איך לסדר את חדר השינה: טיפים וטריקים יעילים

בדוק את הטיפים הבאים כיצד לסדר את חדר השינה הראשי
בדוק את הטיפים הבאים כיצד לסדר את חדר השינה הראשי, בדיוק כמו כל חדר אחר בבית.

למד כיצד לסדר את החדר שלך ביעילות ולגלות כמה דרכים להעביר את ההרגל הזה לילדים שלך.

האם אתם מוצאים את עצמכם אבודים עם בגדים וחפצים מפוזרים על רצפת חדר השינה או נשארים על השולחן ליד המיטה בעומס של חיי היומיום? אם אתה מהטיפוס ששונא בלגן, אל תדאג. אנו מפרידים טיפים כיצד לסדר את החדר מבלי שהמשימה הזו תהפוך לחיה בעלת שבעה ראשים.

החדשות הטובות הן שאינכם צריכים להקדיש זמן רב למשימה זו. פשוט עקבו אחר כמה עצות ארגוניות שיקלו עליכם את החיים וישאירו את הפינה הנעימה ביותר בבית תמיד נקייה ומסודרת, כשהכל במקומו. בדוק את העצה של גוגל כיצד לארגן את החדר שלך ללא עצבים.

טיפים לסידור החדר

בית מאורגן עושה את כל ההבדל, לא? ישנן כמה אסטרטגיות להתחיל לסדר את החדר שלא דורשות הרבה זמן או אנרגיה וכבר מעניקות פנים חדשות לסביבה. אולי תהיתם: איך מסדרים חדר זוגי קטן ופשוט? בדוק את הטיפים הבאים כיצד לסדר את חדר השינה הראשי, בדיוק כמו כל חדר אחר בבית.

לפני שמתחילים לסדר את החדר, פתחו את החלונות והדלתות. אפשרו לאוויר צח להיכנס לחדר כדי להתאוורר.

 • תסדר את המיטה שלך מיד לאחר ארוחת הבוקר. מרפדים את הכריות, מגלגלים את הסדינים והשמיכה. קבעו גם יום בשבוע להחלפת מצעים מלוכלכים למצעים נקיים.

 • לפעמים אנחנו משאירים בגדים, נעליים וחפצים אחרים בחדר. ברגע שאתה קם, אסוף הכל ומיון אותו. בגדים נקיים יכולים לחזור לארון ואלו שלא יכולים להיכנס ישר לסל הכביסה.

 • שים נעליים בקופסאות או בסנדלר. ברגע שתחלוץ את הנעליים, לא תחשוב אפילו להשאיר אותן מונחות על הרצפה.

 • אסטרטגיה אחת לא להשאיר חפצים במקומם היא שיהיו מקומות מתאימים לאחסן הכל. זה מונע מהרבה דברים להתפזר ומהבלגן להכנס פנימה. יש להצטייד בקופסאות לאחסון תמונות, תכשיטים ותכשיטים. איפור אפשר לשמור בתיק איפור, למשל.

 • מקובל לצבור ניירות, חשבונות או קבלות על שידת הלילה או המדף. סדרו, זרקו את מה שלא חשוב לפח ושמרו את המסמכים הרלוונטיים בתיקייה או במגירה. הקפידו למחזר כל נייר שהולך לפח ולגרס מסמכים עם מידע חשוב לפני השלכתם.

אנו מפרידים טיפים כיצד לסדר את החדר מבלי שהמשימה הזו תהפוך לחיה בעלת שבעה ראשים
אנו מפרידים טיפים כיצד לסדר את החדר מבלי שהמשימה הזו תהפוך לחיה בעלת שבעה ראשים.

לטיפים מועילים נוספים לניקוי וארגון, למד כיצד לנקות ולסדר את המיטה שלך בסרטון זה.

איך לארגן את החדר עם ניקיון כללי

 • אספו את האשפה. קח למטבח כוסות וכלים אחרים שיכולים להכניס לכלוך לחדר שלך.

 • הימנע מאכילה בחדר השינה, שכן שאריות מזון מושכות חיידקים וחרקים אל הסביבה.

 • פעם בשבוע כדאי להזיז את הרהיטים ולטאטא את הרצפה במטאטא או בשואב. לאחר הטאטוא, נגב את הרצפה עם מטלית כותנה רטובה בתערובת של כמה טיפות של Cif Creamy ומים. זה ימנע הצטברות אבק בפינות ואלרגיה ארוכת טווח.

 • רהיטים גם אוספים אבק. נגב מטלית לחה על ראש המיטה, שידת הלילה, המדפים, הארון והכסאות. לאחר שהכל מתייבש, השתמשו בלק, אם ישים. אך זכרו לקרוא את הוראות השימוש על אריזת הפוליש לרהיטים ולבדוק אותו באזור נסתר קטן לפני מריחת המוצר על הרהיט.

 • נקה את הארון. שואבים מדפים ומגירות בארון ואקום, לא שוכחים לנקות פינות. מכינים תערובת של כמה טיפות של סיף קרמי ומים. קחו מטלית נקייה, טבלו אותה בתערובת זו ובדקו אותה על אזור קטן לא בולט לפני שתמרחו אותה על הרהיט. נקה את הארון ולאחר מכן נגב אותו במטלית נקייה ולחה.

 • לאחר שהחדר נקי, יש לרסס דאודורנט ולאפשר למוצר לפעול במשך 15 דקות לפני שנכנסים שוב לחדר.

