כיצד להשתמש בפירות וירקות לניקוי

לפירות וירקות יש תכונות לנקות פריטים שונים במטבח
לפירות וירקות יש תכונות לנקות פריטים שונים במטבח, בחדרי רחצה ובחדרים אחרים בבית, ראה אפליקציות.

הבננות האלה אולי לא נראות מאוד נחמדות, אבל אפשר להשתמש בקליפה של בננה בשלה כדי להבריק עץ. לאחר מכן השתמש בו כדי לנקות את הנעליים שלך.

לפירות וירקות יש תכונות לנקות פריטים שונים במטבח, בחדרי רחצה ובחדרים אחרים בבית, ראה אפליקציות.

הבננות האלה אולי לא נראות מאוד נחמדות, אבל אפשר להשתמש בקליפת של בננה בשלה כדי להבריק עץ. לאחר מכן השתמש בו כדי לנקות את הנעליים שלך.

פירות וירקות

 1. תפוז

  בשילוב עם חומץ, תפוזים מתמודדים עם חיידקים שונים ומשאירים ניחוח רענן.

  ספריי תפוזים: מערבבים 1 כוס חומץ עם חצי כוס מיץ תפוזים לקבלת תמיסה של הדרים, שתהרוג חיידקים ואבנית. מתכון נוסף לניקוי תפוזים הוא לערבב 2 כוסות חומץ עם 2 כוסות מים, קליפה של שני תפוזים ו-6 טיפות שמן עץ התה. אחסן את התערובת בכלי זכוכית במקום מוגן מאור למשך שבוע. השמן בעור יבשם את החומץ. מקלפים את העור ומניחים בבקבוק ספריי לפתרון ניקוי יעיל.

  זמן אמבטיה: נקו את האמבטיה או המקלחת עם תפוז. חותכים לשניים ומפזרים על פני החתך מלח גס. הרטיבו את פני האמבטיה או המקלחת, הוסיפו עוד מלח, התחילו למרוח את התפוז והפעילו את הזרועות הקטנות, סוחטים את המיץ מהפרי ושולבים את המלח הגס לעוד יותר כוח ניקוי.

 2. בננות

  מרסקים בננה כדי לקרצף משטחי עץ, ולאחר מכן הסר בעזרת מטלית לניקוי והברקה.

  השתמש בחלק הפנימי של קליפות בננה כדי לנקות את העלים של צמחים מקורה ולשמור על בריאותם.

  ניתן להשתמש בקליפות בננה גם להברקת נעליים ומוצרי עור אחרים.

 3. לימון

  פרי זה הוא פלא עם שימושים רבים בעת ניקוי. תכונותיו החומציות מחסלות חיידקים, גריז וניחוח ההדרים המרענן שלו תמיד מתקבל בברכה.

  ולאחר מכן הסר בעזרת מטלית לניקוי והברקה
  מרסקים בננה כדי לקרצף משטחי עץ, ולאחר מכן הסר בעזרת מטלית לניקוי והברקה.

  קטלני לאבן גיר: ערבבו מיץ לימון וחומץ עבור כלי רב עוצמה במלחמה בשאריות מים קשים. עם זאת, הימנע ממשטחי שיש.

  מיקרוגל חדש לגמרי: מניחים חצי כוס מים בכלי שניתן למיקרוגל, משתמשים בחצי לימון וסוחטים את המיץ לתוך המים, ואז מוסיפים גם את החצי הקצוץ. מחממים במיקרוגל 3 דקות ומניחים לעמוד 5 דקות. הסר את המיכל - היזהרו כי הוא עלול להיות חם - ואת הפטיפון, מנקים עם נייר סופג.

  הצלת ברביקיו: חותכים את הלימון לשניים, סוחטים אותו למלח סלעים והשתמשו בתערובת כדי להיפטר מהשומן. זה יכול להיות יעיל יותר כשהגריל חם, אבל היזהר לא לשרוף את עצמך.

 4. גזע ירקות

  ישנן דרכים רבות לנקות מחבתות, אך השימוש בגבעול נותן לך תוצאות נהדרות בפחות מאמץ. קוצצים מעט מהגבעול ומביאים לרתיחה במחבת השרופה או המלוכלכת למשך 10 דקות לפחות, עד שהגבעול מקבל מרקם ג'לטיני. זורקים את הגבעול ושוטפים את המחבת.

 5. מלפפונים

  פרוסות מלפפון שימושיות לניקוי והברקת נירוסטה, מראות ואפילו נעליים.

איך יודעים אם משטחי המטבח וחדר האמבטיה עברו חיטוי?