבר בסיבים שלהם למרות תחזוקה שוטפת.

ניתן לכבס שטיחים בבית בכל פעם שהוראות השטיח מאפשרות לכבס מים. אז בדוק תחילה את הוראות הכביסה. אם הם מאפשרים רק ניקוי יבש, יש לקחת את השטיח לכביסה לכביסה. אז אם אתם רוצים לשטוף את השטיחים בבית, וודאו שיש לכם שטיפה במים כבר בקניית השטיח.

לעתים קרובות ניתן לנקות שטיחים בבית, אך תמיד בדוק תחילה את הוראות שטיפת השטיחים. חלק מהשטיחים ניתנים לכביסה רק ביובש, ובמקרה זה יש לקחת אותם למכבסה.

שטיפת שטיחים במכונת כביסה

ניתן לכבס שטיחים קטנים יותר במכונת הכביסה אם הוראות הכביסה מאפשרות זאת. כדי להגן על השטיח והמבנה שלו, ניתן לשים את השטיח בתוך ציפית או שקית כביסה גדולה. זה מאפשר לתוף של מכונת הכביסה לבוא פחות במגע עם השטיח ומפחית את הסיכון לנזק. לניקוי שטיחים, השתמשו בחומר ניקוי רגיל המתאים לחומר השטיח, כגון OMO leave -In Detergent. בעת כביסה של שטיחים כהים או מגוונים, הימנעו מחומר ניקוי המכיל אקונומיקה, שכן הדבר עלול לדהות את צבעי השטיח.

כביסה של שטיחים בפינת שטיפת השטיחים

אם הם מאפשרים רק ניקוי יבש
אם הם מאפשרים רק ניקוי יבש, יש לקחת את השטיח לכביסה לכביסה.

אם יש מספיק מקום בבית, ניתן לכבס שטיחים גדולים אפילו יותר בבית. עם זאת, גם התייבשות וגם ייבוש שטיחים יכולים להוות בעיה. נמצא ששטיפת שטיחים על מזחי שטיחים ישירות למים מעמיסה הרבה על דרכי המים, ולכן עיריות וערים רבות הרחיקו את אזורי שטיפת השטיחים מהחוף. גם בבית, על בעל הקרקע למנוע כניסת שפכים לטבע.

בפינת שטיפת השטיח רצוי להשרות תחילה את השטיח בכיור ולאחר מכן מברישים את השטיח נקי עם מברשת שטיח וחומר ניקוי. שטיחים גדולים דורשים בדרך כלל כביסה בכמה חלקים. כאשר השטיח נשטף לחלוטין, שוטפים אותו ומאפשרים לו להתייבש. שימו לב לדוגמא של השטיח הצבעוני ותנו לו לתלות כך שהמים מתנקזים לאורך, למשל לאורך הפסים. כך צבע השטיח אינו מתפשט.

שטיפת השטיח בבית אפשרית גם אם יש לך מכונת שטיפה בלחץ. עם זאת, מכונת שטיפה בלחץ מסירה ביעילות לכלוך עיקש, כפי שהשם מרמז, אז היזהר בעת טיפול בחומרים רגישים יותר. מכונת שטיפה בלחץ עשויה להיות קשוחה מדי עבור חומרים מסוימים, גם כאשר משתמשים בה בלחץ הנמוך ביותר האפשרי.

הסרת כתמים משטיחים

הסרת כתמים משטיחים תלויה בחומר השטיח ובטיב הכתם. בדוק תמיד את הוראות שטיפת השטיח ובדוק תמיד קצה חדש או מסיר כתמים באזור לא בולט. להלן הטיפים שלנו להסרת הכתמים הנפוצים ביותר. מומלץ להתחיל בהסרת כתמי נוזל על ידי לחיצה תחילה על הכתם בנייר מטבח או מגבת כדי להוציא את רוב הנוזלים החוצה. עם זאת, אין לשפשף כדי למנוע מהכתם להתפשט עוד יותר.

כתמים טבעיים כתמים ממקורות טבעיים, כגון פירות יער, חלב או צבעי מוצרים טבעיים, הם על בסיס מים. טפלו בכתם במים על ידי ערבוב כמות קטנה של חומר ניקוי כלים או כביסה במים חמימים.

כתמים על בסיס מים כמעט כל הכתמים מחומרים על בסיס מים - כגון משקאות בועות, דיו עט כדורי, ג'לי - ניתנים לטיפול כמתואר לעיל.

בדוק תמיד את הוראות שטיפת השטיח ובדוק תמיד קצה חדש או מסיר כתמים באזור לא בולט
בדוק תמיד את הוראות שטיפת השטיח ובדוק תמיד קצה חדש או מסיר כתמים באזור לא בולט.

כתמים כבדים על בסיס מים חלק מהכתמים קשים יותר להסרה ועלולים להשאיר סימנים אם מטופלים רק במים וחומרי ניקוי. דוגמאות לכתמים כאלה הם קפה, דם ויין אדום. ניתן להשתמש במסיר כתמים זמין מסחרי עבור כתמים אלו, או לדלל את הכתם במים מינרליים.

כתמי שומן שים על הכתם מטלית ישנה ומגהץ עם מגהץ בחום בינוני על גבי הכתם. החום מסייע בהעברת השומן מהשטיח אל סיבי הסמרטוט, ולאחר מכן ניתן לכבס את הסמרטוט כרגיל במכונת הכביסה.

כתמי שעווה ומסטיקים כתמי שעווה ומסטיקים שונים מטופלים בצורה הפוכה לכתמי שומן. עוטפים חתיכת קרח בבד ולוחצים על הכתם כדי לקרר את הכתם. לאחר מכן ניתן לגרד בעדינות את הכתם מהשטיח בעזרת כפית, למשל. אם השטיח קטן, אפשר לנסות להכניס אותו למקפיא, זה יקפיא את הכתם ויאפשר לו להתנער.

ניקוי ריח של שטיחים ללא כביסה נעשה לרוב עם חלב תינוקות בלבד. מפזרים בעדינות אבקת טלק על השטיח, משאירים למשך הלילה ושואבים בבוקר. תכונות קשירת הריחות של הטלק מבטלות ריחות ומתאימות לטיפול גם בחומרים הרגישים ביותר

  • שואב שטיחים מדי שבוע.
  • הסר כתמים טריים באמצעות מסיר כתמים מיוחד או מסירי כתמים מתאימים אחרים.
  • שטפו שטיחים בבית במכונת הכביסה או במכונת שטיפה בלחץ או באזור כביסה עירוני.