צמחי פנים: למד כיצד לבחור, לשתול ולטפל

לשתול ולטפל בצמחים שיהפכו את ביתכם למלא חיים
10 העצות הטובות ביותר כיצד לבחור, לשתול ולטפל בצמחים שיהפכו את ביתכם למלא חיים.

10 העצות הטובות ביותר כיצד לבחור, לשתול ולטפל בצמחים שיהפכו את ביתכם למלא חיים. דעו כיצד לשלב בין המינים לבין הסביבה הנכונה כדי להפוך את האנרגיה של הבית שלכם למקום מסביר פנים.

צמח הוא חיים. לכן, צמחים מקורים הם הבחירה הטובה ביותר כאשר אנו רוצים מקום שיהפוך מסביר פנים. מכיוון שהבית שלנו הוא הקן שלנו, חשוב לא פחות שנדע לבחור את הצמחים הטובים ביותר, את המקום הטוב ביותר לגדל אותם ואת הדרך הנכונה לטפל בהם. כך, בפינה שלנו תמיד יהיו סביבות נעימות ומסבירות פנים, מלאות חיים.

אתה תצטרך את זה:

 • כפפות גומי
 • מספרי גינון
 • כף גינון קטן לסירים
 • מקלות במבוק
 • קשרים (חוטים לסגירת אריזות מצופות PVC)
 • מזלף קטן
 • מטאטא
 • יעה
 • מים
 • אדמת ירקות
 • זבל תולעי אדמה או חומוס

איך לטפל בצמחים

נטיעה וטיפול איננה חיה בעלת שבעה ראשים. אם אתה רוצה להתחיל להבין את היקום העצום של צמחי נוי, הנה מקום טוב. אנו מביאים לכם את הטיפים הטובים ביותר והנחיות שלב אחר שלב לטיפול בביתכם גם באמצעות קישוט חי של צמחים ופרחים. בחייך?

 1. בחר את המקום הטוב ביותר בבית להשאיר את הצמחים שלך

  ראשית, בצעו מעין מיפוי בתים: היכן זורחת השמש? איפה הכי אוורירי? היכן האזור המוצל ביותר? איפה יש אור עקיף? זיהוי המאפיינים של החדרים הנוגעים לצמחים חשוב מאוד לפני רכישתם. רשום הכל ולקחת אותו איתך כשאתה הולך לגן ירק, משתלה או חנות פרחים.

 2. הצמח הנכון למקום הנכון

  כמובן, אתה לא בוטנאי. לכן יש גננים ומוכרים מומחים שיציעו את הצמח הנכון למקום הנכון. מסיבה זו ההערות שלך חשובות מאוד. כדאי לבדוק בשעות שונות של היום כדי לקבל מושג מדויק מה כדאי לקנות לכל מקום. מאפייני המקום קובעים את סוג הצמח שיכול לצמוח בריא בחלל. אם אתה באמת רוצה לדעת איך לטפל בצמחים, התחל עם המחקר הזה.

  יש מגוון עצום של צמחים לבית, צמחים למרפסת, צמחים לאמבטיה או למבואה שאפילו לא בוהקת. הקפד להתייעץ עם גנן מהימן.

 3. לאחר בחירת הצמחים, בחרו את העציץ או הצעיף המתאים לצמח הנכון.

  אין שום תעלומה: אם הצמח גדול, אי אפשר לשים אותו בעציץ קטן, נכון? כמו כן, יש צורך לזהות את המינים, כמה הם גדלים ומה הם צריכים. יש מלט, פלסטיק, סירי חימר. עציצים שצריכים צביעה פנימית לפני השתילה. בדרך כלל, הם צריכים לקבל חצץ, חימר מורחב או שמיכת בידים כדי שהאדמה והחומרים המזינים לא יברחו עם המים במהלך ההשקיה.

  הביאו מחברת לרשום טיפים של הגנן על השקיית כל אחד ושתלו את הגינה שלכם בעצמכם.

