איך מנקים רהיטי קש?

ניקוי קבוע של רהיטי נצרים יעזור לשמור עליהם לאורך זמן
ניקוי קבוע של רהיטי נצרים יעזור לשמור עליהם לאורך זמן.

רהיטי נצרים דורשים טיפול מיוחד. למד כיצד לחדש את המשטח ולהיפטר מהצטברות הלכלוך בחריצי האריגה מבלי לפגוע בבגד במהלך תהליך הניקוי.

אילו סוגי רהיטים קיימים?

ראשית, עליך לקבוע את סוג הרהיטים: טבעי, סינתטי או משולב. רהיטים טבעיים עמידים פחות מרהיט סינטטי, ולכן הם מצופים בלכה נוספת. חשוב לזכור זאת בעת הניקוי כדי לא לפגוע ברהיט.

ניקוי קבוע של רהיטי נצרים יעזור לשמור עליהם לאורך זמן. כל סוגי רהיטי הנצרים ניתנים לניקוי אבק באמצעות חיבור המברשת. הפוך את ניקוי רהיטי הנצרים שלך לחלק משגרת הניקיון היומית או השבועית שלך.
לפי איזו תכונה מבדלת אתה מבין שהמשטח במטבח או בחדר האמבטיה עבר חיטוי מספיק יסודי?

שלב 1 - שאבו את הרהיטים.

שאיבת האבק יכולה להתבצע בעזרת מברשת עם פייה מיוחדת עם זיפים ארוכים או מברשת רהיטים. אם הרהיט צבוע, עשה זאת בזהירות כדי לא לפגוע בצבע או בלכה - אל תיגע במשטח עם המברשת, אלא החזיק אותו כמה סנטימטרים.

שלב 2 - ניקוי אזורים שקשה להגיע אליהם

לכלוך מהחריצים באריגה ניתן להסיר בעזרת פינצטה או מלקחיים. אפשר גם לקחת מברשת שיניים - הראש שלה קטן בהרבה מזה של שואב אבק, מה שמקל על ניקוי אזורים שקשה להגיע אליהם. אם הלכלוך לא יורד היטב, הרטיבו מעט את המברשת.

שלב 3 - לחתוך עודפי סיבים רופפים

אל תשאירו רהיטי קש רטובים לאורך זמן - זה יכול להוביל לעובש
אל תשאירו רהיטי קש רטובים לאורך זמן - זה יכול להוביל לעובש.

אם האריגה פרחה על הרהיטים הישנים, בשום מקרה אל תמשוך את השערות הבולטות - זה רק יהרוס את זה יותר. חותכים בזהירות את החלקים הבולטים בעזרת מספריים או סכין, כמו חוטים רופפים בבגדים.

שלב 4 - נגב עם מים וחומרי ניקוי.

אם רהיטי הפלסטיק נמצאים ברחוב, ניתן לשטוף אותם במים ישירות מהצינור, ואם הוא בתוך הבית, ניתן לנגב אותם עם סמרטוט טבול בדלי מי סבון או מפיות cif מיוחדות לבקתות הקיץ.

טיפול ברהיטי ראטן טבעי צריך להיות עדין יותר. שטפו אותו עם מטלית לחה מעט ומעט סבון. היזהר עם צבע; מים יכולים להזיק לו. אין להרטיב רהיטי נצרים מנייר - זה יכול לעוות אותם.

שלב 5 - יבש את הרהיטים

ייבשו מיד את הרהיט ואל תשתמשו בו כשהם לחים.

ניתן לייבש רהיטי נצרים עם מייבש שיער, מאוורר או באופן טבעי - בחוץ. עדיף להשאיר רהיטים סינתטיים בחוץ. ריהוט יבש מחומרים טבעיים עם מייבש שיער בסביבה קרה או עם מאוורר. אסור להשאיר רהיטים לייבוש לאורך זמן, שכן הדבר עלול להוביל להיווצרות עובש וטחב.

  • קבע את המראה של רהיטי הנצרים שלך.
  • בחרו בשיטת ניקוי המתאימה לסוג זה של רהיטים, כדי לא לפגוע במוצר.
  • יבש את רהיטי הנצרים שלך עם מייבש שיער או מאוורר, או, אם אפשר, הנח אותם לייבוש בשמש. אל תשאירו רהיטי קש רטובים לאורך זמן - זה יכול להוביל לעובש.