הגן על הבית והמשפחה שלך מפני חיידקים ווירוסים

חיידקים ווירוסים יכולים לשרוד מספר ימים על משטחים
האם ידעת שחיידקים, חיידקים ווירוסים יכולים לשרוד מספר ימים על משטחים?

מניעת התפשטות חיידקים ווירוסים היא אחת הדרכים הטובות ביותר להילחם במחלות. אז, ראה להלן שלב אחר שלב כיצד אתה יכול לעזור לעצור את התפשטות החיידקים הללו, ולהגן על הבית והמשפחה שלך.

במהלך השבועות האחרונים, אולי שמעתם מספר פעמים על מגיפת הקורונה החדשה (COVID-19). ארגון הבריאות העולמי (WHO) מסביר כי מדובר בנגיף חדש השייך לאותה משפחה או סוג של וירוס הגורם למחלות בדרכי הנשימה החל מהצטננות ועד מקרים עם תסמינים חמורים יותר.

עם המספר ההולך וגדל של מקרי הנגיף ברחבי העולם, שווה לשמור על ערנות ולעקוב אחר הטיפים שלנו כדי לטפל בביתך ולהגן על משפחתך.

שמור את הבית שלך נקי מווירוסים וחיידקים

היגיינה היא אחת הדרכים למנוע התפשטות של חיידקים ווירוסים. לכן זה סופר חשוב שתשמרו על ביתכם נקי ונקי מחיידקים בכל עת.

נקה כל הזמן משטחים בעלי מגע גבוה כגון ברזים, חדרי אמבטיה, שולחנות, ידיות, רצפות ומשטחים אחרים. השתמש במוצרי חיטוי מכיוון שהם יעילים במלחמה בחיידקים ווירוסים.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

אנו מציעים את הקו החדש של חומרי חיטוי OMO, המסוגלים לחסל 999% מהחיידקים/חיידקים.

בדוק אם לאחד מבני המשפחה יש תסמינים כלשהם

שימו לב אם למישהו במשפחתכם יש תסמינים שדווחו על ידי משרד הבריאות, הדומים מאוד להצטננות, כמו חום, שיעול וקשיי נשימה. פנה לייעוץ רפואי אם למישהו יש אחד מהתסמינים הללו ובקר באתר משרד הבריאות למידע נוסף.

יש לחטא את האריזה לפני האחסון

האם ידעת שחיידקים, חיידקים ווירוסים יכולים לשרוד מספר ימים על משטחים? לכן, חשוב מאוד שתחטא לא רק את הרצפה והמשטחים, אלא גם את אריזות הסופר ורכישות באינטרנט. יש לחטא לפני הכנסתם לארון ולשטוף ידיים לאחר מכן.

אם אתה צריך לצאת, הקפד על היגיינה מחוץ לבית

היגיינה היא אחת הדרכים למנוע התפשטות של חיידקים ווירוסים
היגיינה היא אחת הדרכים למנוע התפשטות של חיידקים ווירוסים.

להיגיינת ידיים, קח תמיד ג'ל אלכוהול כשאתה בחוץ, רצוי כאלה עם אחוז אלכוהול גבוה של 70% (מינימום 70%). הקפד למרוח ג'ל אלכוהול על כל היד שלך בכל פעם שאתה בא במגע עם אזורים בעלי מגע גבוה כגון ידיות דלתות, שירותים ציבוריים ומעקות.

לניקוי משטחים, כמו עגלות סופרמרקט, קיימים כיום בשוק מוצרי חיטוי בגדלים אידיאליים לקחת איתך לכל מקום, כמו מגבוני החיטוי החדשים של OMO, המנקים ומחטאים מספר משטחים במעבר אחד!

שטפו תמיד ידיים במים וסבון

ודאו שכולם במשפחה שלכם שוטפים ידיים בכל הזדמנות אפשרית. לפני ואחרי יציאה לשירותים, לפני ואחרי ארוחות וכאשר חוזרים מאזורים מחוץ לביתך. שטפו את הידיים למשך 20 שניות לפחות, ודא שכל הצדדים מחוטאים (בין האצבעות, פרקי הידיים וכו').

אם מישהו במשפחה שלך חולה, הימנע משיתוף מגבות, מברשות שיניים, כלי מטבח וכבס בגדים בנפרד.

השלך רקמות ברגע שאתה משתמש בהן

יש להשליך מיד רקמות לפח ברגע שאתה משתמש בהן, כי אם תשמור אותן בכיס או תניח אותן על השולחן, תוכל לזהם את האזורים הללו ובכך לזהם אחרים.

היזהר בעת התעטשות

כאשר אנו מתעטשים, חיידקים ווירוסים הנמצאים בטיפות יכולים להגיע עד 3 מטרים. כדי למנוע את התפשטות המחלה, תמיד כסו את הפה והאף בעת התעטשות או שיעול עם טישו או האמה, ושטפו ידיים מיד לאחר מכן.

משרד הבריאות פרסם חוברת עם מידע מגוון על נגיפים כמו דרכי הדבקה, תסמינים, איך להתגונן, וכן הוציא לאור חוברת שפותחה במיוחד לילדים כיצד להתגונן.

כדי להתעדכן על נגיף הקורונה החדש, אנו ממליצים לבקר באתר משרד הבריאות.

שתפו את כולם בצעדים אלו ועודדו אותם לעקוב אחריהם, כדי שכל אחד יעשה את שלו ונוכל למנוע את התפשטות החיידקים והווירוסים.