איום הפנטום: היכן מסתתרים החיידקים המסוכנים ביותר בבית

החיידקים המסוכנים ביותר לבני אדם מסתפקים בדברים שאינם מזיקים לכאורה
החיידקים המסוכנים ביותר לבני אדם מסתפקים בדברים שאינם מזיקים לכאורה.

מיקרובים נמצאים מסביבנו. הם חיים על חפצים יומיומיים, על העור, אפילו בתוך הגוף שלנו. עם רוב המיקרואורגניזמים, האנושות למדה לחיות בסימביוזה. עם זאת, גם אחוז החיידקים הפתוגניים גבוה.

למשל, התפרצות הקורונה האחרונה באיטליה הראתה שלפעמים האיזון המיקרוביולוגי מופר, ונרשמים מקרים של הידבקות בנגיף הקורונה, שכבר מובילים למקרי המוות הראשונים.

חיידקים ווירוסים אורבים במקומות בלתי צפויים, וגורמים לבעיות בריאות חמורות - מהרעלת מזון ועד אסטמה ואפילו מוות. מאמר זה יעזור לך להבין: אילו חיידקים מסוכנים, היכן נמצאים אזורי הסיכון העיקריים בדירה, והכי חשוב - כיצד להגן על עצמך ועל משפחתך מפני מיקרופלורה פתוגנית.

אילו סכנות מחכות במטבח

בתיאוריה, המטבח צריך להיות המקום הנקי ביותר בדירה. כאן אנחנו מבשלים ואוכלים אוכל - זו הדרך הקלה ביותר עבור חיידקים פתוגניים להיכנס איתו לגוף. במציאות, משטחי העבודה פשוט שופעים חיידקים, וכיור המטבח שובר את כל השיאים בכמותם ובמגוון שלהם. במקום השני ספוגים לשטיפת כלים. במבנה הנקבובי שלהם, E. coli, סלמונלה, סטפילוקוקוס, עובש ועוד "שכנים" לא נעימים 1 מרגישים מצוין. קרשי חיתוך עוקבים אחר הספוגים בדירוג המפגע - כמות חיידקי הצואה גבוהה ב-200% מאשר על שפת האסלה.

כדי למנוע מחיידקים להתמקם על משטחי חדר האמבטיה
כדי למנוע מחיידקים להתמקם על משטחי חדר האמבטיה, סגור את מכסה האסלה לפני השטיפה;.

עם זאת, אל תיכנס לפאניקה - אם אתה מקפיד על כללי ההיגיינה הבסיסיים, שום דבר לא מאיים על בריאותך:

 • נגב את הכיור יבש לאחר השימוש. לפחות פעם בשבוע, יש לרסס אותו ואת המשטחים שמסביב בתרסיס חיטוי;
 • שימו לב לשזיף - כאן חיות המושבות העיקריות של מיקרואורגניזמים. כאמצעי מניעה, השתמש בג'ל שפופרת Domestos פעם בשבועיים - זה יהרוס מיקרופלורה פתוגנית, ובו בזמן יקל על בעיות עם חסימות;
 • מגש הכלים הוא מקום נוסף שבו חיידקים וטחב אוהבים לחיות. וודאו שהמים לא יקפאו בו;
 • החלף ספוגים לשטיפת כלים כל 1-2 שבועות;
 • לחיתוך בשר נא, עדיף שיהיה קרש חיתוך נפרד ולחטא אותו באופן קבוע. קשה יותר לנקות לוחות עץ - אנו ממליצים לך לתת עדיפות לזכוכית או פלסטיק;
 • חיידקי מעיים ווירוסים מסוכנים נכנסים לרוב למטבח יחד עם ירקות טריים ועשבי תיבול. שטפו אותם היטב מגושי אדמה, ונגבו את משטחי העבודה במגבונים אנטיבקטריאליים.

מי שגר מתחת לשפת האסלה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, השירותים רחוקים מלהיות המקום המסוכן ביותר בבית ואפילו בחדר האמבטיה עצמו. ידיות וברזים מובילים את מספר הפתוגנים - זה הדבר הראשון שאנחנו נוגעים בו בידיים מלוכלכות כשאנחנו חוזרים מהרחוב. עובש שחור אוהב להתיישב בקפלי וילון המקלחת - הוא עלול לגרום לעייפות מוגברת, לאלרגיות ולהתפתחות אסטמה.

מתחת לשפת האסלה גם התמונה לא נעימה. כאן מתרבים בעיקר חיידקי צואה: E. coli, Salmonella, Shigella, כמו גם סטרפטוקוקוס, סטפילוקוק - הם עלולים לגרום להפרעות עיכול מסוכנות, דלקת שלפוחית השתן, זיהומים מוגלתיים. עם כל שטיפה של מים, מיקרוביוטה מהאסלה מזנקת לאוויר ומתמקמת על כל המשטחים הנגישים: קירות, מראות, מגבות, מברשות שיניים, שפופרות של מוצרי קוסמטיקה.