זכרו: הדרך המהירה ביותר לצאת מהחדר עם אווירה של ארגון היא לסדר את המיטה מוקדם. אך הקפד לאפשר לו "לנשום" כ-30 דקות לפני טיפוחו כדי למנוע הצטברות של קרדית אבק, פטריות וחיידקים. אתה יכול לנצל את הרגע הזה כדי לאכול את ארוחת הבוקר שלך או את המקלחת החמה הזו כדי להתחיל את היום עם הרבה אנרגיה. כמו כן, תמיד פתחו חלונות ודלתות כדי להכניס אוויר צח ולאוורר את החדר והמצעים שלכם.

עודדו את הילדים שלכם לסדר את החדר שלהם

ללמד את ילדיכם לסדר את החדר שלהם היא דרך חינוך, כי הילד מתחיל להבין כמה זה נחמד שיש לו סביבה מאורגנת ונקייה, ויש לו מושגים של אחריות ואכפתיות. כשהילדים מתבגרים, הם צריכים לקחת על עצמם מטלות בית קטנות - כמו להכין את המיטה שלהם, לשים צעצועים בארון - כדי לעזור למשפחה לשמור על הסדר בבית.

חשוב גם לזכור שילדים לומדים באמצעות דוגמה, כך שהדרך בה אתם מטפלים בבית והרגלי הניקיון שלכם יהיו הרבה יותר שמים לב - ומשולבים - על ידי הילדים מאשר הדברים שאתם מדברים עליהם. לכן, שמרו על סדר בחדר השינה ובכל חדר בבית. ראה להלן כמה טיפים כיצד לסדר חדר קטן.

ללמד

הכל מתחיל בלמידה, אז הסבירו לילדכם מהמשימות הכי "פשוטות" כמו איך לסדר את המיטה בבוקר, איך לקפל את השמיכות ולהניח, איפה כל צעצוע צריך להיות, איך לארגן את החומרים לבית הספר, וכו..

שחקו במשחקי ניקיון

שמעתם פעם על משחקי ניקוי? זו דרך להפוך את מטלות הבית למשחק. כאשר יש לכם ילדים צעירים מאוד, יש צורך לעודד את ארגון הבית באמצעות משחקים. במקרה כזה, שימו מוזיקה אופטימית ובצעו משימות כמו מי שם את הצעצועים מהר יותר או מי מקפל הכי הרבה בגדים.

יש חפצי ארגון

כאשר מלמדים את הילד כיצד לנקות את החדר, יש צורך להראות את המקום שבו כל צעצוע צריך להיות. לכן, החוכמה היא להגדיר בבירור היכן כל דבר נמצא וכיצד יש לאחסן אותו. אם חסר רהיטים לכל כך הרבה צעצועים, קנו קופסאות ארגוניות והניחו אותן בפינה של רצפת חדר השינה או מתחת למיטה.

איך לארגן את חדר הבלגן?

חדר המשחקים הוא המקום שבו הבלגן קורה, אבל זה לא אומר שהוא תמיד חייב להיות מבולגן!

קנה מספר קופסאות ארגוניות, רצוי כאלו עם תגים כדי שתוכל למיין את הצעצועים לקטגוריות, כגון צעצועים ממולאים, לגו, צעצועים קטנים יותר, חומרי ציור וכו'.

כדי לחסוך מקום, השקיעו בווי קיר או באותם ארגוניות לדלתות שבהן אנו משתמשים בדרך כלל לתליית הנעליים שלנו. יש לו גם גרסאות רב תכליתיות, כך שתוכל לשמור כל דבר בתיקים.

צור שגרה

אם תעקבו אחרי העצות הללו וינסו לסדר מעט את החדר כל יום
אם תעקבו אחרי העצות הללו וינסו לסדר מעט את החדר כל יום, הבלגן לא יצטבר.

אחד הסודות המרכזיים של איך לארגן את הבית הוא לשמור על שגרה מסודרת כדי שהבלגן היומיומי לא יקבל פרופורציות גדולות. לכן, כאשר מלמדים את ילדכם לסדר את החדר שלו, הסבירו שהמיטה חייבת להיות מסודרת כל יום, שצריך לארגן את ציוד בית הספר באותו אופן כמו המשרד של אמא או אבא, ושאנחנו לא יכולים להשאיר את הבגדים מפוזרים על הרצפה או נעליים שנותרו באמצע החדר. שוב, הם לומדים באמצעות דוגמה!

לתת עזרה

הציעו עזרה כאשר אתם שמים לב שהילד נאבק במטלת הבית. על ידי מעורבות בתהליך, אתה מראה שאתה בן הזוג של ילדך ושתעזור לו לעבור את התקופה הקשה הזו.

אם תעקבו אחרי העצות הללו וינסו לסדר מעט את החדר כל יום, הבלגן לא יצטבר. כל חדר בבית תמיד יהיה מסודר והניקיון לא יהיה כבד מדי בפעם הבאה. חשוב תמיד לנקות ולסדר את החדר כדי להתחיל את היום ולהימנע מאלרגיות אפשריות. אתה יכול גם להשתמש במוצר כמו קרם Cif כדי להפוך את הניקוי למהיר יותר וללא מאמץ. אז פשוט תנוח ותישן לילה טוב.

שאלות נפוצות על סידור החדר

מהם העצות הטובות ביותר לסדר החדר?

כאן, אנו מארגנים את הטיפים הטובים ביותר לסדר החדר שלך בתוכן אחד. לבדוק!

האם קל לנקות את החדר?

כן! הנה כמה אסטרטגיות ששיתפנו כדי להקל על הארגון הזה.

איפה להתחיל לסדר את החדר?

התחל במיטה, ואם אפשר, דבר ראשון בבוקר כשאתה מתעורר. ראה את הטיפים שלנו!