איך לארגן תקציב משפחתי

השלבים האלה יעזרו לך לארגן את התקציב המשפחתי שלך
השלבים האלה יעזרו לך לארגן את התקציב המשפחתי שלך.

קרא את הטיפים והטכניקות האלה כדי לגלות איך לעשות תקציב ביתי ולשלב אותו בשגרה שלך. שמירה על סדר החשבונות תהיה קלה מתמיד!

ארגון התקציב המשפחתי חשוב, אך טיפול בכספים עשוי להיראות קשה אם אין לך ניסיון רב בכלכלת בית. מאמר זה יעזור עם טיפים וטכניקות שבהן תוכל להשתמש כדי להבטיח שהחשבונות שלך תמיד מעודכנים. בדרך זו, אתה יכול ליהנות מהחיים מבלי להגזים.

ככל שיהיה מפורט יותר, כך התקציב המשפחתי שלך טוב יותר. לוקח חודש לשים לב כמה אתה מוציא עוזר לך לזהות מגמות ולבצע התאמות לפי הצורך. לדוגמה, רכישת החודש בסופר והחטיפים שאתם קונים כשאתם בחוץ הם שני דברים שכרוכים באוכל, אבל עמידה בפיתוי לנשנש בסביבה יכולה להיות יותר חיסכון מאשר צמצום בקניות בשוק.

איך לעשות תקציב ביתי

ארגון תקציב משפחתי פירושו לדעת בדיוק כמה כסף אתה מרוויח, להבין איך אתה מוציא אותו ולדעת כמה יישאר בסוף החודש. כל תקציב טוב מתחיל בדוח הוצאות טוב. צור גיליון אלקטרוני, השתמש במחברת או הורד מארגן תקציב למחשב או לסמארטפון שלך כדי לתעד את כל החשבונות וההוצאות החודשיים שלך. הוצאות משק הבית כוללות שכר דירה, בית משותף, מים, חשמל, גז, ארנונה ועלויות תיקונים. למעט עלויות התיקון, הוצאות אלו נקראות לרוב עלויות קבועות מכיוון שהן אינן משתנות הרבה מחודש לחודש.

תקציב משק הבית שלך צריך להכיל גם את הקטגוריות הבאות:

 1. הוצאות משק הבית

  הם כוללים דמי שכירות, בית משותף, מים, חשמל, גז, ארנונה ועלויות תיקון. למעט עלויות התיקון, הוצאות אלו נקראות לרוב עלויות קבועות מכיוון שהן אינן משתנות הרבה מחודש לחודש.

 2. יוקר המחיה

  כולל מזון, הובלה, מוצרי טיפוח וביגוד.

 3. הוצאות פנאי

  הם כוללים מסעדות, סרטים, חופשות ופעילויות חברתיות אחרות. הוצאות המחיה והפנאי משתנות וניתנות לשינוי כך שיתאימו לאורח החיים שלך.

 4. חיסכון

  חשוב לרשום כל כסף שאתה מכניס לחשבון חיסכון למקרי חירום או הוצאות עתידיות.

עמודה נוספת בתכנון צריכה להכיל את כל הכסף שהרווחת לחודש באמצעות משכורת או הלוואות.

ככל שיותר מפורט, כך התקציב המשפחתי שלך טוב יותר
ככל שיותר מפורט, כך התקציב המשפחתי שלך טוב יותר.

זכור לכלול את סך ההכנסה שלך לאחר מס, שכן חישוב סכומים ללא הנחות מס עלול להטות את החישובים. רכז את כל ההוצאות בעמודה ליד הרווחים; כך תוכל לראות אם אתה מוציא יותר ממה שאתה מרוויח.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

כלכלת בית: טיפים להצלחת התקציב שלך

כעת, כשכל המידע הפיננסי שלך נמצא באותו מקום, קל לנתח את התקציב המשפחתי שלך ולבצע התאמות בשגרת היומיום שלך. הגיע הזמן לראות אילו דפוסים מופיעים. כמה אחוז מהשכר שלך, למשל, מושקע על עלויות משק בית לעומת הוצאות פנאי? האם אתה מוציא יותר מדי על קניות ומסעדות? נשאר כסף בסוף החודש? או שאתה מוציא יותר ממה שאתה מרוויח ונעזר באשראי? שאלות אלו יכולות לעזור לך להבין כיצד לתכנן את התקציב שלך בצורה יעילה יותר. אולי הגיע הזמן לעשות כמה שינויים.

אחת הדרכים לעודד את עצמך לשנות את השגרה שלך בצורה פשוטה היא לחבר את העלות של הוצאות יומיות קטנות על פני חודש או שנה. קפה, גלידה או מגזין אולי לא יקרים במבט ראשון, אבל העלות הזו מצטברת במשך חודש או שנה. אולי תוכל להשתמש בכסף הזה כדי לעבור לדירה גדולה יותר, לצאת לחופשה או לקנות בגד חדש?

הצבת יעדים לעצמך היא דרך נוספת לחסוך כסף. יעדים ארוכי טווח, כמו קניית בית, החלפת רכב או חיסכון לפנסיה, צריכות להשלים יעדים קצרי טווח, כמו צמצום ההוצאות על מסעדות לסכום מקסימלי בחודש.

השלבים האלה יעזרו לך לארגן את התקציב המשפחתי שלך. על ידי איסוף כל המידע הפיננסי שלך במקום אחד, תוכל להיות בשליטה מלאה על הכספים שלך.