 4. מי ששותל יבול

  לאחר 10 הטיפים המובילים, תמצאו מדריך על סוגי הקרקעות למטע שלכם. אבל אתה חייב להיות מודע: יש צמחים שזקוקים מדי פעם לדשן כדי לשמור על עצמם יפה.

 5. חשוב לדשן

  לאחר 10 הטיפים המובילים, תמצאו מדריך על סוגי הקרקעות למטע שלכם. אבל אתה חייב להיות מודע: יש צמחים שזקוקים מדי פעם לדשן כדי לשמור על עצמם יפה.

 6. השקה את הצמחים לפי הצורך של המין והסביבה

  שימו לב בעת השקיית צמחים. חלקם צריכים מים שלוש פעמים בשבוע. אחרים, רק פעם אחת מספיקה. לאט לאט תלמדו להתמודד עם כל מין. לכן כדאי לבקש מהגנן עצות בקניית כל שתיל. בדרך כלל, בתוך הבית יש צורך להשקות פחות כי הצמח מקבל מעט שמש או ללא שמש. בניגוד לצמחים שאוהבים את השמש וניתן למקם אותם בחוץ. ויש מינים שנמשכים זמן רב ללא השקיה. אם הפרופיל שלך מוסח, בחר צמחים התואמים את המאפיין הזה.

 7. צמחים מדברים אלינו

  אל תתפלא. פשוט תבינו את השפה שלהם, אחרי הכל, הם מסמנים שהכל בסדר או שמשהו לא בסדר. אם האדמה יבשה, סימן שהיא זקוקה למים. אם העלים צהובים, זה אומר שהם דלים בחומרים מזינים. לעתים קרובות הם זקוקים ליותר אור או דשן. כתמי עלים הם סימנים של מזיקים. אם הם קמלים, זה סימן שהם צריכים מים. למד מה המשמעות של צמחים מקורה על ידי התבוננות במאפיינים שלהם.

 8. שמור על העלווה

  צמחים שנמצאים בתוך הבית כמעט ולא יורד גשם. לעתים קרובות, אנחנו פשוט משקים את כדור הארץ. כך הם צוברים אבק על העלים, מה שמונע מהצמח להמשיך להיראות בריא. בחר מרסס מים כדי להשקות את כל הצמח בעת השקיה מלאה.

 9. השתמש במספרי גן, מקלות במבוק וחוטים

  הקפידו לגזום עלים ישנים, חסרי חיים או צהובים. מניחים מקלות במבוק כשהגדילים כבדים ומהדקים אותם בחוטים. בסחלבים זה נפוץ מאוד. תמיד ניתן להנחות את הגפנים בצורה זו עד שהן עוקבות אחר מסלולן - על ידך או על ידי הסביבה.

 10. סביבות נקיות

  אחרי שהכל נשתל בכל עציץ או צעיף, אספו את העודפים בעזרת המטאטא והאתה. ואם אתה צריך עזרה נוספת בניקיון, אתה יודע איפה למצוא אותה, אחרי הכל, בקו OMO יש מוצרי ניקיון לבית, חומרי חיטוי, חומרי חיטוי ועוד הרבה כדי לטפל בך ובמשפחתך. לאחר שהסביבות נוקו וטופלו, חלקו את הצמחים בבית לפי התוכנית שלכם, בהתאם למאפייני המינים ומקומות הלינה. השתמש בצלחות איסוף מים, זכור תמיד להשאיר אותן יבשות כדי למנוע מהיתושים להתרבות. למד להקים שגרת טיפול בצמחים שהיא מעבר להשקיה בלבד. תהיו בטוחים שהם יחזרו.

כפי שהובטח, כדאי לזכור: לא רק אתה אוהב בית נחמד לגור בו. צמחים צריכים מקום שהוכן במיוחד עבורם. אז, הדבר הראשון הוא לדעת את ההבדלים בין אדמה, אדמת ירקות, קומפוסט אורגני, מצע ומרככי ירקות לפני שתעקוב אחר העצות לעיל.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?