 • חיטוי בלוקי שירותים יעזור להפחית את מספר החיידקים הפתוגניים, למנוע אבנית ולמלא את החדר בניחוח נעים;
 • כדי למנוע מחיידקים להתיישב על משטחי חדר האמבטיה, סגור את מכסה האסלה לפני השטיפה;
 • יבש את הווילון במצב מיושר לאחר כל מקלחת;
 • יש לשטוף את המשטחים הקשים בחדר האמבטיה ובשירותים לפחות פעם בשבוע. ג'ל ניקוי אוניברסלי של Domestos יעזור להתמודד עם חיידקים וכתמי אבנית;
 • נגב ברזים וידיות דלתות באופן קבוע עם מגבונים אנטיבקטריאליים;
 • יש צורך בניקיון כללי של חדר האמבטיה מדי חודש. שימו לב לא רק לצנרת ולקירות, אלא גם למחזיק מברשת השיניים, למדפי הקוסמטיקה ולצינורות עצמם.

האם חיידקים בחדרי מגורים מסוכנים?

חדר השינה, חדר הילדים והסלון נחשבים לעמודי התווך של הנוחות. מקומות שבהם אתה יכול להירגע מבלי לחשוב על בעיות. אבל החיידקים המסוכנים בכל מקום עשו את דרכם אפילו לכאן. הסיכון הגדול ביותר הוא המזגן. עיבוי מצטבר מתחת לכיסוי במהלך תהליך הקירור. רובו מופרש דרך הצינור החוצה, אך הלחות שנותרה מספיקה לצמיחת עובש, קרדית אבק וחיידקים פתוגניים: לגיונלה, סטרפטוקוקוס, E. coli. יחד עם זרימת האוויר הקר, הם משתחררים בצורה של ביו-אירוסול, מעוררים תגובות אלרגיות, ARVI, כאב גרון, דלקת ריאות, התקפי אסטמה.

מושבות של חיידקים מאכלסות מתגים וידיות דלתות. הם לא פחות על מכשירי חשמל ביתיים קטנים: סמארטפונים, קונסולות טלוויזיה, מקלדות, עכברים, ג'ויסטיקים של קונסולות משחקים. לאחר נגיעות תכופות, נותר סרט שמנוני על פני הגאדג'טים - זוהי כר גידול מצוין לחיידקים ומגנט ללכלוך. בערך אותו מצב נצפה במשענות של כורסאות וספות.

השירותים רחוקים מלהיות המקום המסוכן ביותר בבית ואפילו בחדר האמבטיה עצמו
בניגוד למה שנהוג לחשוב, השירותים רחוקים מלהיות המקום המסוכן ביותר בבית ואפילו בחדר האמבטיה עצמו.

ריפוד של רהיטים מרופדים, מזרונים, כריות - אתר נופש אמיתי עבור קרדית האבק. הם גם אוהבים להתמקם בשטיחים, וילונות, ספרייה ביתית, צעצועי קטיפה. השתמשו בשואב קיטור לניקוי משטחים בעלי מרקם אוורירי, אך תוכלו להסתדר עם שואב אבק רגיל.

 • יש לבצע ניקיון רטוב בדירה לפחות פעם בשבוע. חודשי - ניקוי כללי באמצעות חומרי חיטוי. אפילו פתרון חלש של מנקה אוניברסלי domestos משמיד ביעילות חיידקים, וירוסים ועובש;
 • יש לשאוב כל שבוע שטיחים ורהיטים מרופדים;
 • נגב באופן קבוע את המשטחים של גאדג'טים, מתגים וידיות דלתות עם מגבונים אנטיבקטריאליים;
 • לאוורר את החדר בבוקר ובערב;
 • זכור לנקות את המזגן לפני כל עונה.

החיידקים המסוכנים ביותר לבני אדם מסתפקים בדברים שאינם מזיקים לכאורה. כך, למשל, החממה של התפרצות נגיף 2019-nCoV הסיני היה, על פי דיווחים בתקשורת, שוק המכולת, שבו נצפו תנאים לא סניטריים.

לכלוך וחוסר היגיינה הם מקומות גידול מצוינים לאורגניזמים פתוגניים, ולכן יש להקפיד על שמירה על היגיינה בבית. מניעת מחלות היא סיבה טובה להקפיד על היגיינת הדירה. זה בלתי אפשרי ומיותר להרוג לחלוטין את כל החיידקים. מגע איתם מחזק את מערכת החיסון, אך רק עד שמספר החיידקים מגיע לערכים קריטיים.

דוחות מדעיים. ניתוח קרדינל מ. מיקרוביום ומיקרוסקופיה קונפוקלית של ספוגי מטבח משומשים חושפים קולוניזציה מסיבית על ידי מיני Acinetobacter, Moraxella ו- Chryseobacterium // https://www.nature.com/articles/s41598-017-06055-9" " DailyMail. הסכנות הנסתרות האורבות במטבח שלך: קרשי חיתוך מכילים 200% יותר חיידקי צואה מאשר מושבי אסלה ותפוחי אדמה וכרישה יכולים לגרום לך הרעלת מזון // https://www.dailymail.co.uk/health/article-2876048/The - סכנות-חבויות-אורבות-מטבח-קרשים-חיתוך-נמל-200-צואה-חיידקים-מושבים-שירותים-תפוחי אדמה-כרישה-הרעלת מזון.html. "