ניקיון כללי של הבית

ניקיון כללי של הדירה מתבצע מלמעלה למטה וכולל את השלבים העיקריים הבאים
ניקיון כללי של הדירה מתבצע מלמעלה למטה וכולל את השלבים העיקריים הבאים.

ניקיון כללי מספיק לביצוע פעמיים בשנה, אך חשוב להתייחס לנושא בצורה מוכשרת. למד היכן להתחיל וכיצד להקצות זמן ואנרגיה.

חילופי העונות מרמזים לרוב על תחילתו של שלב חדש בחיים: שינוי במזג האוויר גורם לשינויים בחיינו, ובציפייה לשמחות העונה הקרובה, אנו, במקביל, חושבים באימה על הניקיון הכללי המתקרב.. מאיפה להתחיל ואיך להתמודד עם המשימה במהירות וביעילות?

קודם כל תשנה את דעתך! אם אתם נבהלים מכמות העבודה שיש לבצע, חלקו אותה על פני מספר ימים או אפילו שבועות ונסו להתמודד תחילה עם שלבי הניקיון הפחות מהנים, אז שאר העבודה תהיה השמחה שלכם.

אז, התחילו בהכנת רשימת מטלות, תוך התחשבות במאפייני החדר ובאורח החיים של דייריו, התחמשו בסמרטוטים, ספוגים ומגב וצאו!

בין אם אתה משתמש במוצרים מסחריים או בדטרגנטים תוצרת בית, הקפד לקרוא את ההוראות על התוויות ולבדוק על אזור קטן ולא פולשני.

תוכנית ניקיון כללית:

תוכנית ניקיון כללית
תוכנית ניקיון כללית.

כאשר מתחילים בניקיון כללי של הבית, אל תשכחו לקרוא את ההוראות על התוויות של חומרי הניקוי ולבדוק את השפעתם על שטח קטן ולא בולט במשטח. ניקיון כללי של הדירה מתבצע מלמעלה למטה וכולל את השלבים העיקריים הבאים:

 • תקרה. יש לנקות תקרות מסוידות באבק, תוך שימת לב במיוחד לפינות בהן מצטברים לרוב אבק וקורי עכביש, בעוד שתקרות מתוחות ניתן לנגב עם מטלית רכה או ספוג.

נגבו את הגוונים של גופי התאורה במטלית לחה, הוסיפו כמה טיפות חומר ניקוי למים במידת הצורך, זכרו לקרוא את ההוראות על התוויות. לפני שמתחילים בניקוי רטוב, אל תשכחו לכבות את האורות ולנתק את האורות מהחשמל. זהירות, אם אין דרך לנתק את האורות מהחשמל, יש לבצע ניקוי יבש.

 • קירות. ניתן לנקות קירות צבועים במי סבון חמימים, כאשר ניקוי הטפט חייב להיות מונחה לפי הוראות היצרן.

אל תשכח את הדלתות, אדני החלונות והסוללות, אותם יש לנגב במטלית לחה במי סבון (באמצעות חומר ניקוי אמין כמו סאן) או חומר ניקוי מיוחד. הסר בעדינות אבק משקעים ומתגים ושטוף את ידיות הדלת והחלונות.

 • חלונות. ישנם מוצרים מיוחדים רבים, כמו גם מתכונים עממיים לניקוי חלונות. קודם כל, חמש את עצמך בסמרטוט, ספוג או "מגב" מכונית רגילה.

אין לשטוף חלונות במי סבון כדי למנוע פסים וכתמים. המתכון הפשוט והיעיל ביותר הוא לערבב כף עמילן לליטר מים קרים. מתכון פופולרי נוסף הוא לנגב את שמשות החלון עם פרוסת תפוחי אדמה גולמיים, ולאחר מכן יש לשטוף היטב את המשטח במים.

כדי להילחם בלכלוך עיקש, יש להמיס 50 גרם אקונומיקה בליטר מים, או לערבב 2 כפות גיר בכוס מים ולשטוף את החלונות עם מטלית ספוגה באחת התמיסות, ולאחר מכן לנגב יבש. זכור לבדוק תחילה שיטה זו על שטח קטן ולא פולשני של פני השטח.

 • וילונות ותריסים. ניתן לניקוי יבש או לשטוף אותם בבית. קרא את הטיפים שלנו לטיפול בווילונות והתריסים שלך.
 • מראות. אתה יכול להשתמש בחומרי ניקוי זכוכית מיוחדים או לבחור במתכונים עממיים.