אולי הכל נראה כמו אותו דבר, אבל כדי לטפל בעציצים הפנימיים שלך אתה צריך טיפול מיוחד.

כדור הארץ

בחרו את העציץ או הצעיף המתאים לצמח הנכון
לאחר בחירת הצמחים, בחרו את העציץ או הצעיף המתאים לצמח הנכון.

זוהי האדמה הטבעית, שבה נמצאים שורשי הצמחים. זה מה שאנחנו מוצאים בטבע. הוא נוצר על ידי פירוק של סלעים, כל חומר אורגני, כלומר פירוק של צמחים ובעלי חיים, אוויר, מיקרואורגניזמים, תולעי אדמה, מים, אבנים וכל מה שנמצא בטבע. שימו לב שככל שיש יותר חומר אורגני, כך האדמה שנמצאת בטבע טובה יותר.

אדמה צמחית

זוהי הכנה של אדמה כאשר אנו מערבבים את האדמה עם חומר אורגני. בדרך כלל נוכל לרכוש אותו בחנות לגינה. אדמה כהה וטבעית מלאה בחומר אורגני. תערובת זו, כשהיא מסחרית, מכילה גם זבל, חומוס תולעי אדמה, כבול ואלמנטים נוספים שהוכנו במיוחד לגינון.

קומפוסט אורגני

זה השם שאנו נותנים לפירוק הטבעי של פסולת מזון (וזה ניתן להשיג עם קומפוסט, למשל). עלים, קש, פשטידות ירקות, כל אלו יכולים להוסיף לפירוק זה ולהשתתף בתהליך תסיסה שבעזרת הלחות יהפוך לעשיר בחומרי הזנה לצמחים.

מצע

זה מה שאנו מוצאים בדרך כלל בפרחים או בשתילים שאנו קונים בחנויות מיוחדות. המצע מחליף את האדמה לפרק זמן קצר: הזמן שבו הצמח ייראה טוב בתוך הבית מבלי להיות נטוע בעציץ. הם חומרים נקבוביים שאין להם מספיק חומרים מזינים ושומרים על לחות לזמן קצר.

מזגני קרקע

מדובר בתכשירים מיוחדים, עשירים בחומר אורגני, שאנו קונים כדי לסייע בדישון צמח שאנו מגדלים בעציץ. מזגני אדמה מעשירים את הקרקע העליונה והופכים את האדמה למושלמת לעציץ וטיפוח שתיל הצמח האהוב עליך.

אם אתה רוצה להתחיל עם כמה הצעות מינים, הנה הם:

צמחי בית

אנתוריום הוא זן טוב אפילו בחדרי אמבטיה, מכיוון שהוא צמח שמסתגל היטב לסביבות פנימיות עם אור נמוך. עם פרחים לבנים, ירוקים או אדומים בצורת לב וציצית מרשימה, הם בולטים בצמחיהם עמידים וחזקים.

שרכים מגיעים בסוגים רבים וממלאים את האווירה בחיים, במיוחד אם הם תלויים בפינה מרשימה בחדר או במרפסת. הם אוהבים צל והרבה מים.

צמחים שיש בבית

אבל כדי לטפל בעציצים הפנימיים שלך אתה צריך טיפול מיוחד
אולי הכל נראה כמו אותו דבר, אבל כדי לטפל בעציצים הפנימיים שלך אתה צריך טיפול מיוחד.

מכווצת הבואה נפלאה, לא דורשת הרבה עבודה וזה צמח נוי בעל עיטור יפהפה. כשהם מונחים על מדפים גבוהים הם מייצרים אפקט מעניין מאוד.

