הגנה מפני וירוסים: מה לעשות וממה להימנע כאשר קיים איום של הידבקות בנגיף הקורונה

לבש בגדים לבנים בלבד וכבס אותם לאחר כל ביקור בתמיסת נתרן היפוכלוריט 2-5%
אם אתה מטפל במישהו עם נגיף קורונה, לבש בגדים לבנים בלבד וכבס אותם לאחר כל ביקור בתמיסת נתרן היפוכלוריט 2-5%.

מה לעשות וממה להימנע כדי להגן מפני הנגיף במהלך מגיפת הקורונה.

מה לעשות וממה להימנע כדי להגן מפני הנגיף במהלך מגיפת הקורונה
מה לעשות וממה להימנע כדי להגן מפני הנגיף במהלך מגיפת הקורונה.

נסחפנו בגל המידע השנוי ביותר במחלוקת על אמצעים למניעת קורונה. כיצד להגן על בית מפני וירוס קורונה, מה יכול להרוג את הנגיף, ואילו תרופות חסרות תועלת נגדו? מהי האמת ואיפה הבדיון? אנחנו כאן כדי להפריך מיתוסים ולתת לך מידע מאומת. תלמד מה כוללת מניעת וירוסים יעילה, אילו תסמינים של הנגיף צריכים לגרום לך להיבהל, ובאילו כלים אתה צריך להשתמש כדי להגן על עצמך ועל משפחתך מפני נגיף הקורונה.

אם אינך יכול לשטוף ידיים במים וסבון, השתמש בחומרי חיטוי ידיים עם לפחות 60% -80% אלכוהול. עקבו אחר כללי ההיגיינה האישית וחטא באופן קבוע את כל המשטחים בבית בתמיסת נתרן היפוכלוריט במהלך התפרצות מגיפה וכאשר קיים איום של זיהום בנגיף הקורונה.
האם הופיעו סוגים חדשים של לכלוך/כתמים על הבגדים שלך במהלך משטר הבידוד העצמי?

הגנה מפני וירוסים: מה לעשות ובאילו כלים להשתמש

 • שטפו את ידיכם במים וסבון וטפלו במשטחים בביתכם בתמיסת נתרן היפוכלוריט. לדברי מדענים, סבון הוא הדרך היעילה ביותר למנוע נגיף קורונה. כדי להרוג את הנגיף, עדיף להשתמש בסבון נוזלי אנטיבקטריאלי, אבל אם אין לכם, אל תצאו מהבית כדי לרכוש אחד בכוונה: סבון רגיל להסרת חיידקים מהידיים יעבוד גם כן. אתה צריך לשטוף את הידיים באופן קבוע, לסבן אותן לפחות 20 שניות.
 • תמיסת נתרן היפוכלוריט תעזור להיפטר מחיידקים על משטחים. במיוחד אלה שנוגעים בהם לרוב: מתגים, ידיות דלת, שלטים רחוקים, מקלדות מחשב וטלפונים ניידים.
 • השתמש בחומרי חיטוי ידיים. אם אינך מסוגל לשטוף ידיים, השתמש בחומרי חיטוי ידיים. בעוד שסבון ומים הם האמצעים המועדפים להרוג את הנגיף, חומרי חיטוי וג'לים לידיים מגיעים למקום השני. הם שוטפים ביעילות את רוב החיידקים והנגיפים מעל פני העור שלך. שימו לב שריכוז האלכוהול בחומרי חיטוי ידיים חייב להיות לפחות 60%.
 • תנסה להישאר בבית. הגן על עצמך על ידי ביטול כל הטיולים והטיולים המיותרים. צאו החוצה רק אם יש צורך מוחלט: ביקור בבית מרקחת, קניית מצרכים לשבוע בחנות הקרובה, טיול עם הכלב 10 דקות ברדיוס של 100 מטר מהבית. בפרט, ההסגר חל על אנשים מעל גיל 65 וכאלה הסובלים ממחלות כרוניות קשות. אם אתם בסיכון, בקשו מבני משפחה וחברים ללכת לחנות או לבית המרקחת לקנות מזון או תרופות.
 • ללבוש את המסכה שלך בצורה נכונה. מסיכת פנים יכולה להגן על אנשים שאיתם אתה בא במגע מנגיף הקורונה. חבישת מסכה רצויה כאשר אתה עלול להידבק, אך ייתכן שאתה עצמך לא יודע על כך, ובמקביל אתה מתקשר באופן קבוע עם אנשים אחרים או מטפל באדם חולה. יש צורך במסכה כדי למנוע את העברת הזיהום באוויר ממך לאנשים אחרים.
 • תשמור מרחק. כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה, לא מומלץ לגשת לאנשים אחרים קרוב מ-1.5 - 2 מטרים. כדי למנוע את הנגיף, יש להקפיד על כלל זה בחנויות, באוטובוסים וברכבות התחתיות, במשרדים ובמקומות ציבוריים אחרים, אלא אם כן הסגר עדיין הפך לחובה באזור שלך. אם האזור שלך כבר היה בהסגר, עבוד מהבית, במידת האפשר, אל תשתמש בתחבורה ציבורית ותגביל את המגע עם אנשים אחרים, במיוחד אלה שמראים תסמינים של הנגיף. בידוד עצמי במהלך נגיף הקורונה בהחלט יהיה מאתגר, אבל לשבת את המחלה בבית היא הדרך הטובה ביותר למנוע את גדילת המגיפה.

