שיטות ניקוי אביב שווה לנסות.

אבל כשאני עושה ניקיון אביב
אבל כשאני עושה ניקיון אביב, אני מקדישה רגע גם לאותם מקומות לא קלים לניקוי בבית.

השיטות שנבדקו על ידי מריינה יגרמו לבית שלכם לנצנץ בניקיון

האביב הוא העונה האהובה עליי. העולם מתעורר לחיים, ולמען האמת, גם אני מרגיש שאני יוצא מחלום תרדמה. הימים מתארכים, מתחמם ושמש יותר. כשעם בוא האביב אני מתפקע מאנרגיה, מתחשק לי לעשות ניקיון כללי בבית, במיוחד שקרני השמש האביביות חושפות פינות אבק ונקודות לא נקיות המוסתרות בחשכת החורף... הנה 10 נקודות שלפיהן אני עושה ניקיון אביב... בשיטות ביתיות. הגיע הזמן למלאי אביב!

את המקומות שקשה להגיע אליהם בין צלעות הרדיאטור ניתן לנקות בקלות עם קרם לימון Cif, שמסיר במהירות אפילו את הלכלוך העקשני ביותר.
איך שוטפים את הכלים?

1. לפני שמתחילים

לפני שאתם מתחילים בניקיון אביב בבית, הצטיידו בדברים הדרושים: מוצרי ניקוי, מטליות מיקרופייבר וכדומה. כמו כן, אל תשכח את הכפפות שיגנו על עור הידיים שלך מפני כימיקלים. בעת שימוש בחומרי ניקוי יש להקפיד על המלצות היצרן על גבי האריזה, להקפיד על אוורור טוב של החדרים במהלך הניקיון ולאחר סיום העבודה להרחיק את חומרי הניקוי מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד.

2. שאבו את התקרה והקירות

התחל את ניקוי האביב שלך על ידי שאיבת אבק התקרה והקירות. עטפו את המברשת על המקל הארוך עם מטלית נקייה ויבשה. השתמש ב"ציוד" מוכן כזה כדי לטאטא את הקירות והתקרה - להתראות לאבק וקורי עכביש!

3. נקו את רשתות האוורור

לאחר מכן פזרו סודה לשתייה על כל המשטח ושפשפו אותה פנימה עם מטלית נקייה ויבשה או מברשת בעלת זיפים רכים
לאחר מכן פזרו סודה לשתייה על כל המשטח ושפשפו אותה פנימה עם מטלית נקייה ויבשה או מברשת בעלת זיפים רכים.

יש מישהו שזוכר כל יום סורגים לאוורור? אני תמיד שוכח מהם! אבל כשאני עושה ניקיון אביב, אני מקדישה רגע גם לאותם מקומות לא קלים לניקוי בבית. ראשית, אני משפשף את סורג האוורור במברשת אבק או שואב אותו עם שואב אבק, ואז מוציא אותו וטובל אותו במים חמים עם נוזל כביסה. לאחר כשעה אני שופך את המים המלוכלכים, שוטף את הסורג עם ספוג וחלב מנקה ואז שוטף אותו היטב.

4. שטפו את הנברשת

כבה את החשמל והסר את האהיל מהמנורה. אם זה זכוכית או פלסטיק, שטפו אותו בזהירות עם ספוג ספוג במי סבון. נגבו את אהיל הקש או הרפיה בעזרת ספוג ספוג בחלב או במים מומלחים, ולאחר מכן יבשו במטלית רכה. ואיך מנקים את גוון הבד? הנה דרך טובה: השתמשו בסבון הכלים ובמים כדי ליצור קצף סמיך, ואז הניחו אותו על האהיל. בעזרת מטלית נקייה ולחה, אספו את הקצף תוך כדי ניקוי פני האהיל. אל תחזיר את הנברשת עד שהיא יבשה לחלוטין - אחרת אתה מבקש צרות!

5. שטפו וילונות ווילונות

חדשות טובות - רוב הווילונות ניתנים לכביסה במכונה. אם אתם רוצים שהם יהיו לבנים כשלג לאחר ניקוי אביב, השרו אותם תחילה לכמה שעות במים עם מלח שולחן (השתמשו ב-25 ד"ק מלח ל-10 ליטר מים). לשטיפה האחרונה הוסיפו מרכך כביסה בניחוח נעים. זה ימנע מהווילונות שלך להיות סטטיים לאחר הייבוש, והבית שלך יתמלא מחדש בניחוח של רעננות. לאחר הכביסה והסחיטה, תלו את הווילונות על החלון לייבוש.

