עשה עבודה קצרה של זבובים קטנים על הצמחים הפנימיים שלך

שהם קטנים אך מתמשכים
פירות, פרחים, אבל גם עציצים יכולים למשוך זבובי פירות, שהם קטנים אך מתמשכים.

עציצים יכולים למשוך זבובי פירות קטנים ועקשנים. גלה כאן כיצד תוכל להרחיק זבובים מבלי שתצטרך לרסס בכימיקלים.

זבובים בבית הם דבר מאוד מעצבן, במיוחד בקיץ כשאנחנו אוהבים לפתוח את החלונות והדלתות לרווחה. פירות, פרחים, אבל גם עציצים יכולים למשוך זבובי פירות, שהם קטנים אך מתמשכים. למרבה המזל, אתה יכול לעשות הרבה דברים כדי להרחיק את הזבובים, מבלי שתצטרך לרסס בכימיקלים מיד. הנה איך.

נרות ריחניים או קטורת בניחוח הדרים הם משכרים ולכן גם פתרון טוב נגד זבובים. היזהר - אל תשים את הנר או הקטורת שלך קרוב מדי לצמחים שלך, הם לא אוהבים את זה!

בחר את הצמחים שלך בחוכמה

הצעד הראשון הוא לבחור בחוכמה אילו צמחים להכניס לביתכם. צמחים מסוימים מושכים זבובים, בעוד שאחרים דוחים זבובים. לרוב עשבי התיבול יש ריח חזק שזבובים לא אוהבים, כך שבחירות כמו בזיליקום, נענע או רוזמרין ישמרו על בטיחותכם. בונוס: מרכיבים טעימים להעשרת כישורי הבישול שלך.

כמובן שתמיד תוכלו ללכת צעד אחד קדימה ולהכניס צמח טורף לביתכם...אם תעזו! חשבו על מלכודות כוסות, צמחים דביקים או גרסאות מתקפלות. כולם שמחים לאכול עבורך את הזבובים. או בקש טל שמש או מלכודת זבובים ונוס במרכז הגן שלך.

עצור זבובים עם חצץ

אחת הסיבות שאתה יכול לסבול מזבובים על עציצי הבית שלך היא שמינים מסוימים של זבובים אוהבים להטיל ביצים באדמת קומפוסט. הפתרון הטוב ביותר הוא אם כן למנוע מהזבובים להטיל שם ביצים, או להבטיח שהביצים לא יוכלו לבקוע.

עציצים יכולים למשוך זבובי פירות קטנים ועקשנים
עציצים יכולים למשוך זבובי פירות קטנים ועקשנים.

אתה יכול להשיג את הראשון על ידי קניית אדמת עציץ מעוקרת: כך אתה יכול להיות בטוח שהיא אינה מכילה ביצים או רכיבים אורגניים אטרקטיביים אחרים לזבובים. בנוסף, ניתן לכסות את אדמת העציצים בשכבה דקה של חלוקי נחל, חצץ או חול דק. גם אם זבובים מטילים ביצים בצמח שלך, הזחלים לא יכולים לבקוע בגלל הקצוות החדים של סוגי אדמה אלה. כך אתה מבטיח שלא יתווסף דור חדש של זבובים.

לחימה בזבובי פירות עם חומץ

זבובי פירות הם יצורים עקשנים, אך למרבה המזל אינם חכמים מדי. פתרון נגד זבובים בבית הוא פשוט להילחם עם חומץ: חומץ תפוחים או חומץ יין אדום עובדים הכי טוב בשביל זה. שמים מעט חומץ בצנצנת ומוסיפים לה טיפת סבון. מכסים את הצנצנת בניילון נצמד ועושים בה כמה חורים. הזבובים לא יכולים לעמוד בפני ריח החומץ וצוללים לתוך הצנצנת, אבל נתקעים בסבון או כבר לא מוצאים את דרכם החוצה דרך נייר הכסף.

תפיסת זבובי פירות עם מלכודת דביקה

לפעמים הפתרונות של סבא וסבתא שלנו הם עדיין הטובים ביותר. פתרון טוב נגד זבובים על צמחים הוא מלכודת הזבובים המיושנת. אתה יכול לקנות אותם, אבל אתה יכול גם להכין אותם בקלות בעצמך.

זבובים נמשכים מאוד לצבע הצהוב. אז קחו חתיכת קרטון צהוב או צבעו פיסת נייר יציבה בצהוב. מרחו את הנייר שלכם משני הצדדים בחומר דביק אך שקוף, למשל וזלין או דבש, והדביקו את המלכודת שלכם זקוף באדמת העציצים שליד הצמח שלכם. הזבובים מגיעים אליו, נדבקים ומתים. לא המראה הכי מעורר תיאבון, אבל זה עובד.

פתרונות אחרים נגד זבובים על צמחים

כמובן, ישנן דרכים רבות אחרות להרחיק זבובים מהבית שלך. כאן תוכלו לקרוא את הטיפים הכלליים הטובים ביותר. שימו לב גם לכמה מים אתם נותנים לצמחים שלכם: ככל שהאדמה רטובה יותר, כך ימשכו אליה יותר יצורים. אז תן לאדמת העציצים להתייבש היטב בין השקיה, או פשוט שים מים בקערה מתחת לסיר. כך המים עולים באיטיות ואין לך אדמת עציצים רטובה מלמעלה.

מאמרים בנושאים דומים
  1. כך מסירים אבנית
  2. עצות להסרת ריח עשן
  3. מאבק במזיקים בבית
  4. נטרל ריח: הטיפים הטובים ביותר לבקרת ריחות
  5. כך נלחמים בחרקים בבית
  6. לחימה וזיהוי תולעי עץ