איך לנקות את הרצפה כמו שצריך?

נגב את הרצפה במטלית נקייה ויבשה כדי להסיר עודפי מים שעלולים לעוות חלק מכיסויי הרצפה
כשתסיים לנקות, נגב את הרצפה במטלית נקייה ויבשה כדי להסיר עודפי מים שעלולים לעוות חלק מכיסויי הרצפה.

לא קל לשמור על ניקיון הרצפה שלך! למד כיצד לנקוט כראוי מגב וסמרטוט, לנקות לינוליאום, פרקט, למינציה וסוגים אחרים של ריצוף.

"לשטוף את הרצפה? מה כל כך קשה?! " - אתה אומר. עם זאת, כמו כל עבודות בית, שמירה על רצפה נקייה דורשת מיומנות וידע של כמה כללים פשוטים לטיפול בסוגים שונים של ריצוף.

שטיפה פשוטה במים אינה מספיקה לניקוי איכותי, למניעת התפשטות חיידקים ווירוסים מסוכנים. האפשרות הטובה ביותר לניקוי היא להשתמש בחומר הניקוי האוניברסלי Domestos לימון טרי. הוא מנקה ביעילות חיפויי רצפה שונים, מספק אפקט אנטיבקטריאלי לאורך זמן ומבטל ריחות לא נעימים בבית. מכסה 1 של מוצר מספיק ל-5 ליטר מים - והרצפה שלך שוב נקייה ובטוחה.

קחו את הזמן – ראשית בררו איזו שיטת ניקוי מתאימה לטיפול בסוגי ריצוף שונים כדי להימנע מפגיעה בהם!
לפי איזו תכונה מבדלת אתה מבין שהמשטח במטבח או בחדר האמבטיה עבר חיטוי מספיק יסודי?

כמה כללים כלליים לניקוי הרצפה:

  • לפני שמצטיידים בסמרטוט ובמגב, התחילו קרב בוץ עם מטאטא רגיל. טאטא את החדר ביסודיות, תוך שימת לב מיוחדת לפינות ואזורים אחרים שקשה להגיע אליהם בחדר שבהם יש סיכוי גבוה להצטבר לכלוך. כדי למנוע מהאבק להצטבר, הרטיבו את קצה המטאטא במים, ולאחר מכן הסר את הלחות העודפת על ידי הברשה עדינה של הזיפים על סמרטוט רצפה.
  • התחילו לנקות את הרצפה מהפינה הכי רחוקה מהדלת, נעו בהתמדה על פני החדר. כדי להקל, חלקו את החדר למספר אזורים, שכל אחד מהם יש לנקות בתנועה מהקירות למרכז החדר. כשתסיימו לנקות, כל שעליכם לעשות הוא לטאטא ערימת אבק ופסולת שנאספה מהפינות הרחוקות ביותר באמצע החדר.
  • אל תתעצלו והסר את כל החפצים המיותרים (רהיטים, גופי תאורה, עציצים וכו') משבילכם. זה לא לוקח הרבה זמן ומאמץ, אבל זה יעזור לך להתנקות ולסדר הרבה יותר ביעילות מאשר "לשטוף עם מכשולים".
  • כשתסיים לנקות, נגב את הרצפה במטלית נקייה ויבשה כדי להסיר עודפי מים שעלולים לעוות חלק מכיסויי הרצפה.

כשכללי הניקיון הכלליים יורדים, בואו נדבר על טיפול בציפויים שונים לרצפה.

איך מנקים סוגים שונים של ריצוף?

מכסה המוצר מספיק ל-5 ליטר מים - והרצפה שלך שוב נקייה ובטוחה
מכסה המוצר מספיק ל-5 ליטר מים - והרצפה שלך שוב נקייה ובטוחה.

הרצפה המצוירת אינה יומרנית בתחזוקה, אך דורשת כביסה קבועה. בחדרים בהם אבק ולכלוך מצטברים במהירות, כמו המסדרון והמטבח, מומלץ לנגב אותם מדי יום.

מספיק לנקות את הרצפה הלא צבועה פעם בשבוע, אך התהליך צריך להיות מורכב ממספר שלבים. כדי להתחיל, שטפו את הרצפה במי סבון חמימים, שפשפו את האזורים המלוכלכים ביותר עם מברשת במידת הצורך. לאחר מכן יש לשטוף את המשטח במים נקיים ולנגב יבש, רצוי באמצעות חתיכת יוטה או בד אחר במרקם דומה.

רצפה מכוסה לינוליאום יש לנקות באופן קבוע עם מטלית לחה. לניקוי יסודי יותר, השתמשו במי סבון חמימים או בחומרי ניקוי מיוחדים.

סוג הריצוף הידידותי והעמיד ביותר לסביבה הוא הפרקט. אתה צריך לשטוף רצפה כזו רק 1-2 פעמים בשנה, באמצעות מים קרירים, כדי לא לפגוע בציפוי. אבל תצטרכו לנגב את הפרקט במטלית לחה מספר פעמים בשבוע.

שמירה על רצפת למינציה נקייה היא הרבה יותר קלה, מכיוון שאין צורך להבריק או לשפשף אותה במסטיק. עם זאת, בדיוק כמו פרקט, פרקט למינציה דורש טיפול. לשמירה על הניקיון יש לנגב אותו באופן קבוע במטלית מעט לחה ולייבש היטב, אחרת עודפי מים ייספגו לתוך הריצוף ועלולים לגרום להתנפחות ועיוות של פרקט הלמינציה.

סוג הריצוף הפחות גחמני הוא אריח שלא מפחד ממים וחומרי ניקוי. ניתן לנגב את רצפת האריחים במי סבון או במים בתוספת אמוניה.

  • לטאטא את הרצפה במטאטא לפני ניקוי רטוב
  • רצפות מצוירות, כמו גם פרקט ולמינציה, זקוקים לתחזוקה שוטפת
  • אריחים הם סוג הריצוף הפחות גחמני וקל לטיפול