איך לנקות את הדירה שלך אם אתה יכול להקדיש לזה רק שעה אחת בשבוע.

לכן פיתחתי מערכת יעילה שבזכותה אני מנקה רק שעה בשבוע
לכן פיתחתי מערכת יעילה שבזכותה אני מנקה רק שעה בשבוע, והבית שלי תמיד מסודר.

הדירה של מריינה נקייה ונוצצת, והיא מבלה את זמנה הפנוי כמו שהיא אוהבת!

כאם עובדת, אני יודעת היטב מה המשמעות של ארגון עבודה טוב. גם בבית. זמן פנוי הוא אוצר אמיתי עבורי וכפי שאתם בטח יכולים לנחש – אני מרחם על הניקיון! לכן פיתחתי מערכת יעילה שבזכותה אני מנקה רק שעה בשבוע, והבית שלי תמיד מסודר. איך זה נעשה?

כדי להפחית את מספר מוצרי הניקוי הדרושים, כדאי להשתמש בחלב CIF האוניברסלי, המושלם לניקוי מכשירי מטבח ואמבטיה כאחד. לא פחות חשוב, הוא אינו שורט את פני השטח שלהם והוא יעיל ביותר.
איך שוטפים את הכלים?

הרגלים טובים הם חצי מהקרב

שינוי הרגלים באמת עושה פלאים! אני לא אבגוד - זה לא היה קל - אבל עם הזמן למדתי לזכור פעילויות קטנות ויומיומיות שבזכותן אני לא צריך "לנקות" את הפסולת כל שבוע. להלן החשובים שבהם:

  • נגב מיד כתמים
  • תחזיר את הדברים
  • לשטוף על בסיס קבוע
  • קפל את הבגדים שלך
  • נגב את השיש במטבח

לוח זמנים: לוח זמנים לניקיון

כשאתה מנקה כמו שצריך, זה לוקח הרבה זמן, ותוצאות העבודה שלך לא נראות לעין. התחילו לרשום בדיוק מה עליכם לעשות שלב אחר שלב, והעבודה תעבור מהר יותר. סמן את הפריטים הבאים ברשימה, כדי שלא תשכח כלום! תכננו מה לעשות ובאיזה סדר. ואז, במקום לחשוב, פשוט תפעל!

השלם את ערכת הניקוי

הדירה של מריינה נקייה ונוצצת
הדירה של מריינה נקייה ונוצצת, והיא מבלה את זמנה הפנוי כמו שהיא אוהבת!

כדי להשיג את המטרה, צריך... מוצרי ניקוי! עם תוכנית של משימות ספציפיות, אתה יודע מה תצטרך כדי להשלים אותן. יום או יומיים לפני "יום אפס", אספו את כל המוצרים הדרושים. אגב - שווה שתהיה לך דרך משלך לסחוב סט מוצרי ניקוי, כדי שלא תחזרי בשבילם בכל פעם!

הערה חשובה: כאשר הסל או מיכל הניקוי אינם בשימוש, הרחק מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד. גם אם רוב המוצרים בערכה שלכם הם "טבעיים" או אקולוגיים - מוצרי ניקוי בטוחים כאשר משתמשים בהם כמתוכנן. לכן חשוב כל כך לקרוא ולפעול לפי המלצות היצרן על אריזות התכשירים הבודדים. זכור ללבוש גם כפפות מגן. ואוורור טוב של החדרים במהלך הניקיון.

כוון את השעון המעורר

השעון המעורר הוא בהחלט לא המכשיר האהוב עליי, אבל הוא לא יסולא בפז לניקוי! כשהכל מוכן, אני מכוון אותו ל-60 דקות, כי זה כמה שאני רוצה להוציא על ניקיון. התחלתי להשתמש בטריק הזה כשהפכתי לאמא והיה לי קשה להתמודד עם כל האחריות שלי. מהר מאוד התברר שבזכות " שומר השעון המעורר " אני יכול להתאים בקלות את השעה שנקבעה.

מיותר? זרוק את זה החוצה!

התחילו לנקות בהסתובבות מהירה בדירה עם שקית אשפה. זרקו את העיתונים של השבוע שעבר, עטיפות ממתקים שאבדו, ספוגי כביסה ומברשות שיניים אם צריך להחליף אותם. בדוק גם את המקרר ואת ארונות המטבח כדי להיפטר מכל מזון ישן. ניקיון הבית היומי הוא הרבה יותר קל כאשר האשפה לא מתחרה בך על המקום בבית שלך.