ה- Espada de São Jorge היא עוד אפשרות מצוינת להציב על מפתן ביתכם, במסדרונות שאין בהם אפילו אור ישיר. הם מחזיקים מעמד זמן רב ויכולים לעבור ימים רבים מבלי לקבל מים שמחזיקים אותם בחיים. ל-Comigo-no-one-can יש וריאציות יפות. הם עלווה שנותנת מראה שופע בכל סביבה. ניתן להניח אותם באגרטלים על הרצפה, בפינות הבית, ליד שידות, ליד דלתות.

דקל המניפה הוא עציץ גדול וצריך שהאדמה תהיה לחה תמיד כדי לשמור על מראה בריא. בשביל זה, קצהו של בקבוק לחיות מחמד מלא במים עם שני חורים (אחד למעלה ואחד למטה) כך שהוא תמיד מטפטף הוא טוב.

קקטוסים וסוקולנטים שטופי שמש מאוד. עם זאת, הם צריכים מעט השקיה. בשילובם, הם מייצרים מערכת יחסים מעניינת מבחינה אסתטית שמשמחת אנשים רבים. כשיש לנו עציצים עם עלווה גבוהה, אנחנו יכולים לשלב עציצים עם סוקולנטים וקקטוסים על הרגליים כדי קונטרה בסידורים מדהימים.

צמחי בית

Dracena הוא שיח שמאוד מעניין לשלב עם ספה בפינת החדר למשל. הוא ממלא את החדר ויש לו סוגים רבים. קל לטיפול, ניתן להשקות אותו פעם בשבוע בחורף ופעמיים בקיץ.

עבור אגרטלים קטנים שבדרך כלל מונחים על לוחות בסיס, מדפים, מדפים או גבולות חלונות, סיגליות הן עדיין הצעה מצוינת. הוא מעדיף אור עקיף והדרך הנכונה ביותר להשקות היא להשקות ישירות את האדמה שלך.

הסחלבים של Mariposa הם לא עבודה. בנוסף לצבעים השונים שנמצאים בשוק, זוהי הצעה מצוינת להחזיק בבית כי הם קלים לטיפול, בנוסף להיותם יפים.

שאלות נפוצות על טיפול בצמחים

האם יש דרך לשים צמחים בתוך הבית?

צמחים לאמבטיה או למבואה שאפילו לא בוהקת
יש מגוון עצום של צמחים לבית, צמחים למרפסת, צמחים לאמבטיה או למבואה שאפילו לא בוהקת.

כדאי לזכור: בתוך הבית הם אלו שיש בהם מעט אור, או אור עקיף ולעיתים מעט אוורור. לפיכך, מינים עבור מקומות אלה חייבים בהכרח להזדקק למעט מים ואור עקיף. כמו Sword of São Jorge ו-Comigo-no-one-can, למשל.

האם אני בעצמי בוחר את הצמחים שיכולים להישאר בחדר?

הגודל והבהירות של החדר יגדירו זאת. אם זה חדר עם מרפסת ויש בו הרבה אור, זה יכול לשנות הכל. הרה, למשל, מתאימה לסביבות שבהן היא יכולה לטפס ולמסגר דברים בירוק שלה. כמה עצי דקל הם בסדר אם יש אור עקיף. אם החדר מוצל, השרכים תמיד מתרגלים לזה.

האם אפשר לומר שיש צמחים מתאימים יותר למרפסת?

המרפסת בדרך כלל מקבלת יותר שמש, רוח וגשם מאשר החלקים הפנימיים, כמובן. לכן, צמחים שאוהבים יותר את השמש ומים קבועים יותר נוטים להסתגל יותר לסביבות אלו, כמו האזליה, למשל.

האם יש הצעות לצמחים הנכונים לקישוט חדר האמבטיה?

בנוסף לאנטוריומים, שכבר הוצעו, חבצלות השלום הן הצעות טובות להצבה בחדר האמבטיה. השקייתם פעם בשבוע גורמת להם להיראות יפים ובריאים.