מה לא לעשות כשיש איום של הידבקות בקורונה

שטפו את ידיכם במים וסבון וטפלו במשטחים בביתכם בתמיסת נתרן היפוכלוריט
שטפו את ידיכם במים וסבון וטפלו במשטחים בביתכם בתמיסת נתרן היפוכלוריט.

יש להימנע מדברים ופעולות מסוימות שעלולות להיות מסוכנות במהלך מגיפת הקורונה, שכן כך מתפשט הנגיף. הגנה מפני וירוסים תהיה יעילה אם תנסה לפעול לפי כמה כללים פשוטים:

 • להימנע מלחיצת ידיים. אסור ללחוץ ידיים, שלא לדבר על לחבק ולהחליף נשיקה, אפילו כשנפגשים עם חבר ותיק. במקום זאת, אתה יכול להנהן, לחייך ולומר כמה מילות קבלת פנים, תוך שמירה על מרחק בטוח של 1.5 מטר. תאמין לי, אף אחד לא ייעלב. להיפך, בכך אתה מראה דאגה לבריאותו של אדם אחר, מכיוון שבאמצעות מגע ניתן להעביר את הקורונה.
 • להתעטש ושיעול רק במטפחת. אם אתה משתעל או מתעטש, אל תכסה את הפה בכף היד. השתמש במטפחת חד פעמית, במפית או, כמוצא אחרון, בשרוול הבגדים שלך. יש לאטום מיד את המטפחת המשומשת, לזרוק אותה לכד, ולאחר מכן לשטוף מיד במים וסבון.
 • אל תלבש בגדים משומשים. עד כמה שזה מפתה ללבוש את הג'ינס המרופט האהוב עליך, עדיף לכבס אותם קודם. עדיין לא ברור אם הנגיף יכול להיות מועבר דרך בגדים, אבל למען בטיחותכם ושל משפחתכם, שטפו בנפרד את כל הפריטים שעלולים להיות מזוהמים בטמפרטורה של לפחות 60 מעלות צלזיוס. אלה כוללים מגבות, סדינים ומה שלבשת כאשר באת במגע עם אדם חולה. אם אתה מטפל במישהו עם נגיף קורונה, לבש בגדים לבנים בלבד וכבס אותם לאחר כל ביקור בתמיסת נתרן היפוכלוריט 2-5%. לדוגמה, דלל ג'ל Domestos ביחס של 1 מכסה של המוצר ל-4 ליטר מים והשרי את הבגדים שלך למשך שעה.
 • נקו משטחים באופן קבוע בבית עם תמיסה של נתרן היפוכלוריט (למשל תרסיס וג'ל Domestos) או בנזלקוניום כלוריד (למשל חומר ניקוי Glorix או תרסיס Cif Ultra Hygiene), שאינו מכיל כלור פעיל ומתאים למשטחים עדינים.
 • לא לצאת מהבית שלא לצורך. זה חל על כולם, וקודם כל, הנדבקים, אלה הסובלים ממחלות כרוניות קשות, ואנשים מעל גיל 65. אם אתה חושב שאתה מראה תסמינים של הנגיף, התקשר לרופא שלך ושמור על הסגר קפדני: הישאר בבית וחבוש מסכה.

כעת, במהלך התפרצות נגיף הקורונה, בכל דקה יש יותר ויותר מידע חדש, לפעמים מאוד סותר, על אמצעי מניעה ודרכי ההתמודדות איתו. אנו שואפים לתת לך את המידע המהימן ביותר. כיצד להגן על עצמך מפני הנגיף, אילו אמצעים יכולים להרוג את הנגיף וכיצד להגן על הבית מפני נגיף הקורונה - קרא על כל זה במאמר שלנו. כאן דנו גם ממה להימנע במהלך מגיפת הקורונה.