למרבה הצער, עם וילונות, העניין לא כל כך ברור - אז עדיף לבדוק אם החומר ממנו הם עשויים מתאים לכביסה רטובה או שצריך ללכת לחדר הכביסה.

6. נקו את הרדיאטורים

רדיאטורים הם המקום הכי מביך בבית שלי כבר שנים - לכלוך ואבק הצטברו בין הצלעות, ולא היה לי מושג איך להסיר אותו. אחרי הכל, קיבלתי השראה ממברשת בקבוקי התינוק ואני משתמשת בה עד היום! איך לעשות את זה? הרטיבו את הבד במי סבון. עטפו אותו סביב המברשת (ניתן להדק אותו עם רצועה אלסטית לכל מקרה). נקה את פינות הרדיאטור ולאחר מכן נגב אותו במטלית יבשה.

7. שטפו את השטיח

מכיוון שאני שונאת לסחוב שטיחים לכביסה, אני מנקה אותם בבית. זה לא כזה קשה בכלל! ראשית, שאבו את השטיח כמו שצריך או נערו אותו עם מקצף. לאחר מכן פזרו סודה לשתייה על כל המשטח ושפשפו אותה פנימה עם מטלית נקייה ויבשה או מברשת בעלת זיפים רכים. השאר את השטיח למשך הלילה. למחרת שואבים ואקום וסיימת - בלי גלגול, בלי גרירה לכביסה ושוב חזרה. ממש הקלה! מה אם יש כתם על השטיח? זו גם לא בעיה. מערבבים את העמילן עם החומץ הלבן ביחס של 1 ל-1 לקבלת משחה. בעזרת מברשת, מרחו את הדבק על הכתם והשאירו אותו למשך 24 שעות או אפילו יותר. לאחר מכן שאבו את השטיח, לא אמור להיות זכר לכתם!

8. רענון המזרן

לפני שאתם מתחילים בניקיון אביב בבית
לפני שאתם מתחילים בניקיון אביב בבית, הצטיידו בדברים הדרושים: מוצרי ניקוי, מטליות מיקרופייבר וכדומה.

האביב הוא גם זמן טוב לנקות את המזרון כמו שצריך. סודה היא גם לא יסולא בפז כאן! ממשיכים באותו אופן כמו עם שטיח - מפזרים באופן שווה על המזרון המאובק סודה לשתייה, ולאחר מספר שעות שאבו אותו שוב. המזרון יהיה נקי ולא יהיו בו חיידקים או קרדית (מעולם לא ראיתי אותם, אבל אני מאוד נגעל מהם).

9. נקו את החלונות

רוב החברים שלי לא אוהבים לנקות חלונות, אבל אני תמיד שמח עם הסיכוי של מבט "רענן" על העולם, אז כשעושים ניקיון אביב בבית אני לא שוכח את החלונות. אני שוטף חלונות עם מים וחומץ (ביחס של 1: 1). חומץ מסיר לכלוך, שומן וגורם לכוס לזרוח מעט. כדי לגרום לדירה להריח רענן, אני מוסיפה לתערובת הזו מיץ לימון. לקבלת אפקט סופר מבריק, אני משתמש במגב גומי לניקוי חלונות, אותו אני גורר על פני הזכוכית מלמעלה למטה. לפזר את הלכלוך על החלונות לבסוף, בעזרת ספוג רטוב עם מעט נוזל כביסה, אני שוטף את משקופי הדלתות ואדני החלונות ומנגב אותם עם מגבת נייר.

10. ערכו מלאי בארונות

אני אוהב את הרגע שבו אני מחביא סוודרים חמים, ז'קטים ונעליים, ומוציא בגדי אביב ונעלי ספורט. המחשבות שלי כבר בחופש... ואגב אני נפטרת מדברים שלא לבשתי הרבה זמן ותופסת רק מקום בארון הבגדים. ככלל אצבע, אם לא הייתי במשהו כבר שתי עונות, זה הזמן להיפטר ממנו. מה שנפגע אני זורק, ואת הדברים שעדיין טובים אני נותן לצדקה או לחברים שאולי יזדקקו להם. כשהארון ריק באופן זמני כדאי לשטוף אותו - נגבו את המדפים במטלית לחה, ואם רוצים שיהיה לו ריח נעים פזרו על המטלית שמן אתרי או מיץ לימון. מלאי בארונות תקף גם למטבח - הוציאו את כל המוצרים מהארונות, בדקו את תאריך התפוגה שלהם ונגבו את המדפים.

ואז כל מה שצריך לעשות זה ליהנות מדירה נקייה ומאביב נפלא!