נקה בכיוון הנכון

הרצף הנכון של עבודות בודדות יעזור לך לוודא שלא תצטרך לחזור על שום פעילות. הנה איך לנקות את הבית שלך במהירות מבלי לבזבז דקות יקרות:

  • מלמעלה למטה. אמא שלי לימדה אותי את זה - הניקיון מתחיל מהמקומות הגבוהים יותר (למשל מדפים, אדני חלונות, שולחן) ויורד בהדרגה.
  • בכיוון השעון. הזז עם כיוון השעון בעת ניקוי החדר. הודות לכך, לא תפספסו שום מקום ולא תבזבזו זמן לחזור אחורה.

הכנסת בני בית אחרים לסדר היום

כמנהל ניקיון בתים, מסור לכולם רשימת מטלות. אתה לא יכול לדמיין איך אפילו העזרה הקטנה ביותר מצידם תהיה משמעותית עבורך. שלא לדבר על כך שניקוי ביחד הוא לא רק מהיר יותר, אלא גם הרבה יותר מהנה! אפילו ילדים צעירים יכולים לעזור בניקיון אם הם מאמינים שניקיון זה כיף. כמובן שהעזרה של הילד בן השלוש תהיה סמלית למדי, אבל עם מה שהקונכייה תספוג כשהיא צעירה...

אל תסיח את דעתך

מהר מאוד התברר שבזכות "שומר השעון המעורר" אני יכול להתאים בקלות בזמן שנקבע
מהר מאוד התברר שבזכות "שומר השעון המעורר" אני יכול להתאים בקלות בזמן שנקבע.

זכרו שאתם מבלים את השעה הזו רק בניקיון - השתיקו את הטלפון, כבו את הטלוויזיה. הבת שלי אוהבת לנקות את המוזיקה האהובה עליה, אבל אני מעדיפה להתרכז ב-100% במשימה. בזכות זה אני יודע שאעשה אותם היטב ואעמוד במגבלת הזמן. ואז אני ארגע בדירה נקייה ומנקה טרי!

ארגון החלל: מינימליזם הוא יותר מאופנה

לוח זמנים ניקיון מבוסס וניהול זמן חשובים מאוד. אם אתם רוצים שסדר הבית שלכם יתנהל ממש חלק, והמאמץ שאתם משקיעים בו מתורגם לסדר וניקיון מתמשכים בדירה שלכם. כדאי גם לחשוב מחדש על ארגון החלל. לרובנו יש נטייה "לעשות דברים", אז נסו להקדיש כמה שעות לפחות פעם בשנה בסקירה ביקורתית של דברים בבית ולמיין כל דבר שאינכם צריכים או משתמשים בהם לקבוצות הבאות:

  • מה צריך לקחת למרתף או למוסך.
  • פריטים למכירה או למכירה חוזרת.
  • דברים שצריך לזרוק.

כמו כן, יש לוודא שלכל הפריטים בבית יש את מקומם המתאים. זה לא חייב להיות שיפוץ כללי או החלפת רהיטים. לעתים קרובות מספיק לקנות כמה קופסאות, שבזכותן ניתן לנצל את החלל בארון הבגדים בצורה יעילה יותר, ומדף קטן בחדר האמבטיה או באולם ימנע מהפריטים המאוחסנים שם להיראות כבלגן. בבחירת מדפים או ארגוניות, נסו לחשוב האם מדובר במיכל שבו לא רק קל, אלא גם קל יחסית למצוא אותו. לא קשה לזרוק הכל לקופסה ענקית, שממנה תצטרכו לשפוך הכל בכל פעם כדי להגיע למה שצריך. הרבה יותר טוב יהיה מספר גדול יותר של מיכלים קטנים יותר או רדודים יותר שבהם כל דבר גלוי וזמין.

חלל כזה, שאינו עמוס בחפצים, מתנקה ממש מהר. אם אתם מהאנשים שמתקשים להפריד בין דברים, תוכלו לחפש טיפים והשראה בפילוסופיה של המינימליזם. מינימליזם הוא לא רק טרנד אופנתי, וגם אם אינך מתכוון לעקוב אחר כל ההמלצות שלו, בוודאי תמצא לפחות כמה עצות מעשיות.

אנו מקווים שבזכות הטיפים שלנו אתם כבר יודעים איך לפתח לוח ניקיון ספציפי ואיך לנקות במהירות את הדירה כדי שיהיה לכם יותר זמן ליקירכם ולעשות מה שאתם באמת אוהבים.