ניתן לנקות משטחי זכוכית עם מטלית רכה ספוגה במים קרים בתוספת כמה כפות של עלי תה או כחול פשתן. כדי להילחם בלכלוך עיקש, יש לדלל 25 מ"ל חומץ ו-25 גרם גיר בכוס מים חמים ולתת לתמיסה לעמוד, ואז לנקז את הנוזל הנותר לתוך מיכל נפרד ולנגב איתו את המראה. אגב, אותו פתרון משמש לניקוי משטחים מוזהבים ומצופים אמייל, לא לשכוח לבדוק את השפעתו על שטח קטן ולא בולט של המשטח.

 • רהיטים. התחל בתיקון התוכן של כל הארונות ומדפי הספרים: הוצא, מיין ונקה בגדים, כלים, ספרים ועוד. לאחר שנפטרים מעודפים, יש לפרוש ולתלות דברים במקומם, לטפל בבגדים בתכשירים נגד עש ולמרוח מוצרי הגנה על הנעליים.

רק שאיבת אבק או ניגוב של הארונות במטלית לחה אינם מספיקים, שכן לאחר הייבוש, האבק ישקע במהרה למקומו המקורי. מומחים ממליצים להשתמש בחומרי חיטוי מיוחדים הזמינים ברוב חנויות לחומרי בניין.

ניקיון כללי מספיק לביצוע פעמיים בשנה
ניקיון כללי מספיק לביצוע פעמיים בשנה, אך חשוב להתייחס לנושא בצורה מוכשרת.

לא מומלץ לנקות רהיטים צבועים ולכה במוצרים המבוססים על סבון, שכן הם עלולים לפגוע במשטח. מומלץ לנגב רהיטים כאלה עם מטלית ספוגה בתמיסת מים ואמוניה, מעורבבת ביחס של 1: 6, ולאחר מכן לשטוף במים חמים ולנגב יבש. השתמשו בשעווה או במשחת נעליים רגילה כדי להבריק רהיטים ולכסות שריטות וסדקים במראה, ובחרו צבע שיתאים לגוון הרהיט.

תרופות ביתיות לניקוי רהיטים:

עקרות בית ממליצות גם לשטוף רהיטים מצופים לכה עם חלב או בירה, מבושל עם חתיכת שעווה, ולאחר מכן לנגב אותם עם בד צמר או קטיפה. אתה יכול להבריק רהיטים כאלה עם צמר גפן טבול בשמן צמחי או עלי תה, שאת חלקיקיהם הרטובים יש לעטוף בבד או להניח בגרב ולשפשף ברהיטים.

כדי להסיר כתמים על רהיטים, נגב עם צמר גפן טבול בחומץ מחומם או בנזין. לאחר הליך זה, מומלץ לנגב את האזור הנוקה בתמיסה של שמן צמחי וקלן מעורבב בשיעורים שווים. כתמים לבנים שנוצרו ממגע עם כלים חמים ניתן לנגב עם מלח עטוף בחתיכת בד רך טבול בשמן צמחי.

כדי להבריק רהיטים ולהסוות שריטות וסדקים קטנים, ניתן להשתמש בשעווה או במשחת נעליים רגילה, תוך התאמת הצבע לגוון פני השטח.

כמובן ששיטת הניקוי תלויה בסוג הרהיט, לכן הקפידו לבדוק את השיטה שבחרת על שטח קטן ולא בולט במשטח.

 • רהיטים ומזרנים מרופדים. ניקוי של רהיטים מרופדים יכול להיעשות בבית או מופקד על המשימה של מומחים. קרא את הטיפים שלנו לטיפול ברהיטים מרופדים וניקוי מזרונים.
 • מכשירי חשמל וצנרת ביתיים: נקו והפשרו את המקרר ונקו את חדר האמבטיה.
 • קומה. שטיפת הרצפה תלויה בסוג הריצוף. למד כיצד לנקות שטיחים ולטפל בסוגים שונים של ריצוף.
 • באוויר. זכור לאוורר היטב את האזור כדי להיפטר משאריות אבק וכימיקלים מזיקים.

זה הכל! עכשיו אתה יכול להתחיל "לשנות את הנוף" ולעדכן את הפנים לעונה.

 • נקה מלמעלה למטה כדי למנוע אבק על משטחים שטופים טריים
 • אין לשטוף חלונות במי סבון כי הם ישאירו פסים.
 • אוורר את האזור במהלך ואחרי הניקוי כדי להיפטר מאבק וכימיקלים